Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Nekompatilibita zarizeni?

  1. #1
    Member mince
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Frýdlant n.O.
    Příspěvky
    250
    Vliv
    268

    Standardní Nekompatilibita zarizeni?

    Poridil jsem si novy disk Hitachi 7K250 160GB 8MB a vymenil za Hitachi 80GB 2MB.Nainstaloval jsem Win XP na 160ku a do vymenitelneho ramecku jsem dal 80ku.Zacal jsem kopirovat zalohu z 80ky a rychlost spadla na 3-4MB. Po instalaci OS jsem ve spravci zarizeni zkontroloval prenosove rezimy a vse bylo OK.Stopl jsem kopirovani a podival se na prenosovou rychlost 80ky.Jela v PIO.Nejprve jsem zkusil restart,ale to nepomohlo,smazani ani flashnuti predchozi verze BIOSu nepomohlo.Nepomohlo ani odebrani radice,po restartu se uz ani nenaistaloval.Zarizeni jsou zapojeny:PM HDD160GB PS DVD Toshiba,obe v rezimu ATA,SM HDD80GB SS CDRW LiteOn.Disk v PIO,vypalovacka ATA rezim.Zkusil jsem 2 nove kabely,naswitchoval zarizeni na CS a nic.Kdyz prohodim disk a palidlo tak OS pro zmenu nenajde palidlo.BIOS pritom zarizeni vidi obe.Mam doma jeste Bar IV 40GB a Bar 7200.7 a vse funguje bezproblemu .Ted to mam zapojeno takto:PM HDD 160 PS HDD 80,SM CDRW SS DVD a vse jede UDMA rezimech.
    Disky chci mit zvlast na radicich,casto kopiruji a presouvam mezi nimi.
    Jeste jsem testnul rychlost soucasneho zapojeni,kdy jsou disky na spolecnem kabelu a rychlost v Total Comandru byla mezi 38 a 40MBs.Kopiroval jsem video cca 42GB ze 160ky na 80ku,doba kopirovani necelych 18min.S Barracudami na samostatnych kabelech to bylo o neco pomalejsi .
    Omluvte pravopis,pisi to na nemecke klavesnici.
    Intel Core i5 2500K, Asus P8Z68V Pro Gen 3, 2x4GB/1600MHz Corsair, Gigabyte Radeon HD 7950 ,Intel SSD 520 180GB , WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB, LG GH22LS70, Asus Xonar DX, FS P19-2.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    270

    Standardní

    zkoušel jsi kombinace 160gb + liteon a 80gb + toshiba ?
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  3. #3
    Member mince
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Frýdlant n.O.
    Příspěvky
    250
    Vliv
    268

    Standardní

    Zatím ne,ale vyzkouším.Už jsem na to neměl náladu a pochybuji,že to pojede v tehle kombinaci.Dám vědět,jak to dopadlo.

    Editrohozeni DVD s CDRW pomohlo.Ještě jsem zkusil vratit to zpět a 80ku jsem měl položenou na CDRW a taky to fungovalo .Dnes jsem koupil nový rámeček Vipower VP-10LSFU-133 Black.Nainstaluji do kompu s 80kou,disk má režim UDMA 5.Spustím HD Tach,na chvíli graf ukáže rychlost necelých 60MB/s,potom se zastaví asi na 1/2 minuty a rychlost spadne na 3-4MB/s.Ve správci zařízení je disk opět v PIO.Podíval jsem se na disk přes Správu počítače a musel jsem ho z inicializovat.Zajímavé,že když byl položen na CDRW tak jel bez problému,několik restartu a vypnutí PC a testy HD Tachem proběhly také v pořádku.

    Edit 2rohodil jsem mechaniky a nechal to tak.Teď je to už v pořádku.
    Intel Core i5 2500K, Asus P8Z68V Pro Gen 3, 2x4GB/1600MHz Corsair, Gigabyte Radeon HD 7950 ,Intel SSD 520 180GB , WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB, LG GH22LS70, Asus Xonar DX, FS P19-2.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •