Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Problém GF4 Ti4200 a KM400

  1. #1

    Standardní Problém GF4 Ti4200 a KM400

    Sehnal jsem si starší kartičku GF4 Ti4200 s AGP8x abych si mohl s KM400(Unichrome) taky zahrát Dooma_3. Problém je v tom, že když nainstaluju Hyperiony (je jedno jaký_starý nebo nový) tak se Doom nespustí, vyhodí to šedivou...po chvíli bílou obrazovku a vypíše chybovou hlášku... paměť blebleble.. nemůže být read. Pokud Hyperiony nenainstaluju a ve ForceWare se GF hlásí jako PCIx0, hra v pohodě běží...
    Čím to může být?
    Když třebas spustím Far Cry na Hyperiony (set AGP8x) běží v pohodě. Za to 3D Mark2001 (looping na Nature test) to nahodile (tzn.vždycky) po čase naběhnou artefakty

  2. #2
    Banned Avatar uživatele Semik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    SOM NACIONALISTA!
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 604
    Vliv
    0

    Standardní

    Skus prezaciatok nahodit v biose AGPx4, pripadne znizit takty tej GF na default. (ak je tak trochu podtaktit)

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Semik
    Skus prezaciatok nahodit v biose AGPx4, pripadne znizit takty tej GF na default. (ak je tak trochu podtaktit)
    Už jsem zkoušel, 4x ..8x, fast write-on..off, AGP128/64/32, calibration cycle..

    Je mi divný, že na PCIx0 jede v pohodě.. i náročné scény vertex a pixel shader - test Nature - hodinu bez problémů. Stačí nainstalnout Hyperiony a ani tři minutky a je tam haluz. Invertní barvy, nebe u Nature je proužkovaný. Potom už můžu spustit jakoukoliv gamesu a jede taky "proužkovaně"

  4. #4
    Banned Avatar uživatele Semik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    SOM NACIONALISTA!
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 604
    Vliv
    0

    Standardní

    Podtaktovat si skusal ? Je ta karta pri dotyku zhava, alebo podobne ? Ono tieto karty aj dost odchadzaju a to sa potom prejavuje chybamy v zobrazeni. (s tym uz potom neni moc co robit)

    btw... rozne drivery si vyskusal ? FSB v PC mas default?

    Edit : takze pokial tam tie hyperiony nemas zadne chyby ?? alebo mas v 3dmarku aj tak ako si pisal hore...

  5. #5

    Standardní

    Ne, asi jsem se špatně vyjádřil. Sorry

    Když je:

    na v módu PCIx0 ... je to OK,-
    na v módu AGP(4x nebo 8x) .... artefakty

    stačí ty hyperiony odinstalovat a chodí. Jenže pokud někdo hrál Dooma3 na PCI grafice (nebo v PCI módu), dá mi za pravdu... Přiběhne nějaká pořádná potvora a trh-trh.. nějakou dobu se ty textury dohrávají

  6. #6
    Banned Avatar uživatele Semik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    SOM NACIONALISTA!
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 604
    Vliv
    0

    Standardní

    Tak nahodou mam svoju grafiku tiez nainstalovanu tak, ze sa vo Win hlasi ako PCIx0 a nevidim kde je teda tvoj problem? Ono ak mas Nvidia driver na grafiku nahodeny, tak bud isty, ze fici na 100% ...len sa hlasi takto haluzne.

    Nejake vykonove ovplivnenie tam nevidim. Sak kolko mas v tom 3dmarku01 ked sa hlasi ako PCIx0 a o kolko mas viac ked sa hlasi ako AGPx8 ? aky je rozdiel (mozno nejaky ten 1-5 frames co prida ten Via AGP driver)

    Ten Doom3 ti na tvojej masine ani lepsie ist nemoze Mas slabe CPU, VELMI malo RAM a da sa povedat "staru" grafiku. Cize zhrnutie : Doom3 ti ide vramci moznosti na MAX, tie driveri nenahadzuj ked robia problemy. (idealne by bolo keby si proste neinstaloval VIA AGP driver, ale ostatne nahodil, pre dobro systemu).
    Tod asi vsetko k tvojmu problemu...

    Ak chces, aby ti Doom3 slapal vramci moznosti lepsie, chod do sekcie Hry a problémy s nimi, kde si najdes prislusny thread o Doom3 ....tam najdes typy a triky na zrychlenie. Alebo podobne veci najdes hocikde na nete.

  7. #7

    Standardní

    Ok,-

    Včera jsem přidal dalších 256MB a šlape to ok. Je to sice PCIx0, ale jede to celkem rychle. Dík

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •