Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Notebook Toshiba hrozí mu poškození od zásuvek?

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    25.10.2005
    Bydliště
    Prag,Czech Republic
    Příspěvky
    1
    Vliv
    0

    Standardní Notebook Toshiba hrozí mu poškození od zásuvek?

    Pozdrav všem...
    Mám už nějakou dobu poměrně drahý notebook značky Toshiba.
    Spokojenost maximální,zatím fuguje a nebyl ani jednou v opravě.
    Mám na něm kvanta GB velmy důležitých dat.Které se snažím postupně zálohovat na CD protože tam je kombo DVD Rom/CDRW mechanika.

    Teď malinko odbočím-hodně často ho odpojuju a zapojuju kde je dostupná zásuvka.Hodně často i doma když jej nemůžu nebo nechi mít v jedné místnosti,někde si kecnu a připojím ho do zásuvky.Taky u příbuzných a v práci,prostě cestuje.Vše je zachovalé vše je jak má být teda v pořádku.Notebook připojuju přímo do zásuvky nebo do nějaké prodlužovačky s vícero zásuvkama.Ať už do obyčejných nebo do přepěťových jako jsou APC,Belkin apodobně.A občas se mě stane jednou za dobu že po připojení do zásuvky to hodilo takovou snad modoru jiskru.Tak jsem se leknul odpojil ho z prodlužováku se zásuvkama.A zásuvku jsem přměřil tam mě vyskočilo kolem 230V na měřáku takže v pořádku.Tak jsem to připojil znovu a bez jiskry.Je zajmavý že ten notebooka snad se mě to stalo jednou i u připojování hofivěže a jiného elelctra ty zařízení fungujou dál.Stalo se mě to snad za celou u notebooku 1-2krát u příbuzných a asi 1krát v práci a 2-3krát doma.To je odhad já to nějak nepočítám. Embarassed
    Proto by mě zajmalo čím to je špatně zapojuju notebook?
    Nebo je na něm nějaká vada?Špatná zásuvka,kabel od prodlužovačky nebo špatná přepěťovka?A nebo náhoda?
    Po tý jiskře nic nesmrdí a pojistky to zatím nevyhodilo.
    Jakou bych si měl koupit přěpěťovou zásuvku do MAX1000kč?
    Užívám si myslým docela kvalitní APC za 500kč a Belkin za 7nebo8stovek.
    Tak jak se mě k tomu vyjádří odbornící na foru,jsou tu nějaký elektrikáří,technici,servisácí? Tak schválně.

  2. #2

    Standardní

    Imho to je normalni (velky proudovy odber ze zacatku, kdy si impulsni zdroj nabiji kondenzatory). Mne uz jedna nabijecka shorela (pruraz vykonnovych tranzistoru) ale notebooku se nic nestalo. Pokud chces byt maximalne opatrny a setrny, zkus si v manualu vyhledat, zda neobsahuje informaci, co se ma zapojit drive - jestli nejdrive nabijecku do zasuvky a pak do notebooka nebo opacne.
    Kdyz sem mluvil s jednim elektrikarem, rikal ze impulsni zdroje by nemely bezet naprazdno - tj. nenechavat nabijecku v zasuvce kdyz k ni neni pripojenej notebook.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  3. #3
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    doplneni k predchozimu prispevku > ohledne prepetovych ochran ( a jejich vlivu tak max na tvoji penezenku ) se tu napsalo take.

    snad jedina vec me zajima ( a to leda tak pres SZ a nikoliv pres prispevek v threadu ) a tou je, to zvyraznene pismo. chces nam snad neco naznacit?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  4. #4
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    298

    Standardní

    mne to dela taky, rekl bych tak ze 40% pripojovani do zasuvky

    mel sem podezreni na kabel od zdroje - mam dvouzilovy misto triziloveho - ale s pujcenym origo kablem to dela taky. dela to vsude mozne a imho to je uplne normalni.
    myslim, ze to souvisi bud s temi kondenzatory, nebo zalezi jaky je "aktualni napeti" v zasuvce - kdyz se trefis do nuly nebo blizko nuly, tak to neudela, naopak kdyz se trefis do maxima amplitudy, tak to udela

    stejne tak nechavam nekdy zdroj v zasuvce kdyz si nekam beru notebook.

    takhle to provozuju uz 14mesicu (a to sem ho koupil pouzitej) a zatim se nic nepokazilo

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •