Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 30

Téma: Nepodceňujte defragmentování :)

  1. #1

    Standardní Nepodceňujte defragmentování :)

    Jen mě tak napadlo to sem hodit jako varování pro lidi jako já co na to kašlou
    Mám 1TB SpinPoint a cca 900GB dat. Furt něco stahuju, přesouvám, ripuju, encoduju, mažu, atd.
    Už 12 hodin jedu defragmentaci (O&O - imho nejlepší soft) a bez valnýho výsledku

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Otázka zní, potřebuješ tu precizní defragmentaci? Mě pouze jednou za čas někdy v noci dělá Vista tu automatickou a bohatě to stačí.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    No ta defaultní co mají XP (nevím jak Visty, ale o mnoho lepší to ASI nebude) je pomalá jak sviň, nic moc to neumí a výsledek moc přesvědčivej taky není...

  4. #4

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    mozna trochu OT:
    v praci kde mam WinXP mam velmi dobre zkusenosti s JkDefrag
    - pracuje rychle, nevadi mu malo mista na disku, provadi optimalizaci na rychlost + GNU licence .)

    JkDefrag is a disk defragmenter and optimizer for Windows 2000/2003/XP/Vista/2008/X64. Completely automatic and very easy to use, fast, low overhead, with several optimization strategies, and can handle floppies, USB disks, memory sticks, and anything else that looks like a disk to Windows. Included are a Windows version, a commandline version (for scheduling by the task scheduler or for use from administrator scripts), a screensaver version, a DLL library (for use from programming languages), versions for Windows X64, and the complete sources.
    I. AMD Phenom II X4 955 (HDX955WFK4DGM) [3200,1.15V-800,0.95V] | Ninja Mini (passive in windtunnel) | GB MA78GPM-DS2H | 2x4GB | Sapphire Radeon HD 4670 Ultimate | Corsair Force Series 60GB + Samsung HD502HJ | Pioneer DVR-111 | Dell U2410f + HP L2245w on Neo-Flex stand | Creative T20/portaPro | Logitech UltraX + Genius Maurus | silenced Asus TM210 (with NF-B9) + Chieftec 300W (CTP-300-12G) | Fedora
    II. Acer Switch 10 (Z3735F/64GB/FHD) + Dell Active Stylus
    III. ZyXEL NSA210 + WD20EARS

  5. #5

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Mně se líbilo http://ultradefrag.sourceforge.net/, ale bohužel se asi vyprdli na vývoj

  6. #6

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    podle jejich SVN mam pocit, ze se na tom stale pracuje (nebo to tak alespon vypada )

    btw:
    Q.: How many differencies are between the Ultra Defragmenter and
    well known JkDefrag application?

    A.: Analysis algorithm is generally the same. But defragmentation is done
    in different ways. JkDefrag tries to optimize files placement using
    original algorithm that is complex enough. On the other hand, Ultra
    Defragmenter is simple as possible - it tries to move all fragmented
    files to free space areas. Nothing more. 'Compact' option was added to
    give you an ability to move all files to the beginning of the volume to
    enlarge free space areas for future defragmentation success.

    The best advantages of the Ultra Defragmenter are an ability to defragment
    system files at boot time and well readable reports. Also our program has
    a nice GUI that is very important for many peoples. At the same time
    advanced users can use console interface that is a little bit faster
    because don't use any cluster map representation.

    The main disadvantage of both applications (Ultra Defragmenter and JkDefrag)
    is that they are based on MS defragmenting interface that has very ugly
    implementation. We can't change it's behavior because it's a part of the
    filesystem drivers (ntfs.sys, fastfat.sys) that are too complex and not
    open source to modify or replace them.
    I. AMD Phenom II X4 955 (HDX955WFK4DGM) [3200,1.15V-800,0.95V] | Ninja Mini (passive in windtunnel) | GB MA78GPM-DS2H | 2x4GB | Sapphire Radeon HD 4670 Ultimate | Corsair Force Series 60GB + Samsung HD502HJ | Pioneer DVR-111 | Dell U2410f + HP L2245w on Neo-Flex stand | Creative T20/portaPro | Logitech UltraX + Genius Maurus | silenced Asus TM210 (with NF-B9) + Chieftec 300W (CTP-300-12G) | Fedora
    II. Acer Switch 10 (Z3735F/64GB/FHD) + Dell Active Stylus
    III. ZyXEL NSA210 + WD20EARS

  7. #7

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    umi ta vase defragmentace srovnat data i tam kde je system? klasickej XP to tusim neumi
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  8. #8

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Řekl bych, že částečně určitě... A pokud ne tyhle konkrétní, určitě jsou i jiný co umí "offline defragmentaci".

  9. #9

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Tak koukám, že tohle je neprůchozí. Jediná rozumná defragmentace disku s 4-15GB souborama je přesun na jinej disk a zpátky. Už pět hodin se to pokouší defragmentovat JEDEN film. Omg.

  10. #10

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    na tohleto je dobrej Diskeeper. ten si s tim poradí i když je místa opravdu málo.
    btw co takhle filmy, muziku a další věci, kterym fragmentace nevadí, hodit do seznamu Excluded?
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  11. #11
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    260

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Poněkud laická otázka: je potřebné defragmentovat disk (část disku) sloužící jako úložiště? Já osobně teda defragmentuju jen systémový disk (systémovou část disku) a IMHO to úplně stačí
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  12. #12

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Citace Původně odeslal JejKey Zobrazit příspěvek
    na tohleto je dobrej Diskeeper. ten si s tim poradí i když je místa opravdu málo.
    btw co takhle filmy, muziku a další věci, kterym fragmentace nevadí, hodit do seznamu Excluded?
    O&O je takty dobrej. Volnýho mám 250GB, JENŽE to není souvislý místo. A to je u velkejch souborů totální kolaps, protože ono si je to ty fragmentovaný data potřebuje někam uložit vcelku. Shit

    Diskeeper mi jednou rozházel systémový oblasti disku tak, že jsem tu partition musel odepsat
    Naposledy upravil Zdenek Dubnicky; 30.09.2008 v 17:40.

  13. #13
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    300

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Zkusil jsem snad všecky možné defragy a nakonec jsem zakotvil u Raxco PerfectDisku. Umí skvěle optimalizovat systémovej disk, je celkem nenáročnej na prostředky. Zvládá defragovat pagefile, MFT, metadata atd.

    http://www.grafika.cz/art/sw/raxcoperfectdisk.html
    http://www.raxco.com/



    # Core i7 2600K # Noctua NH-D14 SE2011# ASUS P8Z68-V Pro # Kingston 8GB DDR3 1600CL9 LoVo # EVGA GTX670 FTW Sig2 # X-Fi Titanium (+LM4562) # SSD Intel X25-E 32GB # SSD Intel 320 Series 160GB
    #WD1001FALS+SILENTMAXX # Optirac AD-7200S # Enermax MODU87+ 800W # Chieftec Dragon BIG # fan control Sunbeam Rheobus # Logitech G15NEW + G5 # EIZO S2031W-E # Sennheiser HD555 (595mod) #

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    OT: vas bych mel dovest nasemu ITakovu ... Jeho ukol odinstalovat stare office a provest instalaci novych => 2x WinXP defrag PRED odinstalovanim. Pak 3x defrag PO odinstalovani. Instalace novych Office a nasledne 1x defrag. Pul dne zabiteho casu. Zacit mi to na mojem PC, tak mu to VNC odinstaluju. /OT

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Defragmentovat se musi. Jeste bych mu doporucil, pred kazdou defragmentaci antivirouvou kontrolu symantecem, bezpecnost musi byt
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  16. #16

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    OT: vas bych mel dovest nasemu ITakovu ... Jeho ukol odinstalovat stare office a provest instalaci novych => 2x WinXP defrag PRED odinstalovanim. Pak 3x defrag PO odinstalovani. Instalace novych Office a nasledne 1x defrag. Pul dne zabiteho casu. Zacit mi to na mojem PC, tak mu to VNC odinstaluju. /OT
    Není tak trochu idiot?

  17. #17
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    No nevim panove, defragmentace pri dnesnich velikostech disku ponekud postrada smysl. Pokud totiz mate na ulozisti rozumne mnoho(tedy spis malo ) mista, tak se (rozumny) system postara o to, ze soubory budou ulozeny v celych blocich. Pokud navic pouzivate nejaky to pole, tak defragmentator vi prd o tom, jak sou nebo nejsou data ulozeny fyzicky.

    Takze za cenu mnohahodinoveho trapeni disku ziskate naprosto nepoznatelny a nemeritelny bonus k rychlosti.

    No a na netocivych ulozistich je to kravina uz uplne, vzhledem k tomu ze seek je v mikrosekundach.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Moje řeč. A co se konkrétně woken týče, od přechodu na NTFS se to nijak moc nefragmentuje pokud je dost místa.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  19. #19

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    No nevim panove, defragmentace pri dnesnich velikostech disku ponekud postrada smysl. Pokud totiz mate na ulozisti rozumne mnoho(tedy spis malo ) mista, tak se (rozumny) system postara o to, ze soubory budou ulozeny v celych blocich. Pokud navic pouzivate nejaky to pole, tak defragmentator vi prd o tom, jak sou nebo nejsou data ulozeny fyzicky.

    Takze za cenu mnohahodinoveho trapeni disku ziskate naprosto nepoznatelny a nemeritelny bonus k rychlosti.
    Pokud bych měl ten danej disk JEN a POUZE na ty filmy, pak máš rozhodně pravdu. Pokud je to běžnej disk, se kterým denně pracuju (a imho to tak má většina běžných uživatelů) - au.


    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Moje řeč. A co se konkrétně woken týče, od přechodu na NTFS se to nijak moc nefragmentuje pokud je dost místa.
    To je nesmysl. Měl jsem udělat screen z analýzy mýho disku...
    Fragmentuje se to úplně stejně. Stačí ten disk dostatečně zběsile používat.
    Příklad: Stáhneš pár HD ripů. Pak chceš známýmu reinstalovat komp. Zkopíruješ si na disk instalačku XP. Mezitím se ti sosá dalších pět filmů. Tu kopii instalačky projedeš nLitem, vypálíš - ale ty data na disku necháš. Dososáš filmy... Ripneš pár DVD, převedeš do nějakýho kompaktního formátu. Za týden si vzpomeneš, že se ti po disku válí nějakej bordel. Smažeš tu instalačku XP, ale zároveň ripneš další DVD/stáhneš film/cokoli. Instalačka XP je pár tisíc menších souborů. Kontrolní otázka: jak se ukládají data na disk? Odpověď: na první volný místo... Kapišto?
    Naposledy upravil Octopuss; 28.09.2008 v 21:22.

  20. #20
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Kdyz sosam, tak mam vzdy vse nastaveno tak, aby se vytvoril kompletni prazdnej soubor = je uplne sumak jesli mezi tim na disk das dalsich 100 veci.

    Data se na prvni volny misto uz hodne dlouho neukladaj kapis ? Takhle se chovala FATka za dob DOSu. Primarne se data ukladaj na prvni volny misto, kam se vejde celej soubor, teprv kdyz se takovy nenajde, tak by se mel najit co nejvetsi blok a uklada se na nej a pro zbytek se opet hleda nejmensi vhodny prazdny blok ....

    Samo, neco jinyho to je, pokud mas jeden soubor, kterej se ruzne zvetsuje/zmensuje (napr databaze), ale kolik takovejch souboru mas na disku ?

    => pokud udrzujes na disku rozumny prostor (pri TB velikostech by melo 5% bohate stacit) tak se fragmentuje minimalne.

    Nehlede na to, ze normalni lidi maj na system oddelenou partisnu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  21. #21

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Kdyz sosam, tak mam vzdy vse nastaveno tak, aby se vytvoril kompletni prazdnej soubor = je uplne sumak jesli mezi tim na disk das dalsich 100 veci.
    Tohle ti ale moc nepomůže, když máš volný místo rozkouskovaný na miliardu segmentů...

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Data se na prvni volny misto uz hodne dlouho neukladaj kapis ? Takhle se chovala FATka za dob DOSu. Primarne se data ukladaj na prvni volny misto, kam se vejde celej soubor, teprv kdyz se takovy nenajde, tak by se mel najit co nejvetsi blok a uklada se na nej a pro zbytek se opet hleda nejmensi vhodny prazdny blok ....
    Hm, moje zkušenost hovoří jinak... ALE možná že u mě byl problém v nepoužívání toho co popisuješ v první větě

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Nehlede na to, ze normalni lidi maj na system oddelenou partisnu.
    To samozřejmě mám, ale právě s touhle oblastí se hýbe - alespoň u mě - asi nejmíň.

  22. #22

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Tyjo, tak mi z OO poslali aktualizaci a najednou to jede jako drak... Uděláme Diskeeperu papa

  23. #23
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    235

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Zajimave vypada free IObit SmartDefrag
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  24. #24

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Ja resim touto davkou kdyz koncim s PC, provede se defragmentace vsech jednotek (nemam je fyzciky vsechny) a pak se PC vypne !!!


    KONEC.CMD

    defrag c: /f
    defrag d: /f
    defrag e: /f
    defrag f: /f
    defrag g: /f

    shutdown /s

  25. #25
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Nepodceňujte defragmentování :)

    Ja bych ten script jen trochu upravil, aby byl dokonaly:

    KONEC.CMD
    format c: /yes
    format d: /yes
    format e: /yes
    format f: /yes
    format g: /yes
    shutdown /s
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Dobrej program na defragmentovani...
    Založil Wiruss v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 17.10.2005, 20:56

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •