Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Pripojeni do site pres 2 AP

  1. #1

    Standardní Pripojeni do site pres 2 AP

    Zdar, potrebuji par rad. Asi se to tu da dohledat, ale nemam prave cas.

    Je sit rizena dhcp serverem a v ni je zapojeny AP s pevnou IP. Potrebuji se k te siti přes ten AP pripojit, ale signal z nej mi nedosahne az k pocitaci kde mam bezdrátovou PCI Kartu DWL 510. Takze potrebuji nekde na pul cesty dat další AP napr. DWL900 a to by asi mělo pracovat v rezimu Repeater a ten signal protahnout az ke mne.
    Tot ma elementární uvaha, mozna to tak nepracuje.
    Pak me ještě napada, jestli by ten AP na pul cesty mel komunikovat bezdratove s tim adapterem v pc a nebo se ma natahnout z tohohle AP kabel do sitovky a vlastne nepouzivat ten adapter.
    Ještě bych potreboval poradit, jak spravne volit přiděleni IP adres.

    1. Sit je rizena dhcp serverem a ten přiděluje IP 192.168.1.100 az 200
    2. AP v te siti ma IP statickou 192.168.0.52
    3. AP na pul cesty ma IP statickou 192.168.0.53
    4. Jakou IP by melo mit pc, které se pripojuje pomoci bezdratove karty nebo sitovky na ten AP na pul cesty, nebo nechat nastaveni na dhcp serveru?

    Jo a na zdrojovem AP je nastavena filtrace MAC adres, kde je uvedena adresa AP na pul cesty, je potreba ještě doplnit MAC bezdratove karty nebo sitovky? Asi ne.

    Dikes

  2. #2

    Standardní

    Tak to vyzkoušej, s AP na půl cesty jako repeater to půjde tak, že se připojíš bezdrátovou kartou. Budeš asi muset povolit její MAC na AP. A nebo můžeš AP na půl cesty dát jako klient a z něj kabelem do obyčejné síťovky. Obojí by mělo fungovat. IP adresu by měl v obou případech přidělit DHCP server.

    PS: offtopic příspěvky jsem smazal, věnujte se raděj technice než vzájemnému napadání.
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    01.06.2005
    Bydliště
    Žďár nad Sázavou
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní

    pokud mas pristup k administraci toho prvniho AP muzes je spojit do rezimu WDS a oni budou pracovat v tandemu ty se pak pripojis na ten bliz k tobe a vsechno bude ok, samozrejme pokud se pouziva ochrana treba MAC filter tak musi bejt tvoje MAC v tabulkach tech AP , ja mel 3 APcka zasebou v rade a pres WDS uplna pohoda

  4. #4

    Standardní

    Diky za rady, ale nejak se mi to nedari rozchodit. Jednak tyhle AP asi neumi WDS a pak to dela toto : pro jistotu jsem nastavil na obou AP, aby dostaly pridelenou adresu od DHCP serveru site, a skutecne vidim v DHCP serveru i v lozich AP, ze obe dostaly pridelenou IP. Dokonce v logu toho AP na pul cesty, je videt, ze se pripojil k tomu v te siti. Takze musi vzajemne kominikovat.
    Bohuzel ale nejede komunikace mezi mym compem a tim AP na pul cesty, ani kdyz je nastaveno to AP na rezim repeateru a snazim se s nim navazat kontakt pres wireles kartu compu (docela by me zajimalo, jestli bych mel videt 2 signaly - 1. z AP v siti a 2. z toho AP, co se chova jako repeater, kdyz jsem v dosahu obou).
    No a komunikaci se nedari navazat ani kdyz je to AP na pul cesty v rezimu wireles klienta a zkousim to pres sitovku compu. Na nem je nastaveno, ze ma ziskat IP taky z DHCP serveru site, ale nedostane ji.
    Na AP na pul cesty je i videt, ze prevzalo SSID site od zdrojoveho AP v siti.
    Jinak komunikace mezi AP v siti a mym compem s wireles kartou jede v poho, ale musim byt samozrejme v dosahu.
    Mac filtry jsem zatim vsude vypnul. Je to urcite jen nejaka kravina, ale nemuzu na ni prijit, fakt jeste nevim.
    Kdyby vas neco napadlo, dejte vedet.

    Jeste jednou dikes

  5. #5

    Standardní Re: Pripojeni do site pres 2 AP

    Citace Původně odeslal arakain
    Zdar, potrebuji par rad. Asi se to tu da dohledat, ale nemam prave cas.

    Je sit rizena dhcp serverem a v ni je zapojeny AP s pevnou IP. Potrebuji se k te siti přes ten AP pripojit, ale signal z nej mi nedosahne az k pocitaci kde mam bezdrátovou PCI Kartu DWL 510. Takze potrebuji nekde na pul cesty dat další AP napr. DWL900 a to by asi mělo pracovat v rezimu Repeater a ten signal protahnout az ke mne.
    Tot ma elementární uvaha, mozna to tak nepracuje.
    Pak me ještě napada, jestli by ten AP na pul cesty mel komunikovat bezdratove s tim adapterem v pc a nebo se ma natahnout z tohohle AP kabel do sitovky a vlastne nepouzivat ten adapter.
    Ještě bych potreboval poradit, jak spravne volit přiděleni IP adres.

    1. Sit je rizena dhcp serverem a ten přiděluje IP 192.168.1.100 az 200
    2. AP v te siti ma IP statickou 192.168.0.52
    3. AP na pul cesty ma IP statickou 192.168.0.53
    4. Jakou IP by melo mit pc, které se pripojuje pomoci bezdratove karty nebo sitovky na ten AP na pul cesty, nebo nechat nastaveni na dhcp serveru?

    Jo a na zdrojovem AP je nastavena filtrace MAC adres, kde je uvedena adresa AP na pul cesty, je potreba ještě doplnit MAC bezdratove karty nebo sitovky? Asi ne.

    Dikes
    ad bod 1 a 2, predpokladam ze toto AP umi routovat, pokud ne dostanes IP od ap ale na net se nedostanes (nebo kamkoliv mimo 192.168.1.0/24 - predpokladam ze prideluje z C rozsahu)

    ad bod 2, 3 a 4: pokud se pripojis na ap na pul cesty (predpokladejme ze ap s dhcp routuje spravne) a na svem poci dostanes/mas IP z rozsahu prvniho AP bude ti to chodit, jelikoz druhe AP je pro sitovy provoz transparentni, je jen nutne, aby bylo pripojene. a pokud se nemylim, tak by ti vlastne melo jit dostat se tam kam potrebujes, pokud dostanes IP od DHCP serveru.

    nazorna konfigurace, kterou mam odzkousenou praxi v czfree:

    PC s DHCP serverem/brana do netu <-> AP1 <==> AP2 <-> tve PC



    PC s DHCP je v siti 192.168.100.0/24
    AP1 a AP2 je treba v 192.168.0.0/24
    tve PC je v siti 192.168.100.0/24

    napr ty budes mit 192.168.100.100
    tva brana bude mit 192.168.100.1
    a pokud AP1 a AP2 budou spojeny tak to to pojede

    mezi AP2 a tebou je idealni drat, ale pokud tve AP umi spravne mody, bude fungovat taky

    jinak pro vyuziti AP2 na pripojeni tebe ptres wifi je potreba bud wds nebo repater modu (pokud se nepletu - funguje pak jak prodlouzeni signalu od AP1)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •