Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: neustálé odesílání dat přes i-net

  1. #1

    Standardní neustálé odesílání dat přes i-net

    Ihned po zapnutí pc (nespustím brovser, poštu, torrent klienta) když se mi natáhne NOD32 a Ad-avare mi pc začne odesílat data do internetu (cca 100paketů/sec). Jede to neustále, ne že byse něco odeslalo a konec, jede to furt.

    Ad-avare+nod mám aktualizovaný, ty nic nenašly. Na připojení mám XPečkovský firewall (když tam dám kerio, je pc nepoužitelný, neskutečně pomalý a i rychlost připojení je malá, hlavně načítání stránek, zýtěž cpu jde nahoru).

    Myslel jsem, že to bude blaster, ale XP mám aktualizovaný a blaster removal jsem taky použil. Stalo se to po čistý instalaci. Před tím OK.

    nevíte někdo, co se s tim děje? Asi je to lama dotaz, ale já už fakt nevim co s tim.

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Takhle ti nikdo neporadi.

    Stahni si Ethereal a tipni to sem, pak se muzem bavit dal. Pro zacatek sem aspon postni netstat.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Takhle ti nikdo neporadi.

    Stahni si Ethereal a tipni to sem, pak se muzem bavit dal. Pro zacatek sem aspon postni netstat.
    s jakým parametrem mám zadat příkaz netstat? netstat -an? O existenci příkazu netstat jsem se dozvěděl před 10ti minutama, takže asi tak...

    S etherealem jak? Stačí ho jen spustit, dát capture na cca 10sec? nebo se musí nastavit nějaký filtr?

    na sítě jsem ještě větší lama než na ty ostatní věci.

  4. #4

    Standardní

    dela to virus ... tez jsme to v siti meli ...

    ve windows je myslim nejaky soubor ftpupd.exe nebo tak nejak ... uz si to moc nepamatuji ...
    ..:: Nas-Net.org ::.. programming,build-up and management networks,development,freenet,education

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal frantacrack
    dela to virus ... tez jsme to v siti meli ...

    ve windows je myslim nejaky soubor ftpupd.exe nebo tak nejak ... uz si to moc nepamatuji ...
    o tom jsem přesvědčenej, že to dělá nějaký virus, jen ho neumím detekovat a odstřelit.

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    mrkni na spusteny procesy a vsechno co se ti nezda sestrel. Maximalne sestrelis widle, ale pravdepodobne prijdes na to co to je.
    Pripadne spust msconfig a zakaz po spusteni vsechno, cim si nejses jistej ze vis o co jde.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    mrkni na spusteny procesy a vsechno co se ti nezda sestrel. Maximalne sestrelis widle, ale pravdepodobne prijdes na to co to je.
    Pripadne spust msconfig a zakaz po spusteni vsechno, cim si nejses jistej ze vis o co jde.
    Obě věci jsem zkoušel a na nic nepřišel, povypínal jsem pomalu všechny procesy, nakonec sestřelil W, ale data se odesílaly až do konce. MSconfig čistim standardně, mám tam jen základní služby.

    Včera jsem stáhnul nějaké další aktualizace, spustil jsem stinger, neměl jsem moc času, ale chvíli se to zdálo ok, uvidíme.

  8. #8

    Standardní

    Pripadne vyber disk, hod ho do ineho kompu a tam ho prebehni antivirakom.

  9. #9

    Standardní

    Ale vzdyt ty musis necim vysledovat, ktery proces ty data vysila, i to blby kerio ti to napise. Tak v cem je problem?
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  10. #10

    Standardní

    taky se mi tohle stalo ...byl to explorer.exe (pruzkumnik) kterej furt neco odesilal, na to ze to byl pruzkumnik sem prislel jenom diky ZoneAlarmu. Awast, Spybot a este nejakej anti-Spy si ani neskrtli.

    skus ten ZoneAlarm a uvidis kterej programek ti to odesila (nevim jak je to v ostatnich firewallech .... ale tady to vypise i IP na kterou se ty data posilaj atd.
    driv 35dB, ted 25dB, v planu pod 18dB
    Thunderbird 1000/133 # 256MB Kingmax DDR266 CL2 # MSI K7T266 Pro2 # Gainward GF4 4800SE # Hitachi 7K250 80GB,WD400BB 40GB # CDRW Asus 1610A # Cooler master DP5-7JD1B # MS Explorer 4.0A # Yamaha 550 # Case Frontier 300W(MPA-88X) #

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal malina_jack
    ....
    skus ten ZoneAlarm a uvidis kterej programek ti to odesila (nevim jak je to v ostatnich firewallech .... ale tady to vypise i IP na kterou se ty data posilaj atd.
    To je uplne normalni vlastnost firewallů. Umí ti např. i výborné Kerio.

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal malina_jack
    ....
    skus ten ZoneAlarm a uvidis kterej programek ti to odesila (nevim jak je to v ostatnich firewallech .... ale tady to vypise i IP na kterou se ty data posilaj atd.
    To je uplne normalni vlastnost firewallů. Umí ti např. i výborné Kerio.
    ok, sem si to myslel jenom sem si nebyl jistej protoze sem zatim krome ZomeAlarmu zadnej jinej nepouzival
    driv 35dB, ted 25dB, v planu pod 18dB
    Thunderbird 1000/133 # 256MB Kingmax DDR266 CL2 # MSI K7T266 Pro2 # Gainward GF4 4800SE # Hitachi 7K250 80GB,WD400BB 40GB # CDRW Asus 1610A # Cooler master DP5-7JD1B # MS Explorer 4.0A # Yamaha 550 # Case Frontier 300W(MPA-88X) #

  13. #13

    Standardní

    tak jsem pc projel Spybotem a ten našel 5věcí, který ad-avare nenašel, odstranil je a je to OK.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •