Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Problém s Win98 nebo i Win XP

  1. #1

    Standardní Problém s Win98 nebo i Win XP

    Po každé instalaci jakéhokoliv Windowsu tento funguje přibližně týden, pak se z ničeho nic systém zhroutí . Už jsem ho instaloval nejméně 20 krát, ale stále asi po týdnu chodu při spouštění zjistí chybu v registrech a snaží se ji opravit. Pak se objeví na disku typické soubory s koncovkou .chk, nebo i adresáře DIR0000X.
    Neví někdo co s tím dělat

    Sestava: AMD Athlon XP 2000+; MB Matsonic 8147C+, 256 MB DDRAM; TEAC 52x CDR; PLEXTOR CD-RW 48x;

  2. #2
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    Máš něco nataktováno Tohle je častá chyba W98. Pak bych zkusil projet paměti(goldmemory, memtest). No a pokud nic, tak bych začal testovat desku a CPU. HDD máš v pořádku
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  3. #3

    Standardní

    Nataktováno nemám nic. Ty paměti skontroluji, a můj názor by byl, že to bude anebo nekompaktibilita HW, anebo vadná deska. Protože, když nahodím VIA chipset k desce, již nedokážu nainstalovat grafiku. Zůstane po restartu černá obrazovka. To samý je, když nejdříve nainstaluju grafiku a až pak VIA chipsety. Stáhnul jsem i nejnovší VIA, ale vždy je to stejný

  4. #4

    Standardní

    Problem budes mit asi fakt v zeleze. Nepsal jsi, zda nemas problemy i pri instalaci. Pak pomaha obyc grafika (v popisu vtipne pises vypalovacku a ne grafiku). Doporucoval bych zacit menit komponenty, jak uz bylo receno ( http://www.matsonic.com/download_via.htm predpokladam prolezly mas).
    Mohl by to byt i disk vzhledem k tomu scandisku.
    <flame>Ja bych do VIA cipsetu nesel </flame>

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  5. #5

    Standardní

    Při instalaci Windows nebyli žádné problémy, ale když jsem chtěl nahodit grafiku po instalaci VIA chipsetu, pak uz neslo nic. A když jsem neinstaloval VIA, pak grafika jde, ale po 4÷6 dnech Windows se zříti a pri následném Scandisku opravuje adresáře z Windowsu na DIR0000X. Pak už nejde ani indows spustit.
    Instaloval jsem taky Windows XP Professional, ale bylo to to samý.
    Co se týče hardware, ten nemůžu měnit, protože ti blbci zapečetili PC.
    Vidím to už jenom jako reklamaci.

    Děkuju za odpověď.

  6. #6

    Standardní

    Takze ja bych nejdriv projel softwarovymi testy zelezo a pak - vzhledem k tomu ze do toho nemuzes lezt - to reklamoval. PREDEM bych je upozornil, ze poklud si budou chtit neco uctovat, tak ze chci byt u instalace abych videl, co s tim delaji, protoze jinak vymeni komponentu (jejich chyba) a nechaj si to zaplatit. Mensi problem je, pokud ty Wokna nejsou legalni, pak by mohli mit kecy.
    PS: Problemy nebyl"y"...

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  7. #7

    Standardní

    Ty testy ještě zkusím. Co se týče ceny na reklamaci, to je smlouvou zavázano, že jsou bezplatná, když se něco takovýho stane.
    Co se týče pravopisu ... děkuju, nejsem z Čech, ale chci se v tomhle jazyce zdokonalit i písemnou formou.

    Roman.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Systemak
    Ty testy ještě zkusím. Co se týče ceny na reklamaci, to je smlouvou zavázano, že jsou bezplatná, když se něco takovýho stane.
    V tom pripade bych si s tim zase tak dlouho nehral - kdyz kupuji sestavu, tak prave proto, ze ocekavam souhru komponent.

    Citace Původně odeslal Systemak
    Co se týče pravopisu ... děkuju, nejsem z Čech, ale chci se v tomhle jazyce zdokonalit i písemnou formou.
    Roman.
    Promin, nevsiml jsem si, ze jsi z Trnavy - od Slovaka necekam, ze bude psat cesky. Je to nezvykle a sympaticke.

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •