Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: KT4 Ultra SR - PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #1

    Standardní KT4 Ultra SR - PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mam zakladovku MSI KT4 Ultra SR a mam s nou jeden problem. Vsetko slape na 100% ale nejako mi nejde dobre IDE radič na doske. Mam 2 x disky a jeden mam zapojeny na RAID Promise 376 a druhy mam zapojeny na IDE VIA. Problem je v tom druhom - ked je zapnute DMA /UDMA 100/ tak HDD robi problemy - napr. spakovany subor nerozbali resp. rozbali s chybami - ked vypnem DMA je vsetko OK. Na tom disku /VIA IDE/ mam vseliake instalacky a ked mam zapnute DMA tak mi vypisuje, ze subory su poskodene atd. a ked vypnem DMA vsetko ide na 100% ale samozrejme o poznanie pomalsie. Tak isto je to s DVD a CDRW - ked im vypnem DMA je vsetko OK. Neviem ci je problem v chipsete KT400. Skusal som vymenit aj IDE kable, rozne ovladace od VIA /aj nojnovise 4.45/ ale nic nepomohlo. Tato chyba sa objavuje aj v Windows XP aj vo Windows 98 SE. Skratka neviem ci mam zlu zakladovu dosku alebo to moze byt chipsetom resp. ovladacmi. Prosim vsetkych ktori maju uvedenu dosku aby mi dali vediet ci im slape vsetko OK. Dik moc.

  2. #2

    Standardní

    asi to neni uplne rada, ale zkusils vymenit disky aby byly:
    1, oba na klasickym radici
    2, oba na promise?

  3. #3
    Banned
    Založen
    09.12.2002
    Bydliště
    Bohumileč okres Liberec PSC Cesky Dub
    Příspěvky
    54
    Vliv
    0

    Standardní

    2Jack
    je to chyba MSI chipsetu KT400 a nejsi jedinou kdo ma tyhle problemy...

    ...jedna se o problemy IDE[southbridge] ve spolupraci s 133FSB![pokud je FSB cca do 120, je vsechno v poradku!]...tzn, ze jakykoli vetsi prenos DAT: kopirovani, presouvani, VYPALOVANI CD -> znamena bud BSOD, nebo degradaci dat jinym zpusobem => CRC ERROR!

    bez to reklamovat a vem si jinou znacku, nebo cekej na novej bios...

    l0t

  4. #4

    Standardní

    a nemáš náhodou audigy zvukovku?

    Jucha
    Všeho chuť

  5. #5

    Standardní

    MEL JSEM UPLNE STEJNEJ PROBLEM. KAZDOU CHVILKU TO SPADLO, KDYZ JSEM KOPIROVAL NECO DELSIHO NEBO NECO ROZBALOVAL...

    Pomohl az novej BIOS 1.2 z http://www.msi.com.tw/program/suppor...6&NAME=MS-6590


  6. #6

    Standardní

    Cau

    Ja mam to same a pomohlo mi vyndat SB audigy.

    Jinak co s tim biosem. Jak se to instaluje pod winXP?

    Je s tim spojene riziko?

    Dik za pomoc

    Jucha
    Všeho chuť

  7. #7
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    45
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    324

    Standardní

    Zda sa ze MSI sa posnazilo co je naozaj dobre...
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jucha
    Cau

    Ja mam to same a pomohlo mi vyndat SB audigy.

    Jinak co s tim biosem. Jak se to instaluje pod winXP?

    Je s tim spojene riziko?

    Dik za pomoc

    Jucha
    Riziko je vzdycky, ale pokud se postupuje podle navodu, ktery tam je, tak OK.

  9. #9

    Standardní

    Takze omyl !!! Ta deska je po podrobnejsim zkoumani na hovno i s novym biosem 1.2. Je potreba nainstalovat 1.3 beta, s nim je to jiny kafe.

  10. #10

    Standardní

    2Jack : Ja mam podobny problem. Mam taky pocit ze to bude tou znackou . Lebo nikdo na foru nema problem s KT400 "iba" MSI a to sa robia lepsi ako ASUS.
    ... Core2Duo T7500...

  11. #11

    Standardní

    Ja mam MSI KT4 Ultra - bez blbosticiek a nemal som ani eden z problemov. Mam tam vzdy najnovsi BIOS - max do tyzdna co vyde na oficial web. Ovladace tiez najnovsie a vsetko ide ako ma. Dokonca mi ide o poznanie lepsie ako MSI KT3 Ultra2 mojho kamosa aj ked ma lepsie CPU. Skade mate BETA BIOSy na MSI ? Co je tam vymakane ? Skuste sa poobhlidnut po latancy patch alebo sa pobavit s touto polozkou v BIOSe aj PCI delay transaction....

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velmi zahadny problem... ALi M1621
    Založil Spirit v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 14.11.2004, 22:36
  2. problem MSI fx 5900 XT na 5950 ultra
    Založil troska v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 12.09.2004, 20:00
  3. MSI KT4 Ultra - chipset KT400
    Založil Campione v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 11.07.2003, 08:08
  4. XP2400+ a KT4 Ultra BSR - PLS HELP
    Založil GM v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 15.05.2003, 21:54

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •