Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: ASUS P4PE - overclocking 2.4

  1. #1

    Standardní ASUS P4PE - overclocking 2.4

    Zdravim účastníky tohoto fóra. Měl by jeden dotaz z P4PE. Předem říkám, že se zatím moc nevyznám v nových vymoženostech těhle desek.
    Kdy
    Když jsem si pohrál s 2.4Ghz Northwoodem na 2.7 (bez změny napětí) tak mam problém - ve hře se mi PC občas kousne, ale když třeba převádím video nebo spustní jiné výkonově náročné aplikace, tak PC běží absolutně bez problémů. Myslím si, že problém je v graf.kartě (Radeon 8500LE) ve frekvenci AGP sběrnice (FSB proc. je 150). MB by měla mít nastavení poměru FSB/AGP - v BIOSu je nastavení sběrnice PCI/AGP, ale zatím jsem nějak tuto volbu přesně nepochopil, proto bych byl vděčen za radu. Podle mne když v BIOSu nastavím AGP/PCI na 66/33 místo na auto, tak by ta frekvence sběrnice měla být nastavena na 66/33 - jestli to správně chápu .

  2. #2

    Standardní Re: ASUS P4PE - overclocking 2.4

    Citace Původně odeslal Jamar
    Zdravim účastníky tohoto fóra. Měl by jeden dotaz z P4PE. Předem říkám, že se zatím moc nevyznám v nových vymoženostech těhle desek.
    Kdy
    Když jsem si pohrál s 2.4Ghz Northwoodem na 2.7 (bez změny napětí) tak mam problém - ve hře se mi PC občas kousne, ale když třeba převádím video nebo spustní jiné výkonově náročné aplikace, tak PC běží absolutně bez problémů. Myslím si, že problém je v graf.kartě (Radeon 8500LE) ve frekvenci AGP sběrnice (FSB proc. je 150). MB by měla mít nastavení poměru FSB/AGP - v BIOSu je nastavení sběrnice PCI/AGP, ale zatím jsem nějak tuto volbu přesně nepochopil, proto bych byl vděčen za radu. Podle mne když v BIOSu nastavím AGP/PCI na 66/33 místo na auto, tak by ta frekvence sběrnice měla být nastavena na 66/33 - jestli to správně chápu .
    Jo,chápeš to správně. V jaké hře se ti to občas kousne ? máš stáhnuté poslední ovladače na desku a taky na grafiku ?
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  3. #3

    Standardní VCore v BIOSu VS Monitor

    Zdar !

    Taky mam tuto desku a skousel jsem na ni dva ruzne CPU:

    - iP4 1.5 GHz
    - iP4 2.8 Ghz

    Kdyz jsem zacal menit VCore, vsiml jsem si, ze mi pak PCProbe (nebo jak se jmenuje ten Asus monitor ve Win) ukazuje vyssi hodnotu VCore, nez jsem manualne nastavil v BIOSu, napr.

    -iP4 1.5@1.8 VC Bios 1.8 - Monitor 1.9 !!!
    -iP4 2.8 VC Bios 1.5 - Monitor 1.6 !!! atd.

    Sice mam 400W zdroj, ale 12V a 5V mi dava podle monitoru celkem stabilne. Jeste vzpominam, ze mam zapnuty na desce i CPU zdrojovej konektor i ten druhej, co vypada jak do HDD, protoze mi to tak zapojil znamej v PC shopu....

    Je to tak OK, nebo tam mam neco spatne ?
    Jake mate skusenosti s VCore vy ?

    Diky za info....

    p.s. Juzko mi psal, ze k ABIT nebo MSI deskam existuje soft, kterej udela OC CPU nejak z windows, hlavne ze se nemusi lezt do BIOSu. Nevite o necem takovem na P4PE ? ? ?

  4. #4

    Standardní

    ...toho jsem se bál - že to chápu správně. Seká se mi to prakticky ve všem jakmile zvednu FSB na 150 a je jedno jestli nastavim to AGP/PCI na 66/33 nebo Auto. To Vcore jsem ještě neměnil, a že by bylo nějak extra stabilni, to se říci nedá (taky +/- 0.06V) - zdroj Chieftec 360W. Vcore se mi moc nechce zvedat, protože nechci, aby mi PC moc řval a tak tam mam chladič s regulací otáček (naprosto tichej), ale ten nechává vyšplhat teplotu i k 62°C při 100% zátěži (ale těch 62°C drží - ať CPU běží na 2.7 nebo 2.4) - není to příliš?
    Jo a na grafiku i na desku mam poslední ovladače.

  5. #5

    Standardní

    Já taky při 150 Mhz mám problémy,ale u mého taktu to celkem už i chápu.Teplotu mám 53C při 100 zátěži.Klidně to dej i výše teda jestli chceš
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  6. #6

    Standardní

    Muzu se jeste zeptat na ty ovladace k desce ?

    Clikam po Asus.com jako blazen a furt to nemuzu najit ?


    Jinak nejaka ta OC utilitka viz vyse by se taky sikla...

  7. #7

    Standardní

    jonka : mrkni na sekci ovladače,někde tam je intel chipset inf ovladače.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  8. #8

    Standardní

    Tu mas link na Intel inf ovladace http://downloadfinder.intel.com/scri...?ProductID=816

    Tu je link na Intel application accelerator
    http://www.intel.com/support/chipsets/iaa/

    Ale ten nemusis nahravat ale ked chces nahraj ho az po inf ovladacoch.K tej pretaktovacej utilite vo windowsoch taku asus nerobi.
    INTEL E6600@3,2GHz def V ;Thermalright Ultra 120 ; ASUS P5W DH ;Corsair 6400CL4 2x1Gb ;EVGA 8800GTX;WD Raptor 150Gb,Thermaltake Tai-Chi,SEASONIC S12 650W,EIZO S2110W

  9. #9

    Standardní

    Tak už by to mělo být v pořádku - zapoměl jsem, že už ženu paměti na dost vysoký rychlosti a tak jsem musel ji přidat trochu víc štávy a zatím mi to nespadlo. Ale ten procesor nad 2.7 nedostanu - škoda - ale i tak je to už docela rychlý

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Asus A8V Deluxe + 3200+ Venice core - nejde overclocking
    Založil MIKIA64 v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 21.12.2005, 16:40
  2. Dualchanel na ASUS P4PE
    Založil Tomas.1 v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 05.11.2003, 18:17
  3. ASUS P4PE a DMA
    Založil hafca v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 04.06.2003, 00:54
  4. Pakarna s ASUS P4PE a 2x FDD
    Založil Kajik v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 16.05.2003, 10:00
  5. ASUS P4PE... nyní s 800MHz Quad Pumped Bus !!!
    Založil Spajdr v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 09.05.2003, 18:36

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •