Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Zeslabovani+zesilovani zvuku u Creative repro (potenciometr)

  1. #1

    Standardní Zeslabovani+zesilovani zvuku u Creative repro (potenciometr)

    Zdarec, u Audigy 2 ZS OEM ve spojeni s Creative MegaWorks 510D (pres digital i analog) se mi nedavno zacal zvuk zeslabovat a potom zase vracet na puvodni hlasitost (jakoby skakal mezi dvema hlasitostma), coz je velice neprijemne pri poslouchani (drive jen pri vyssi zatezi PC, nyni uz je to rekl bych nahodne - i po cerstvem restartu PC)
    Je jedno co delam, jestli posloucham WinAmp, divam se na DVD, apod. - je to globalni. Ovladace mam kX Drivers (jelikoz mam OEM verzi a na te origos nejdou).
    Kdyz v noci ale ztisim repro a posloucham na KOSS Porta Pro (zapnute pres analog), tak to je uplne fpoho. Takze me napada, jestli nahodou neni neco s digitalem na zvukovce, nevite, jestli by to tim mohlo byt? (analog kabely k repro se mi jeste bohuzel nepodarilo najit, takze to nemuzu vyzkouset)

    Moc diky za jakekoliv napady

    EDIT: tak uz jsem nasel analogove kabely k repro a dela to uplne to stejne tak uz me napada jen to, ze by byla vadna cela zvukarna.. nebo snad repro?
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  2. #2

    Standardní

    No zavada kterou popisujes je docela casta. je to bohuzel ovladacem k repro. Mam starsi Creativy ? 5300 a mesic po zaruce mi to zacalo delat taky. Takze pokud mas moznost reklamovat nevahej.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    No zavada kterou popisujes je docela casta. je to bohuzel ovladacem k repro. Mam starsi Creativy ? 5300 a mesic po zaruce mi to zacalo delat taky. Takze pokud mas moznost reklamovat nevahej.
    Co je ovladac k repro? Zaruka uz bohuzel neni (jsou uz vic nez 3 roky stary)... Neda se to nejak "obejit"? Treba vymenou neceho, nebo pod...

    Fakt nasere, takhle jsou ty repro prakticky nepouzitelny (neda se to poslouchat, chvili to je hlasite, potom neslysitelne, atd.)..
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  4. #4

    Standardní

    Myslim dratovy regulator hlasitosti. Tohle je bolava pata vsech creativu. Pochybuju ze se to opravit tyhle soucastky tady nesezenes. zkousel jsem to mel by to byt logaritmycky potenciometr a ten co mi nybidly byl asi 100x vetsi. Kdyz jsem jim ukazal co chci tak prodavac rekl ze neni sance to sehnat. Jediny mozny zpuseb a nadeje je napsat Tech podpore jestli maji nahradni ovladace. Cena je nekde kolem 12 dolaru + postovne a platba na ucet. Takze te to vyjde na 700,- ani nerknes
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  5. #5
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    284

    Standardní

    je to tak, delaji to repro, a uz se to tu resilo, je poskozeny/spinavy potenciometr, nez vymena staci zkusit ho procistit....
    Hledej zde, uz to tu je reseno
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  6. #6

    Standardní

    diky za pomoc, zkusim na to nejak mrknout a kdyby to neslo, tak se pokusim objednat aspon to nove ovladani, protoze preci jen je pro me levnejsi dat 700 za ovladani, nez 6-7000 za nove repro...

    jinak prosel jsem creative fore, kde o tom bylo taky dost informaci a vsichni co tam psali meli dalkove ovladani takove jake ma napr. THX 550 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23602). ja u toho mam takove zda se mi mensi ovladani, ktere se pripevnuje zespod na jeden satelit. (viz. http://www.ixbt.com/multimedia/creat...s-510d/pdu.jpg) , snad to bude ten stejny problem..
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  7. #7

    Standardní

    takze opravdu to je v tom potenciometru, moje kroky (sam bych to nedokazal, ale tata o elektro technice docela dost vi):
    1) podarilo se mi rozdelat (hrubou silo, bylo to prilepene) ovladani hlasitosti - procistil jsem potenciometr (okenou) -- jeste se to shorsilo (skakalo to daleko vic a regulace hlasitosti nebyla vubec plynula, ale mohlo to byt tim, ze jsem ji tam mozna dal trochu moc a chtelo by to chvili pockat)
    2) vymenil jsem konec kabelu (tesne za tim potenciometrem jsem to ustrihnul a vytahnul ten puvodni kabel + toho jsem velky kus, ktery se mohl ohybat ustrihl + kompletne odpajel puvodni draty z potenciometru + znovu napajel a promeril jestli se to nezkratuje apod. - OK) -- porad stejne skoky, jak predtim, takze v kabelu to neni
    3) otevrel ten potenciometr a zjistil, ze se jakoby kvedla, tak jsem ho "podlozil" (proste tam kde se to kvedlalo jsem dal nejake tvrde papiry, takze to je na fest), znovu zavrel, vratil do dalkace -- zadne poskakovani! ale... ted se ten zvuk prerusuje (proste jakoby spatny spoj, ale je to v tom potenciometru, protoze kabel je ok)..
    4) objednal na netu novy 50k potenciometr, jakmile prijde, tak napisu jak to dopadlo (jestli se to nezpravi, tak to potom musi byt v elektronickem zesilovaci uvnitr subace a s tim asi nic neudelam = koupe Z-5500 )
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  8. #8

    Standardní

    No otazka je jestli je to obyc potak. Ja se v tom moc nevyznam ale mel by to byt pry logaritmicky
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    No otazka je jestli je to obyc potak. Ja se v tom moc nevyznam ale mel by to byt pry logaritmicky
    no vzdyt mezi logaritmickym a linearnim je rozdil jen v tom, ze linearni je plnuly a u u logaritmickeho to jde jakoby po skocich (cim dal vic), teda jestli se mylim tak sorry.. ja jsem si ale objednal linearni..
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  10. #10
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    284

    Standardní

    po skocich? ... neee jde taky plnynule, jen ma jinou charakteristiku aktualniho odporu, vzhledem k uhlu natoceni, a ta jde prave po krivce grafu logaritmu. Jde o to, ze nase ucho vnima hlasitost prave podle teto krivky(jsem citlivi na zmenu male hlasitosti, s pribivaji hlasitosti jiz neslysime tak vyraznou zmenu jako u tech nizsich).

    Takze pokud si objednal linerani, tak si udelal hroznou chybu a budes toho litovat, pac budes kroutit a nic to nebude delat a najednou to bude regulovat skoro 75% hlasitosti na 1˚ natoceni, proste nebudes mit plynule stelovani, a ztratis moznost presneho a jemneho nastaveni !!!!

    Takze pokud muzes, zrus to.

    Otazka je, jestli tento potak ridi rovnou vyslednou hlasitost, ci jen ridi nejaky obvod, v tom druhem pripade muze byt linearni, a logaritmicky prubeh vytvari ten obvod.
    Takze na tom puvodnim to musi byt napsano .... co je tam presne 50K N;L;G neco z toho tam musi byt!
    Jak se rika, dvakrat mer, jednou rez, ze.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    po skocich? ... neee jde taky plnynule, jen ma jinou charakteristiku aktualniho odporu, vzhledem k uhlu natoceni, a ta jde prave po krivce grafu logaritmu. Jde o to, ze nase ucho vnima hlasitost prave podle teto krivky(jsem citlivi na zmenu male hlasitosti, s pribivaji hlasitosti jiz neslysime tak vyraznou zmenu jako u tech nizsich).

    Takze pokud si objednal linerani, tak si udelal hroznou chybu a budes toho litovat, pac budes kroutit a nic to nebude delat a najednou to bude regulovat skoro 75% hlasitosti na 1˚ natoceni, proste nebudes mit plynule stelovani, a ztratis moznost presneho a jemneho nastaveni !!!!

    Takze pokud muzes, zrus to.

    Otazka je, jestli tento potak ridi rovnou vyslednou hlasitost, ci jen ridi nejaky obvod, v tom druhem pripade muze byt linearni, a logaritmicky prubeh vytvari ten obvod.
    Takze na tom puvodnim to musi byt napsano .... co je tam presne 50K N;L;G neco z toho tam musi byt!
    Jak se rika, dvakrat mer, jednou rez, ze.
    no je tam @2B B50K, jinak tu objednavku uz zrusit asi nemuzu, protoze dnes je sobota a navic jsem to objednal uz vcera (takze to uz mozna je na ceste)
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  12. #12
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    37
    Příspěvky
    380
    Vliv
    237

    Standardní dd

    oa? uz sis nekdy maloval logarytmu? myslim ze to sice bude takovy naprd ale urcite ne tak sileny.

  13. #13

    Standardní

    potom co prisli potaky jsem zkusil prmerit ten puvodni potak a zjistil, ze je jakysy divny (hodne se lisi od klasickych potaku), takze jsem to radsi neryskoval (nechtel jsem odpalit neco v subaci, nebo pod.)
    rozhodl jsem se teda, ze zavolam do Creativu, jestli by mi neposlali za penize nove ovladani -- NE (tenhle typ uz se neda sehnat, je uplne jiny, nez u vsech ostatnich creativu)
    ale dozvedel jsem se od laskaveho operatora, ze byla nejaka serie techto beden (510D), ktere meli vyrobni vadu (v elektronice), ktera se projevila az po nekolika letech.. tak jsem mu rekl moje info (vyobni cislo repro, kontakty..) a on mi povedel, ze mi na mail prijde do 48 hodin info o tom, jestli jsou ty repro ze zeminenych serii a postup vymeny (tato vymena je i pro repra bez zaruky)
    no a mezitim jsem si nasel na netu (http://cz.europe.creative.com/recall...-2LKcJR-2LKS4I), ze prave ty moje repra jsou z tech defektovych, takze uz se vymene nevyhnou a ja budu mit nove repro (550 THX, podle vseho ale nemaji digital).. pry si pro ty repra prijede kuryr a zrovna mi snad da ty nove..
    takze pokud tady jeste nekdo ma 510D z defektovych serii (na spodni strane SUBace uvedene cislo: B000001 az B002000 a B002801 az B004200 jsou vadne), tak doporucuju tuhle bezplatnou vymenu..
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  14. #14

    Standardní

    na jake cislo jsi volal?? Na to zahranicni buh vi kam??
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    na jake cislo jsi volal?? Na to zahranicni buh vi kam??
    na to cislo co maji na strankach, ceska podpora (je to cislo do irska, kde maji Creative centrum).. kdyz jsem tam asi pred 2 dny volal, tak se mi ozval "zaznamnik" a dnes mi zavolal na mobil (ktery jsem tam nechal) jeden slovak z zakaznicke podpory (mj. velice vstricny) a asi 11 minut jsme spolu mluvili.. takze pohoda..
    navic mi pred chvili prisel mail, ze mi do 5-7 dnu privezou nove 550 THX a vyzvednou si moje 510D..
    takze happy

    EDIT: navic mi ten slovak rikal, ze prej mi daji jako "kompenzaci za skodu" navic 128MB Flash disk
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •