Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    325

    Standardní Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

    asi drobne chaoticky nazvany thread zkusim vysvetlit...

    mam tyden stary ntb, baterka asi vadna. Domluvim si v servisu vymenu baterie za novou. Pokud ale problem s baterii pretrva (tj. baterka vadna neni, ale je neco spatneho v dobijeni), tak uz podle vyjadreni servisu nemam narok na vymenu celeho ntb za novy kus - z duvodu, ze jsem si prvne pral vymenu baterie, tj. podle nich dani ntb do funkcniho stavu formou opravy. Nejak mi to nedavalo smysl, kdyz se vsude uvadi zaruka baterie jina nez zbytku zarizeni apod.

    Maji na neco takoveho narok ? Samozrejme bych uz pak reklamoval ntb primo u prodejce, jenze ten to posle do servisu a ti mu reknou co je uvedeno nahore...

    Nereste to, ze by servisak prokazatelne nedokazal zjistit zda je baterie ok ci poskozena

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    316

    Standardní Re: Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

    dovolim si (byt upravene) citovat sebe z jineho thradu:

    tady se smesuji dva odlisne pravni instituty: jednak odstoupeni od smlouvy v zakonem stanovene lhute 14 dnu pri uzavirani smluv na dalku, a jednak prava kupujiciho odpovidajici zarucni odpovednosti prodavajiciho.
    v pripade, ze kupni smlouva je uzavrena pomoci prostredku komunikace na dalku a ihned po prevzeti veci kupujicim se projevi vada, pak nelze nez dovodit, ze:
    1) kupujici ma pravo od takove smlouvy odstoupit podle § 53(7) OZ; a zaroven
    2) ma pravo domahat se odstraneni vad podle § 616(3) OZ, tedy na zaklade rozporu s kupni smlouvou.

    co je ale nejdulezitejsi, je skutecnost, ze (i) tato prava jsou POUZE pravy, nikoliv povinnostmi kupujiciho, a je tedy vyhradne na vuli kupujiciho, ktere z nich vykona a ktere ne, a ze (ii) tato prava mohou existovat vedle sebe, aniz by jedno vylucovalo druhe - toto vyplyva prave z toho, ze se jedna o rozdilne pravni instituty. co se vsak navzajem vylucuje, je vykon techto prav: jinymi slovy, jestlize projevim, jako kupujici, vuli od smlouvy odstoupit podle 53(7), nemohu se domahat odstraneni vad podle 616(3) a naopak.

    je tedy pouze na kupujicim, jakym zpusobem bude postupovat a tedy pouze na nem, jestli bude chtit pokracovat v pravnim vztahu zalozenem kupni smlouvou, nebo jestli vyuzije moznost tento pravni vztah od sameho pocatku zrusit. je ale zapotrebi rict, ze v takovem pripade, je zapotrebi prislusny pravni ukon vuci prodavajicimu (tj. odstoupeni ci vytknuti vady) ucinit tak, aby bylo naprosto zrejme, ceho se kupujici domaha.

    jinymi slovy, maji pravdu. nehlede na to, ze na vymenu baterky maji 30 dnu ode dne doruceni NB do servisu, kdezto tvoje pravo na odstoupeni je 14 dnu ode dne doruceni NB od obchodu...
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    325

    Standardní Re: Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

    Kdyz se ale zavada projevi do pul roku od koupi, tak se bere ze tam ta zavada byla jiz pri prodeji a pak ma zakaznik pravo rozhodnout jakou formou chce resit uvedeni veci do funkcniho stavu - aspon toto jsem tak nejak pochopil ze vsech tech threadu co tu kolem jsou.

    V kombinaci s vyse uvedenym bych po vymene baterie primo v servisu a po neodstraneni zavady sel do obchodu kde jsem to koupil s tim, ze je ntb vadny a pral bych si vymenu za novy kus.

    Servis mi doporucil vraceni zbozi ve 14denni lhute - ze je to pro me jednodussi. Neni potreba uz nic resit-vse jede jak ma, jen jsem byl zvedavy prave na to co mi bylo receno.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  4. #4
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    316

    Standardní Re: Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    Kdyz se ale zavada projevi do pul roku od koupi, tak se bere ze tam ta zavada byla jiz pri prodeji a pak ma zakaznik pravo rozhodnout jakou formou chce resit uvedeni veci do funkcniho stavu - aspon toto jsem tak nejak pochopil ze vsech tech threadu co tu kolem jsou.

    V kombinaci s vyse uvedenym bych po vymene baterie primo v servisu a po neodstraneni zavady sel do obchodu kde jsem to koupil s tim, ze je ntb vadny a pral bych si vymenu za novy kus.

    Servis mi doporucil vraceni zbozi ve 14denni lhute - ze je to pro me jednodussi. Neni potreba uz nic resit-vse jede jak ma, jen jsem byl zvedavy prave na to co mi bylo receno.
    aaa, mea culpa - blbe jsem cetl tvuj post

    jestlize se jedna "pouze" o reklamaci v prubehu prvnich sesti mesicu od prevzeti veci, pak samozrejme reseni vady NB formou vymeny baterky neznamena, ze bys v pripade opetovneho vyskytu teze vady nemohl chtit vymenu NB za novy kus, v souladu s § 616 odst. 3 obcanskeho zakoniku. jediny dusledek puvodni vymeny baterky by bylo, ze by se zakonna zaruka baterky (jakozto soucastky NB) prodlouzila, a to na dva roky ode dne, kdy ti ten NB s vymenenou baterkou vratili. zbytek tvych prav dotcen nijak neni.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    325

    Standardní Re: Moznost odstoupeni od kupni smlouvy u opravene casti zbozi

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    aaa, mea culpa - blbe jsem cetl tvuj post

    jestlize se jedna "pouze" o reklamaci v prubehu prvnich sesti mesicu od prevzeti veci, pak samozrejme reseni vady NB formou vymeny baterky neznamena, ze bys v pripade opetovneho vyskytu teze vady nemohl chtit vymenu NB za novy kus, v souladu s § 616 odst. 3 obcanskeho zakoniku.
    Diky, tohle jsem chtel vedet...

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy
    Založil riksa v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 98
    Poslední příspěvek: 12.01.2012, 21:24
  2. Odstoupení od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 20.08.2003, 19:57
  3. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 18:38
  4. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 18:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •