Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: POZOR na Kerio a proxy server!!!

  1. #1

    Standardní POZOR na Kerio a proxy server!!!

    V sekci ostatní operační systémy jsem psal o mem problemu se serverem. Na vine bylo v obou pripadech Kerio 4.1.1. V pripade Weboveho serveru stacilo zrusit Blokovat prichozi spojeni behem spousteni systemu, jak jsem popsal, ALE!

    Pripojeni pres proxy do site nejde, ani pokud mate plnou verzi Keria Personal Firewall. V teto verzi (mozna i nekterych jinych) ma totiz nastaveny jako utok Scan Squid Proxy a Scan Socks Proxy. Takze pokud mate zapnutou detekci utoku a stredni utoky mate zakazany, coz presdpokladam mate, tak Kerio vase pripojeni na proxy detekuje jako utok. nepomuze ani nastaveni: Tento pocitac je brana do internetu. Projevuje se to, pokud mate proxy na standardnim portu 3128 a SOCKS na 1080.

    Pokud chcete problem odstranit, tak smazte nasledujici dva radky v souboru scan.rlk v adresari config, ktery se nachazi v adr., kde je kerio. Druhy radek mazte pouze v pripade, ze pouzivate SOCKS v 4 nebo 5 na portu 1080.

    alert tcp $EXTERNAL_NET any -> $HOME_NET 3128 (msg:"SCAN Squid Proxy attempt"; stateless; flags:S,12; classtype:attempted-recon; sid:618; rev:5

    alert tcp $EXTERNAL_NET any -> $HOME_NET 1080 (msg:"SCAN SOCKS Proxy attempt"; stateless; flags:S,12; reference:url,help.undernet.org/proxyscan/; classtype:attempted-recon; sid:615; rev:5
    PC1. P4 Celeron Mobile 1,6@2656GHz, 2x1024MB DDR , ATI Radeon 9550, 2xWD 120JB, 2x17" LCD Benq FP737s, 7.1 sound + 7.1 repro, DVD, silent, 1GBit, TVCard FC6 PC2. P-III 1000@1200 MHz Tualatin, 1GB RAM, ATI Radeon 9000, Seagate 120GB 7200.9, CD-RW, 1Gbit super silent Kubuntu Notebook: Dell X300, Centrino 1400MHz Dothan, 1280MB RAM, Hitachi 80GB, BT, WiFi 1,2kg XP, FC6 Internet: 1x7MBit down, 1x2MBit up Sit: 1Gbit vnitrni sit

  2. #2

    Standardní

    trošku z jinýho soudku ale snad poradíš

    prosímtě co znamená traffic stopped a permitted(něco jako propuštěno?)nechápu doslova

    Mám trošku problémy s KPF
    , používal sem free verzi a později upgrejtoval na plnohodnoutnou verzi, bylo to až po uplynutí doby.
    A trošku mi kerio blbne snad někdo poradí..
    furt mi ukazuje v pravo dole na obrazovce nějaký žlutý malý okýnko s po každý když kliknu na nějakej odkaz a ukazuje kam a kolik stahuje atd.samý blbosti.sem tam mi začne hlásit chybu, že nemůže najít servis centrum atd..nevítě jak to dát do kupy?

    Můžu to odinstalovat a nainstalnou znova?Bohužel neposlali cd s KPF pouze heslo a pak si člověk aktivuje.

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal dezod
    trošku z jinýho soudku ale snad poradíš

    prosímtě co znamená traffic stopped a permitted(něco jako propuštěno?)nechápu doslova

    Mám trošku problémy s KPF
    , používal sem free verzi a později upgrejtoval na plnohodnoutnou verzi, bylo to až po uplynutí doby.
    A trošku mi kerio blbne snad někdo poradí..
    furt mi ukazuje v pravo dole na obrazovce nějaký žlutý malý okýnko s po každý když kliknu na nějakej odkaz a ukazuje kam a kolik stahuje atd.samý blbosti.sem tam mi začne hlásit chybu, že nemůže najít servis centrum atd..nevítě jak to dát do kupy?

    Můžu to odinstalovat a nainstalnou znova?Bohužel neposlali cd s KPF pouze heslo a pak si člověk aktivuje.
    Kerio je plny chyb. Zalezi na OS, ktery mas a na verzi Keria. Urcite ho updatuj, nejlepe na verzi 4.0.16, pokud nemas SP2. verze 4.1.1 je nouzovka pro pripad, ze mas SP2.
    PC1. P4 Celeron Mobile 1,6@2656GHz, 2x1024MB DDR , ATI Radeon 9550, 2xWD 120JB, 2x17" LCD Benq FP737s, 7.1 sound + 7.1 repro, DVD, silent, 1GBit, TVCard FC6 PC2. P-III 1000@1200 MHz Tualatin, 1GB RAM, ATI Radeon 9000, Seagate 120GB 7200.9, CD-RW, 1Gbit super silent Kubuntu Notebook: Dell X300, Centrino 1400MHz Dothan, 1280MB RAM, Hitachi 80GB, BT, WiFi 1,2kg XP, FC6 Internet: 1x7MBit down, 1x2MBit up Sit: 1Gbit vnitrni sit

  4. #4

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •