Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 48

Téma: Zapojení LCD na LPT

  1. #1

    Standardní Zapojení LCD na LPT

    Lidi, potřeboval bych pomoct ze zapojením toho LCD 4x20 na LPT...je k tomu potřebova nějakej odpor? Nebo stačí jen displej a kabel?

    btw. Co to je odporový trimr 10kOhmů?

  2. #2

    Standardní

    Ještě přidávám fotky...ten displej je podobnej jako v návodu na PCtuningu, ale asi je tam trochu jiný zapojení a hlavně napájení...

    foto: (Sorry za velikost, ale kvůli četelnosti )
    http://stoobis-tuning.wz.cz/lcd1.JPG
    http://stoobis-tuning.wz.cz/lcd2.JPG

  3. #3

    Standardní

    Nic proti, ale zkus se nad sebou zamyslet. Poslední dobou víc píšeš než přemejšlíš
    Google http://helium.webz.cz/hw/lpt_lcd_1.html
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Croog
    Nic proti, ale zkus se nad sebou zamyslet. Poslední dobou víc píšeš než přemejšlíš
    Google http://helium.webz.cz/hw/lpt_lcd_1.html
    Díky, ale tenhle návod, už mám asi ze tří různejch míst, ale je identickej...mě jde o to, že i toho displeje, co je tam je trochu jiný zapojení...a já bych rád někoho, kdo dělá trochu do elektroniky aby mi poradil přímo s tím mým...ale jinak díky...

    btw...Google jsem zkoušel..

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    278

    Standardní

    aky iny display ? .. ak mas HD44780 chip riadiaci tak to zapoj tak ako je to v tych navodoch ... ked mas iny tak chod na bit-tech fora a tam v electronics sekcii to najdes .. a to ze si hladal na googli vesaj na nos vies komu
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  6. #6

    Standardní

    Notak lidi...máte tady foto, to by se nenašla nějaká dobrá duše, co by mi poradila?

  7. #7

    Standardní

    A co takhle si najít dokumentaci k tomu tvýmu lcd a porovnat piny s těma návodama? Možná bys byl překvapenej...
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Croog
    A co takhle si najít dokumentaci k tomu tvýmu lcd a porovnat piny s těma návodama? Možná bys byl překvapenej...
    Notak lidi, tak mě hned nekamenujte...už jsem našel dokumentaci a je to stejný...teď ještě dotaz...co všechno potřebuju...v návodu se píše o nějakým odporovým trimru...ale co to je?

    Já jsem na tohle fakt hrozná lama...tak pls pomožte.

  9. #9

    Standardní

    to co mas je uplne normalne 4x20 lcd nic specialne, ten navod je nanho pouzitelny a ked nevies co je to trimer a odpor tak ti pajkovacka asi nic nehovori tak sa na to radsej vykasli lebo este prides k ujme na zdravi pri nedoziernej sikovnosti ktorou urcite oplyvas jak tak pozorujem uz dlhsiu dobu
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  10. #10

    Standardní

    10kOhmovej trimr zrovna včera jsem je byl kupovat malej stojí 8kč
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal MadCap
    pajkovacka asi nic nehovori tak sa na to radsej vykasli lebo este prides k ujme na zdravi pri nedoziernej sikovnosti ktorou urcite oplyvas jak tak pozorujem uz dlhsiu dobu
    Tak tos nemusel... Zajimalo by mě, kde pozoruješ tu mojí "nešikovnost"...

    Pájka to vím co je a taky jí používám...odpor taky, jen nevím co je trimr...ale tady se asi slušný rady nedočkám...

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ladron
    10kOhmovej trimr zrovna včera jsem je byl kupovat malej stojí 8kč
    No konečně někdo...a nemohl bys mi říct k čemu to slouží a jestli to tam je nutný...i když to asi jo, co?

  13. #13

    Standardní

    jo je nutnej protože bys jinak to LCD spálil... protože by to něj šlo moc štávy aspon doufám

    EDIT: Tak je to to samozřejmně jinak takže jsem debil a tohohle si nevšímej
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  14. #14

    Standardní

    Bezva, no... tak já myslel, že fórum je přece jen trochu od toho, aby si lidi trochu pomáhali a radili a ne aby se jen někdo povyšoval, moderátoři si hráli na Bohy, co jsou rádi, když můžou něco LOCK or DEL, ... Stoobi v naději čekí, že mu někdo poradí a místo toho mui akorát napíše, že je neschopný a ať si hraje s panenkama

    - neví, ale snaží se pro to něco udělat, tak se ptá... vy jste se narodili a už jste pájeli trimry


    fakt nechápu
    DECENT II EXTREME
    ---> http://7luke.com/decent <--- už je zase jiný konfig ale není čas to změnit na webu

  15. #15

    Standardní

    Odporovej trimr je v podstatě štelovatelnej odpor. Když to zapojíš podle toho návodu tak nemůžeš mít problém...
    edit: Nastavuje se s tim v tomto případě kontrast displeje příp. intenzita podsvícení.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    278

    Standardní

    cital si aspon ten web co ti dal link nanho croog ?? mas tam napisane ze je tam ten trimer na ovladanie intenzity podsvietenia, a druhy na kontrast
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Luke_chiptuning
    Bezva, no... tak já myslel, že fórum je přece jen trochu od toho, aby si lidi trochu pomáhali a radili a ne aby se jen někdo povyšoval, moderátoři si hráli na Bohy, co jsou rádi, když můžou něco LOCK or DEL, ... Stoobi v naději čekí, že mu někdo poradí a místo toho mui akorát napíše, že je neschopný a ať si hraje s panenkama
    - neví, ale snaží se pro to něco udělat, tak se ptá... vy jste se narodili a už jste pájeli trimry
    fakt nechápu
    lenze vies, tu na fore je to napisane uz vo viacerych thredoch, v navodoch po webe (aj v cestine) a skoro na 100 percent tam je aj napisane naco ten odpor/trimer sluzi a co to je mozno tiez (uz si nepametam presne je to davno) cize my stoobi pride ako trosku lenivejsi si cokolvek zistit takze preto som ho poslal niekam .... inak je tu o tom 6 strankovi thread ako tak prave pozeram, myslim ze keby trosku hladal tak sa dozvie vela odpovedi priamo v nom >
    http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=26029&highlight=
    takze no offense ale co je vela to je MOC
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  18. #18

    Standardní

    stoobi: ... mozem ti kaslat a aj ostatni za tvoje sorry za velkost nabuduce laskavo daj len link bez [*img*][*/img*]

    Sajmon: ...komu neni rady, tomu neni pomoci
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal Luke_chiptuning
    Bezva, no... tak já myslel, že fórum je přece jen trochu od toho, aby si lidi trochu pomáhali a radili a ne aby se jen někdo povyšoval, moderátoři si hráli na Bohy, co jsou rádi, když můžou něco LOCK or DEL, ... Stoobi v naději čekí, že mu někdo poradí a místo toho mui akorát napíše, že je neschopný a ať si hraje s panenkama

    - neví, ale snaží se pro to něco udělat, tak se ptá... vy jste se narodili a už jste pájeli trimry


    fakt nechápu
    Díky...aspoň někdo se tady zastane...poslední dobou mi připadá, že když se tady někdo na něco zeptá, tak ho hnd každej ukamenuje, že je lama a já nevím co...

    Díky Luku

  20. #20

    Standardní

    mě by spíš zajímalo odkud jsou ty lámací konektory z GM?
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  21. #21

    Standardní

    To je ten trimr?

    PT 6-S 10K0
    Trimr miniatur. plast. &#248;6.3mm vertikální, RM 2.5mm

  22. #22

    Standardní

    jo to je přesně von
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  23. #23

    Standardní

    Sry za OT, jejikoz tomuhle rozumim jak kozel kosmonautice. Jenom k tem radam, mozna by bylo uplne nejlepsi se obratit primo na nekoho o kom vis ze podobnou vec provozuje a ma zkusenosti. Nechci nabadat k mailbombingu o radu ale treba PeterM nebo Douby kteryho sem tady teda nevidel uz delsi dobu mi pripadaji jako slusni odbornici. A sdamosrejme rada dalsich lidi tady na foru, tihle 2 me napadaj nejvic. Na smysluplnou otazku te urcite neposlou nekam, nejakej cas treba obetuji. [/OT]

  24. #24

    Standardní

    @ MC - máš pravdu, ten thread je určitě užitečný... Každopádně tady se Stoobi přímo ptal, jestli by mu někdo neporadil s tím konkrétním displejem a vyfotil ho... co je na tom špatného?

    @ iGOR ....stejně jako uznávám, že je lepší hodit linky na obrázky, ale nevím, k čemu tady vadi [img], když ten thread je přímo kvůli tomu...

    nechci tady nějak obhajovat Stoobiho (neznám ho), ale na fóru jsem denně a v podstatě na všechno by šlo říct: to najdeš na webu, to najdeš támhle na kwg.utp.wfnr-012-4855.tw fóru, atd... bla bla

    když neví, co to je trimr, tak je to fakt horší, ale stejně to není na takovou f*ckovací reakci - mě to teda příjde jako smysluplný dotaz, narozdíl od těch OVERCLOCKERŮ, co tady každou chvilku řeší, jak změnit LEDku a co¨to udělá, když vymění HDD LEDku za modrou a těch je tady spoustu.. pak jim někdo ochotný dokola vysvětluje rovnice Ohmova zákona...

    taky sorry za OT ale vzhledem k reakcím to ani tak OT není
    DECENT II EXTREME
    ---> http://7luke.com/decent <--- už je zase jiný konfig ale není čas to změnit na webu

  25. #25

    Standardní

    nj lenze ten displej co tu stoobi riesi je uplne taky isty ako vsetky ostatne 4x20 ktore su bezne zohnatelne
    a ano mozem skoro na vsetko niekoho poslat na web, ale ked on si este aj sam napisal ze tie navody cital tak potom uz neni rady ani pomoci .. a napist si este do nazvu ze RYCHLE ma priam navadza k tomu ho poslat do <>e ...
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •