Výsledky hlasování: ?

Hlasující
92. Nemůžete hlasovat
  • Mam core 2 duo a jsem spokojeny, i pres vynalozene penize

    31 33,70%
  • Mam core 2 duo a jsem spokojeny, ale za ty penize to nestalo

    0 0%
  • Nemam core 2 duo, ale koupim si ho

    30 32,61%
  • Nemam core 2 duo a nechci ho

    31 33,70%
Stránka 8 z 39 PrvníPrvní ... 45678910111218 ... PosledníPoslední
Výsledky 176 až 200 z 959

Téma: Vyznam dual core

  1. #176

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    Myslim ze porovnavat by sa malo podla tohto benchmarku, pretoze ten eliminuje aj vplyv disku.
    Nesouhlasím. Co jsem zkoumal, tak ten benchmark neodpovídá realitě. IMHO testuje předpřipravená data a na nich špičkový výkon - data se vejdou do cache nebo mohou být vhodná pro rychlý průběh komprese. Reálnější je testovat na skutečných datech (... o co se tady momentálně snažíme).

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    nikde, tak ako asi nezozenies v podstate ziadny iny procak ktory ti za rovnaku cenu da rovnaky vykon
    Tak proč zbytečně utrácet, když z toho nic nemám? Kdo z toho něco má, ať si to koupí.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    kto vravi ze nie je mozne ho vyuzit? To je ako keby si povedal, ze kedze vacsina programov nepouziva SSE, tak tam nie su.
    Ale zopar programov (a su to prave tie "pomale" - na ktore treba dlho cakat) ich vie vyuzit.
    Pokud aplikace není multithreaded, tak to nevyužije. Výkon leží ladem.

    Myslím, že v článku na Živě jsem dokázal, že existuje dost náročných aplikací, které nemají z dual-core vůbec žádný přínos nebo je tento malý.


    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    tak niekde som nasiel, ze program 7-zip je tiez multithreaded, takze ak sa nepaci winrar, tak mozes pouzivat 7-zip
    Používám programy, které mi vyhovují, ne takové, kterým vyhovuje dual-core. To je jako říct, že když Civilization III nepodporuje dual-core, mám hrát Quaka 4.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    ale sposobi to, ze v pripadoch kedy je obmedzenim procesor, to pojde lepsie
    Otázkou je, kolik takových případů bude. Core 2 Extreme za 30 tisíc mi taky způsobí, že procesor bude menším omezením. Vyplatí se mi to ale?

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    ak raz pridu do stadia, ze budu chciet aby bol ich program vykonnejsi, tak toto bude dobra moznost ziskania vykonu
    Ano, ale typicky třeba audio- a video-kodeky poměrně často nelze převést na multithreaded bez ztráty kvality. Stejně tak řada aplikací nemůže být multithreadována natolik, aby to mělo nějaký rapidní přínos. Zvětšováním počtu jader podle mého cesta nevede.


    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    no to prave nie, povedal som ze nejde paralelizovat pod istu "granularitu", a zatazove programy, ktore trvaju napr. hodinu, myslim ze nemaju problem rozdelit celu ulohu na dva velke podvypocty, z ktorych kazdy potrva pol hodinu
    Viz moje odkazy ohledně LAME a MPEG4 AVC.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    Ale ak sa na celu vec pozriem z pohladu overclockera, tak oba procesory dostanem po OC na priblizne rovnaku frekvenciu. Potom ma ale DC vyhodu este jedneho jadra.
    To je přece úplně zcestná představa. Stejně dobře totiž můžu přetaktovat A64 3000+, který stojí dva tisíce.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    stale vdaka vacsej cache ma 6600vka vyssi vykon.
    Ano, ale to nemá nic společného s price/performance, nýbrž pouze s obchodní politikou Intelu, který pomalejší jádra s takovou cache nenabízí. Kdyby nabízel levné jádro s takovouhle cache, třeba bych si ho koupil, protože by mi to v některých případech zvýšilo single-threaded výkon.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    Takze pre overclockera ma zmysel procesor, z ktoreho dostane max. vykon, ale tento musi byt za co najnizsiu moznu cenu.
    Vždyť přesně to tvrdím. Kolem tohohle se motáme už několik dní . Prostě pokud mi dual-core nenabídne nic moc navíc, pak můžu podstatným způsobem ušetřit.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    Oba pretaktujem na rovnake max. freq, ale DC bude mat stale vyhodu druheho jadra, ktore moze v pripade potreby vyuzit.
    Jenže za tento nadstandard si náležitě zaplatíš, a proto se nabízí otázka, zda takový luxus skutečně potřebuješ (za tu cenu).

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    mal som p4 s HT a tych zasekov bolo menej, takze viem co mozem cakat
    skor ja som bol prekvapeny ze po prechode na k8 single core nastali obcas zaseky na miestach, kde som to necakal
    Mně taky v Quake 4 nefunguje timedemo - když se tam postava dostane, změní se hodně scéna a stane se velký, asi vteřinový zásek. Na single-core toto nebylo (přesněji ten zásek trval asi 0,1s). Kvůli tomuhle jsem musel změnit timedemo.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    A k tomu winraru - zda sa ze na normal kompresii DC pridava viac vykonu, viz http://techreport.com/forums/viewtopic.php?t=43417 (scrollnite asi do stredu stranky, je tam dlhsi post kde je to porovnane) - a tiez nastava otazka, ci ma vobec best kompesia zmysel, ak je o tolko pomalsia a iba o trocha lepsia - ale to sa bude lisit samozrejma podla vstupnych dat a preto je podla mna najlepsia moznost porovnavania vykonu winraru na roznych zostavach vstavana moznost benchmark
    Zajímavý odkaz. Díky! První test je příliš malý a chyba měření veliká. Ale ten druhý je zajímavý.

    Best - 250s vs. 268s (bonus +7 %)
    Normal - 183 vs. 232s (bonus +21 %)

    To je dost smutné, výsledek na Best je prakticky to samé, co vyšlo mně. Asi se všichni shodneme, že většina znalých komprimuje na Best.

  2. #177

    Standardní Re: Vyznam dual core

    ok, takze vysledek, ktery me docela pobavily ... :
    WoW je hra World of Warcraft
    Program Files jsou moje 64bit Program Files, ktere jsou zcasti NTFS komprimovane.

    komprese:
    WoW MT WinRAR 1,29MB/s (5.19GB, 67 minut),cca 97% vytizeni cpu (122% vykonu ST) (affinity CPU0 + CPU1) (vyslednej soubor 5,344,572,841 bytes)
    WoW ST WinRAR 1,05MB/s (5,19GB, 82 minut),cca 57% vytizeni cpu (100% vykonu ST) (affinity CPU0) (vyslednej soubor 5,344,317,052 bytes)

    Program Files MT WinRAR 2,50MB/s (317MB, 127sec) (117% vykonu ST) (affinity CPU0 + CPU1) (vyslednej soubor 95,702,859 bytes)
    Program Files ST WinRAR 2,12MB/s (317MB, 149sec) (100% vykonu ST) (affinity CPU0) (vyslednej soubor 95,851,150 bytes)



    oba soubory (ac rozdilne) prosly v obou pripadech (WoW i PF) testem ok ...

    dekomprese(=test archive):

    WoW MT WinRAR 13,7MB/s (4,97GB, 362 sec), cca 63% vytizeni cpu (88% vykonu ST)(affinity CPU0+CPU1) - ale vytvari podle task manageru jen jedno vlakno
    WoW ST WinRAR 15,4MB/s (4,97GB, 322 sec), cca 73% vytizeni cpu (100% vykonu ST)(affinity CPU0)
    rozbaloval jsem soubor vytvorenej ST WinRARem

    dekomprese Program Files ve vsech pripadech 10sec (9,5MB/s) ... tady neni co porovnavat



    v obou pripadech byl zdroj (a pripadnej cil) na Windows Software RAID0 ze dvou Hitachi T7k250


    mimochodem, u komprese jsemto nesledoval, ale u dekomprese, i kdyz nastavim ST testu affinity na jedno jadro, tak mi taskmanager ukazuje u winraru cca 51%-55% CPU ... a celkem mam vytizeni 73% (pricemz jadro na kterym jsem ho nepustil, ma malinko vetsi vytizenost) ... (u komprese bylo zatizeny jen jedno jadro prakticky porad na 100% a druhy cca na 5%-10%)






    jinak to neberte za kdovijak vypovidajici test. zkousim to na pc, na kterym normalne brouzdam, ctu maily, komunikuju pomoci mirandy, etc. (teda nedelam zadny narocny veci to je fakt) navic kvuli tomu nehodlam instalovat UP jadro, takze to neni uplne validni porovnani SC vs. DC, jakozto spis ST vs. MT WinRAR
    Naposledy upravil Fox!MURDER; 22.09.2006 v 19:55.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  3. #178

    Standardní Re: Vyznam dual core

    2 fox: nejak nevidim ten 100% narust vykonu jinak dik za nezavisly test
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  4. #179

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal short24 Zobrazit příspěvek
    2 fox: nejak nevidim ten 100% narust vykonu jinak dik za nezavisly test
    ja nekde slibil 100% narustu vykonu?
    kdyz se budu nudit, zkusim jeste totez se 7zipem ... ten je (co vim) lip napsanej ...


    ale pri delani toho testu, me napdlo dalsi vyuziti pro DC ... sam to vyuzivam, ale vzpomel jsem si az ted ... on-line komprese disku ... driv bych si disk nezkomprimoval, protoze by mi to zdrzovalo pocitac (i kdyz je fakt, ze to jsou uz doby davno minule), ted muzu vesele komprimovat/dekomprimovat obsah disku a neztratit prilis vykonu CPU, naopak jeste tim ziskam, protoze uzke hrdlo tu je propustnost disku a cim min dat tamtudy tece, tim rychleji to pujde ... zkusim na to vymyslet nejakej benchmark, jesli to ma vliv, nebo ne ...
    Naposledy upravil Fox!MURDER; 22.09.2006 v 19:58.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  5. #180

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Takže bonus +18 %, resp. +15 %. To taky není nějak úžasné. Já SC testoval s UP jádrem operačního systému včetně dekomprese.

    WinRAR je evidentně dalším z případů aplikace, která kvůli multithreadingu musí něco obětovat - zde výslednou velikost. Rozdílné soubory můžu potvrdit, teď jsem to zkoušel. S každým dalším vláknem se kompresní poměr mírně zhoršuje (v řádu pár kB).
    Naposledy upravil Eagle; 22.09.2006 v 20:03.

  6. #181

    Standardní Re: Vyznam dual core

    fox - ty jsi ho nesliboval, ale jini o nem basni ... proto jsem rad ze jsi si s tim dal takovou praci
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  7. #182

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    S každým dalším vláknem se kompresní poměr mírně zhoršuje (v řádu pár kB).
    mrkni na vysledky komprese Program Files


    jo jeste bych mel dodat
    WoW komprimovan na BEST
    PF komprimovano na Normal ... malo casu ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #183
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    268

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Nesouhlasím. Co jsem zkoumal, tak ten benchmark neodpovídá realitě. IMHO testuje předpřipravená data a na nich špičkový výkon - data se vejdou do cache nebo mohou být vhodná pro rychlý průběh komprese. Reálnější je testovat na skutečných datech (... o co se tady momentálně snažíme).
    ten vplyv cache staci otestovat - pustit ten test na rovnakej konfig ale procak s 128, 256, 512, 1mb, 2mb, 4mb cache - ak sa to od istej urovne nezacne zvysovat, znamena ze sa to cele vojde do cache, inac to pracuje s pamatou a potom vyssia cache pomaha

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Používám programy, které mi vyhovují, ne takové, kterým vyhovuje dual-core. To je jako říct, že když Civilization III nepodporuje dual-core, mám hrát Quaka 4.
    lenze winrar a 7-zip robia to iste, tak preco neprejst zo svojich oblubenych programov na ine? Aha, lebo na single core to nema prinos. No ale takto sa dostavas do zacarovaneho kruhu.

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Otázkou je, kolik takových případů bude.
    tych pripadov bude malo, ale nebudu v nich velmi casto zastupene pripady, kedy vyrazne klesa fps? teda ze sa mi zlepsi min fps?

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Ano, ale typicky třeba audio- a video-kodeky poměrně často nelze převést na multithreaded bez ztráty kvality. Stejně tak řada aplikací nemůže být multithreadována natolik, aby to mělo nějaký rapidní přínos. Zvětšováním počtu jader podle mého cesta nevede.
    ja myslim tiez ze nie, ale dva jadra sa mi zdaju ako celkom pripustne a pouzitelne, najma vzhladom na to, co si budem moct dovolit mat pustene na pozadi napr. popri hrani

    Ja to vidim tak, ze namiesto tretieho a stvrteho jadra sa dockame integrovanej grafiky, alebo vacsej cache, alebo mozno nejakych dsp procesorov, alebo kto vie coho.

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    To je přece úplně zcestná představa. Stejně dobře totiž můžu přetaktovat A64 3000+, který stojí dva tisíce.
    ano, pretaktujes ho rovnako ako dc, ale bude ti tam chybat to druhe jadro...

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Ano, ale to nemá nic společného s price/performance, nýbrž pouze s obchodní politikou Intelu, který pomalejší jádra s takovou cache nenabízí. Kdyby nabízel levné jádro s takovouhle cache, třeba bych si ho koupil, protože by mi to v některých případech zvýšilo single-threaded výkon.
    ja len vravim, ze pre maximalny mozny vykon, ktory overclocker chce dosiahnut pretaktovanim, kedy vascsina procesorov na rovnakej architekture a rovnakom vyrobnom procese bude mat velmi podobne maximum, na tom vykonovo bude najlepsie DC variant s najvacsou cache oproti SC variantu s malou cache, ktory mozno bude aj 3x lacnejsi. Ale tam sa myslim bude pozerat skor na to ze sice kupim 3x drahsi procesor, da mi navyse 20% vykonu, ale celkovo mozno 10% vykonu celej zostavy a tam sa to vzhladom na cenu zostavy uz oplati viac. Niekedy skratka procesor s najlepsim pomerom cena/vykon nema dostatocny vykon.

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Vždyť přesně to tvrdím. Kolem tohohle se motáme už několik dní . Prostě pokud mi dual-core nenabídne nic moc navíc, pak můžu podstatným způsobem ušetřit.
    ja myslim ze celych tychto 8 stranok threadu vzniklo koli tvojmu vyroku ze dual core je na ***

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    To je dost smutné, výsledek na Best je prakticky to samé, co vyšlo mně. Asi se všichni shodneme, že většina znalých komprimuje na Best.
    To je asi ako keby sme sa mali zhodnut na tom, ze no a co, vacsina ludi si aj tak kupi dual core. Ak chces najlepsi pomer cena/vykon, alebo kompresia/cas, tak potom vo winrare pouzijes normal kompresiu
    Naposledy upravil THX; 22.09.2006 v 20:26.
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  9. #184

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    mrkni na vysledky komprese Program Files


    jo jeste bych mel dodat
    WoW komprimovan na BEST
    PF komprimovano na Normal ... malo casu ...
    Mně to zatím vyšlo větší. Teď testuju komprimaci 4 GB dat pomocí jednoho a dvou threadů. Mimochodem, u toho normálně multitaskuju.

  10. #185

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    lenze winrar a 7-zip robia to iste, tak preco neprejst zo svojich oblubenych programov na ine? Aha, lebo na single core to nema prinos. No ale takto sa dostavas do zacarovaneho kruhu.
    7-zip balí to RARu ? Měl jsem za to, že zrovna tenhle program má nějaký proprietární formát.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    tych pripadov bude malo, ale nebudu v nich velmi casto zastupene pripady, kedy vyrazne klesa fps? teda ze sa mi zlepsi min fps?
    IMHO u her tomu spíš předejdeš díky větší RAMce.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    ano, pretaktujes ho rovnako ako dc, ale bude ti tam chybat to druhe jadro...
    To je jak na kolotoči - bude mi chybět druhé jádro, ale taky to bude stát polovinu peněz.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    ja len vravim, ze pre maximalny mozny vykon, ktory overclocker chce dosiahnut pretaktovanim, kedy vascsina procesorov na rovnakej architekture a rovnakom vyrobnom procese bude mat velmi podobne maximum, na tom vykonovo bude najlepsie DC variant s najvacsou cache oproti SC variantu s malou cache, ktory mozno bude aj 3x lacnejsi. Ale tam sa mylsim bude pozerat skor na to ze sice kupim 3x drahsi procesor, da mi navyse 20% vykonu, ale celkovo mozno 10% vykonu celej zostavy a tam sa to vzhladom na cenu zostavy uz oplati viac. Niekedy skratka procesor s najlepsim pomerom cena/vykon nema dostatocny vykon.
    Tohle je takový napůl akceptovatelný a napůl neakceptovatelný argument. Pokud bych tady dal otázku, zda mám koupit E6300 za 5500 Kč nebo E6600 za 9500 Kč, většina lidí určitě poradí E6300 s tím, že navýšení ceny za E6600 je (vzhledem k přínosu) neadekvátní. Stejně tak ale já můžu říct, že navýšení ceny mezi A64 a A64 X2 (resp. Conroe) je neadekvátní. Spousta lidí ale tenhle rozdíl nevidí, protože jsou zaslepeni velkým potenciálním růstem výkonu mezi SC a DC. Nevidí, že onen průměrný přínos je podobný rozdílu mezi E6300 a E6600.

    Pokud mi výkon nestačí a DC ho může zvýšit, je jasné, že to může být řešením. Je ale otázkou, nakolik budou aplikace optimalizovány. Jak můžeš vidět z testů WinRARu, o žádný zázrak se nejedná.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    ja myslim ze celych tychto 8 stranok threadu vzniklo kvoli tvojmu vyroku ze dual core je na ***
    Vzhledem k nárůstu ceny (... který plyne z vyšší výrobní ceny) jsem o tom bohužel stále přesvědčen. Udělat lepší thread level paralelismus sice stojí víc času R&D, ale nezvýší plochu čipu (tj. výrobní náklady) tak dramaticky jako přidávání dalších jader.

    Citace Původně odeslal THX Zobrazit příspěvek
    To je asi ako keby sme sa mali zhodnut na tom, ze no a co, vacsina ludi si aj tak kupi dual core. Ak chces najlepsi pomer cena/vykon, alebo kompresia/cas, tak potom vo winrare pouzijes normal kompresiu
    O tomhle už jsem debatoval v diskuzi na Živě - přizpůsobuju hardware mnou používanému software. Proto budu volit nejlepší kompresi, i kdyby to mělo trvat dlouho - prioritou je pro mě velikost výsledného souboru.

  11. #186

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    7-zip balí to RARu ? Měl jsem za to, že zrovna tenhle program má nějaký proprietární formát.
    7-Zip umi akorat rozbalovat RAR, ne do nej balit.. To jen tak stranou
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  12. #187
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    268

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    7-zip balí to RARu ? Měl jsem za to, že zrovna tenhle program má nějaký proprietární formát.
    ak striktne pozadujes format rar, tak je jasne ze potom mozes pouzivat iba rar; ak pozadujes program na kompresiu, tak potom ti nevadi ze ma iny format
    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    To je jak na kolotoči - bude mi chybět druhé jádro, ale taky to bude stát polovinu peněz.
    a co ak procesor s najlepsim pomerom cena vykon je fakt ten najslabsi model a ma nizky vykon? ved ten sempron 2800+ ma urcite lepsi pomer cena vykon ako 3200+ athlon.

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Tohle je takový napůl akceptovatelný a napůl neakceptovatelný argument. Pokud bych tady dal otázku, zda mám koupit E6300 za 5500 Kč nebo E6600 za 9500 Kč, většina lidí určitě poradí E6300 s tím, že navýšení ceny za E6600 je (vzhledem k přínosu) neadekvátní. Stejně tak ale já můžu říct, že navýšení ceny mezi A64 a A64 X2 (resp. Conroe) je neadekvátní. Spousta lidí ale tenhle rozdíl nevidí, protože jsou zaslepeni velkým potenciálním růstem výkonu mezi SC a DC. Nevidí, že onen průměrný přínos je podobný rozdílu mezi E6300 a E6600.
    pre rovnake pretaktovanie e6300 ako e6600 potrebujes drahsie pamate (lebo ides na vacsiu fsb) a (pravdepodobne) drahsiu dosku (aby si to vyssie fsb dosiahol). takze ten rozdiel nie je az taky velky
    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Pokud mi výkon nestačí a DC ho může zvýšit, je jasné, že to může být řešením. Je ale otázkou, nakolik budou aplikace optimalizovány. Jak můžeš vidět z testů WinRARu, o žádný zázrak se nejedná.
    ok, tak porad ako zrychlyt winrar... ja to vidim tak, ze najvykonnejsi procak pre winrar je pretaktovany dual core...
    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Vzhledem k nárůstu ceny (... který plyne z vyšší výrobní ceny) jsem o tom bohužel stále přesvědčen. Udělat lepší thread level paralelismus sice stojí víc času R&D, ale nezvýší plochu čipu (tj. výrobní náklady) tak dramaticky jako přidávání dalších jader.
    to je skor otazka na vyrobcov procesorov, preco sa vydali cestou DC a myslim ze je to preto, lebo sa im uz nedarilo dostatocne zvysovat vykon frekvencne a nejakymi zmenami architektury, tak ako najvyhodnejsie riesenie v tomto momente prislo pridanie dalsieho jadra
    Mal by si namiesto druheho jadra radsej obrovsku L2 cache?
    Single core procak si stale mozes kupit, ale taky vykon ako dc s nim nedosiahnes.

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    O tomhle už jsem debatoval v diskuzi na Živě - přizpůsobuju hardware mnou používanému software. Proto budu volit nejlepší kompresi, i kdyby to mělo trvat dlouho - prioritou je pro mě velikost výsledného souboru.
    tak potom by som sa mohol opytat - preco nepouzivas winace? V niektorych pripadoch ma lepsiu kompresiu ako winrar, v ostatnych velmi podobnu.
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  13. #188

    Standardní Re: Vyznam dual core

    To je furt dokola a mě už to nebaví.

    Ano, požaduju RAR, protože ACE a nějaké proprietární formáty nikdo, komu soubor pošlu, nerozbalí. A chci, aby objem transferovaných dat byl co nejmenší, proto ZIP nepřipadá v úvahu.

    O Sempronu 2800+ vs. A64 3200+ jsem tu už mluvil. Proč se může druhý jmenovaný vyplatit, je snad z té odpovědi jasné, ne?

    No vidíš... pro mě je ten rozdíl neakceptovatelný. RAMky si koupím levné DDR2-800 (neboť ty s dobrým časováním se těžce nevyplatí) a 400 MHz FSB dneska zvládne každá P965 deska.

    Nejvýkonnější procesor pro WinRAR je s největší pravděpodobností přetaktovaný 2x Xeon 5160. Tak si ho kup a budeš mít jistotu výkonu.

    Mě nezajímá, co se výrobcům nedaří. Pro mě je důležité, jakou přidanou hodnotu mi nabídnou. Pokud nebude dostatečná, jejich výrobek si nekoupím. Velikost mého penisu je naprosto v pořádku, a proto si ho nepotřebuju natahovat tím, že mám super-mega-hyper-úžasnej procák. Klidně budu mít starou "plečku", pokud tato vyhoví mým požadavkům a nebude nic, co by mi výrazně zvýšilo pohodlí práce (výrazně = adekvátně k vloženým finančním prostředkům).

    Místo druhého jádra bych radši větší single-threaded výkon, ať už to udělají jakkoli (třeba separátním jádrem, které bude provádět spekulativní výpočty). To se mi totiž momentálně vyplatí víc.

    Se SC takový výkon jako u DC nedosáhnu, ale taky to bude o 50 % levnější (neříkám tohle už asi po sté? ).

  14. #189

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Ano, požaduju RAR, protože ACE a nějaké proprietární formáty nikdo, komu soubor pošlu, nerozbalí.
    RAR je akoze standardny format s dostupnou specifikaciou?
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  15. #190
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    268

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Ano, požaduju RAR, protože ACE a nějaké proprietární formáty nikdo, komu soubor pošlu, nerozbalí. A chci, aby objem transferovaných dat byl co nejmenší, proto ZIP nepřipadá v úvahu.
    sorry, nevedel som ze bol format rar zverejneny
    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    O Sempronu 2800+ vs. A64 3200+ jsem tu už mluvil. Proč se může druhý jmenovaný vyplatit, je snad z té odpovědi jasné, ne?
    rovnaky argument ako si pouzil na 3200+ vs sempron, teda ze je rychlejsi a ze to moze stat za to, mozno pouzit aj na dual core - totizto ze je obcas rychlejsie a preto to stoji za to.
    Za 2x drahsi procak 2x viac vykonu neziskas, na to zabudni, nanajvys si kupis tu 4000+ a ta ma 20% vykonu navyse, mozno viac. Takze na mieste je len otazka, ci ti stoji DC za tych 20% vykonu, ktore by si mohol stratit za vyhody, ktore ti prinasa. Pre niekoho ano, pre niekoho nie.


    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    No vidíš... pro mě je ten rozdíl neakceptovatelný. RAMky si koupím levné DDR2-800 (neboť ty s dobrým časováním se těžce nevyplatí) a 400 MHz FSB dneska zvládne každá P965 deska.
    ale pre 6300vku prave budes potrebovat dosku co da 513fsb, teda nejaku lepsiu a pre 6600vku ti bude stacit obyc. doska co da 400

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Místo druhého jádra bych radši větší single-threaded výkon, ať už to udělají jakkoli (třeba separátním jádrem, které bude provádět spekulativní výpočty). To se mi totiž momentálně vyplatí víc.
    momentalne to pravepodobne nejde urobit, inac si viem predstavit ze by to jeden vyrobca urobil a tym padom mal vykonnejsi procesor ako konkurent...

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Se SC takový výkon jako u DC nedosáhnu, ale taky to bude o 50 % levnější (neříkám tohle už asi po sté? ).
    Procesor bude lacnejsi o 50%, zostava mozno o 10%. Stoji to za to?

    ber to tak, ze cele to tu zacalo koli tvojemu vyroku, ze DC je na ***, ktory si postupne zmiernoval a obmienal az kym si dosiel k sucasnej argumentacii pomerom cena/vykon
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  16. #191

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Tak jsem dokončil další test komprese pomocí WinRAR 3.61 na max. kompresi, se slovníkem 4096kB a solid archivací. Jednalo se o Half-Life 2 - původní velikost 4 192 714 612 byte.

    1 thread - 1 969 335 345 byte
    2 thready - 1 969 499 756 byte

    Je tedy vidět, že vícevláknové zpracování přidává na velikosti, tedy vyšší rychlosti je obětována výsledná velikost. Procentuelně to ale není nikterak velký rozdíl, spíš zanedbatelné - poměr 1,000083486.

  17. #192

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    RAR je akoze standardny format s dostupnou specifikaciou?
    Není, ale je tu už dlouho a je dobře podporovaný - rozbalím ho např. v Total Commanderu. Spousta lidí najde RAR u sebe na disku, i když nemají vůbec Internet. Takový luxus mám z dalších formátů jen u ZIPu.


    2THX:

    Zásadní rozdíl mezi Sempron => A64 a A64 => A64 X2 je v tom, že v prvním případě získám (menší) výkon vždy, zatímco v tom druhém získám (malý nebo velký) jen někdy. Pokud nemám optimalizované aplikace, první případ mi přinese něco navíc, druhý ne. Je to o tom, zda jsi ochoten to zaplatit - já nejsem.

    Požadavky na komponenty závisí na tom, jak vysoko chci taktovat. A jelikož mojí prioritou je 8x 400 nebo 9x 333 bez zvýšení napětí, tak nevím, proč bych měl chtít desku s FSB 500+.

    Racionálně uvažující člověk ušetří vždy, když je to možné.


    DC je podle mě stále na *****, protože běžně používané aplikace na něj nejsou optimalizovány. A bez optimalizace je přínos nulový, resp. jen v intenzivním multitaskingu, což se netýká všech (např. před chvílí jsem měl spuštěné dva RARy běžící na pozadí a pořád jsem mohl v klidu dělat dál). K čemu je výkon, který nedokážu využít? Na *****. Kolik je lidí, kteří mají nějakou optimalizovanou aplikaci, u které bude přínos větší než s rychlejším single-core pořízeným za cenu dual-core, nebo kteří dělají intenzivní multitasking? Za to, aby mi WinRAR komprimoval o 5 až 20 % rychleji nebudu akceptovat dvojnásobnou cenu CPU a taky podstatně vyšší spotřebu.

    Správným směrem je dle mě zvyšování výkonu jednotlivých jader, nikoli bezhlavé přidávání dalších. Intel moc dobře ví, proč dává další jádra - ono totiž pomocích speciálně optimalizovaných testů může "dokázat", že to má nějaký přínos, a tak fakticky zakrýt, že pro běžně používané aplikace se žádný převratný nárůst výkonu nekoná. Taky se snaží převést jejich problém na programátory - "Vyrábíme dual-core, tak nám pro to udělejte software". Spousta lidí je nadšená nad výkonem Conroe, ale já si ještě moc dobře pamatuju, jak šel výkon nahoru v letech 1999 až 2003, kdy o 50 % vyšší frekvence za rok nebyla nic neobvyklého.

  18. #193
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    289

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Tahle debata bude asi nekonecna, protoze pri ni obe strany maji vpodstate pravdu, jen jim nedochazi jedna naprosto podstatna vec - chovate se jak 2 baby, ktere se dohaduji za humny, ale jedna knici cinsky, druha madarsky a silene se u toho rozciluji, ze jim ta druha krava vubec nerozumi a musi to porad opakovat.

    Kdyby Eagle na zacatku tvrdil neco ve stylu "PRO ME je dualcore na prd", tak by tu nevzniklo tohle one-man show, protoze by si kazdy rekl, ze pro nej je to jinak (at uz je to objektivni nebo ciste subjektivni pocit) a tim by vsechno skoncilo. Eagle se ale dopustil zakladni chyby naproste generalizace, kdy tvrdil, ze vpodstate cela idea dualcore je nanic, coz mu ostatni vycitaji.

    Druha vec, kvuli ktere nikdy zadna strana moralne nezvitezi, je zamereni tohoto fora. Jiste, vsichni z nas se radi pochlubime, ze hledame optimalni pomer cena vykon a umime si levnejsi komponenty upravi tak, ze dosahuji vykonu tech podstatne drazsich, ale na druhou stranu ruku na srdce - i kdyby byl narust ceny DC procesoru 100% oproti SC (jako ze rozhodne neni), tak koho z nadsencu, kupujicich rocne komponenty za tisice korun to nejak vazne rozhazi? Tady maji lidi sestavy za cenu velmi dobreho ojeteho auta, casto koupene kvuli nekolika procentum vykonu navic, takze zrovna zde pouzivat argument o vyssi cene je dost mimo.

    BTW rozdil mezi SC a DC Pentiem na stejne fekvenci je podle ceniku asi 600 Kc, takze cenu z toho prosim vynechte...
    Naposledy upravil Zilla; 23.09.2006 v 08:42.
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  19. #194
    Senior Member mince Avatar uživatele Pavlis
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Jihlava/Trebicsko
    Příspěvky
    1 145
    Vliv
    279

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Zilla Zobrazit příspěvek
    Tahle debata bude asi nekonecna, protoze pri ni obe strany maji vpodstate pravdu, jen jim nedochazi jedna naprosto podstatna vec - chovate se jak 2 baby, ktere se dohaduji za humny, ale jedna knici cinsky, druha madarsky a silene se u toho rozciluji, ze jim ta druha krava vubec nerozumi a musi to porad opakovat.

    Kdyby Eagle na zacatku tvrdil neco ve stylu "PRO ME je dualcore na prd", tak by tu nevzniklo tohle one-man show, protoze by si kazdy rekl, ze pro nej je to jinak (at uz je to objektivni nebo ciste subjektivni pocit) a tim by vsechno skoncilo. Eagle se ale dopustil zakladni chyby naproste generalizace, kdy tvrdil, ze vpodstate cela idea dualcore je nanic, coz mu ostatni vycitaji.
    nemyslim ze dualcore je "naprd" jen pro Eagla rek bych ze tech lidi je daleko vice, jen si to proste nepriznaj ze vyhodili penize za neco co pro ne nema adekvatni pozitek. A myslim ze o tom to cele je. Myslim ze jak clanky tak i tenhle thread ma velke + v tom ze si muzem (pokud jsme dostatecne objekt.)
    rict ano v tehle oblastech prinasi dual core velky uzitek proto se vynalozena investice vrati, ale myslim ze Eagle ukazal ze spousta oblasti tento uzitek neprinasi. A je jen na kazdem z nas jestli i pres maly uzitek jsme ochotni za DC vyhodit spoustu penez ci ne. Pokud je nekdo ochoten vyhodit vice penez za DC a pouziva ho v oblastech s velmi malym narustem uzitku tak prosim je to jeho vec ale nechapu jak i presto to nekdo muze nesmyslne obhajovat.
    X2-4850e(2,5Ghz@1,0Ghz:1,15V@0,85V),GB 780G (HD 3200 IGP), 4GB DDR2 880, 500GB SATAII(AAKS), SH-S203D DVD-RW, Antec 3480....
    ------------------------------------------------------------------------------
    IBM T40

  20. #195
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    289

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Pavlis Zobrazit příspěvek
    nemyslim ze dualcore je "naprd" jen pro Eagla rek bych ze tech lidi je daleko vice, jen si to proste nepriznaj ze vyhodili penize za neco co pro ne nema adekvatni pozitek. A myslim ze o tom to cele je. Myslim ze jak clanky tak i tenhle thread ma velke + v tom ze si muzem (pokud jsme dostatecne objekt.)
    rict ano v tehle oblastech prinasi dual core velky uzitek proto se vynalozena investice vrati, ale myslim ze Eagle ukazal ze spousta oblasti tento uzitek neprinasi. A je jen na kazdem z nas jestli i pres maly uzitek jsme ochotni za DC vyhodit spoustu penez ci ne. Pokud je nekdo ochoten vyhodit vice penez za DC a pouziva ho v oblastech s velmi malym narustem uzitku tak prosim je to jeho vec ale nechapu jak i presto to nekdo muze nesmyslne obhajovat.
    To, ze lidi budou obhajovat koupi DC procesoru, je naprosto normalni, malokdo je takovej frajer, aby priznal, ze si koupil neco, co je mu uplne naprd, takze s tim se musi pocitat. Na druhou stranu jeste nevime, jestli se v blizke budoucnosti (tim myslim po vydani Visty) situace nejak nezmeni, treba tam vliv 2 CPU bude vic videt az se zacnou objevovat aplikace psane primo pro novy OS.
    Ovsem porad si myslim, ze pokud je rozdil mezi SC a DC procesorem 600 Kc, tak to tezko muzes popsat jako vyhozeni spousty penez...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  21. #196

    Standardní Re: Vyznam dual core

    ja si myslim, ze zrovna tahle diskuze je hodne prinosna (i kdyz nekery posty bych tu uplne ozelel) ... je tu spousta pohledu ze spousty stran a myslim si, ze vetsina z nas se tu snazi zachovat alespon jistou miru objektivity ...

    mimochodem, vazne nikdo netusite, jak presne vypada pipeline pro enkodovani x264, mp3, nebo podobnejch formatu? vazne by me zajimalo, jestli tam nejde multithreading naroubovat malinko jinak ...

    mozna by bylo zajimavy, tenhle thread prebrat a udelat z toho vetsi clanek, se vsemi pohledy. ne ze bych neocenoval ty eaglovy, ale prijdou mi dosti jednostranne zamerene... (nejaky dobrovolnik? )

    joo a taky bych uvital, kdyby kazdej prihodil, co ho jeste napadne jako vedlejsi vyuziti DC ... viz. uz padle kryptovani/komprimovani obsahu disku ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  22. #197
    Senior Member mince Avatar uživatele Pavlis
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Jihlava/Trebicsko
    Příspěvky
    1 145
    Vliv
    279

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Zilla Zobrazit příspěvek
    To, ze lidi budou obhajovat koupi DC procesoru, je naprosto normalni, malokdo je takovej frajer, aby priznal, ze si koupil neco, co je mu uplne naprd, takze s tim se musi pocitat. Na druhou stranu jeste nevime, jestli se v blizke budoucnosti (tim myslim po vydani Visty) situace nejak nezmeni, treba tam vliv 2 CPU bude vic videt az se zacnou objevovat aplikace psane primo pro novy OS.
    Ovsem porad si myslim, ze pokud je rozdil mezi SC a DC procesorem 600 Kc, tak to tezko muzes popsat jako vyhozeni spousty penez...
    add budoucnost - mno to je sice mozne, ale jedna se o ciste spekulace. Tohle vse je zhodnoceni k aktualni situaci, je samozrejme mozne ze na jare bude situace jina a nebo take ne.

    add Intel prescott DC - to je zrovna procak kterej bych si nekoupil,
    a kdyz to porovnas u AMD a C2D tak uz jde o spoustu penez..
    X2-4850e(2,5Ghz@1,0Ghz:1,15V@0,85V),GB 780G (HD 3200 IGP), 4GB DDR2 880, 500GB SATAII(AAKS), SH-S203D DVD-RW, Antec 3480....
    ------------------------------------------------------------------------------
    IBM T40

  23. #198

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Zajímavá diskuse, jen co je pravda.

    Sám si kupuji procesor na několik let a je docela možné, že za rok tady bude spousta aplikací, včetně her, které potenciál DC využijí. Vždyť podpora DC se může stát docela dobrým marketingovým lákadlem v konkurenčním boji softwarových firem. Klidně se může stát, že hra, která nebude mít podporu DC se stane neprodejnou. Jak Eagle říká, dneska nikdo programátory k multithread programování nenutí, ale to se může rychle změnit.

    Fakt je, že kdo má dneska doma procesor typu A64 3200+, na DC přecházet asi nemusí a může s upgradem v klidu počkat na příhodnější dobu, já mám ale starou šunku a ten rok či dva už čekat tedy nebudu. A k ceně... poměr cena/výkon je jen jedno z hledisek, dalším je reálná cena DC, která je na obecné poměry cen hardware celkem slušná. Komponentu za 12K bych nekoupil, ale za 5,5K klidně. Chápu ale, že zrovna tohle je hodně individuální.

    Technologie, které dnešní aplikace ještě plně nevyužívají jsou často k vidění i u grafických karet a tam se to za relevantní argument pro doporučení k nákupu v klidu používá. Často se například mluví o pokrokovější architektuře ATI karet atd.

  24. #199

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Zilla Zobrazit příspěvek
    Tahle debata bude asi nekonecna, protoze pri ni obe strany maji vpodstate pravdu, jen jim nedochazi jedna naprosto podstatna vec - chovate se jak 2 baby, ktere se dohaduji za humny, ale jedna knici cinsky, druha madarsky a silene se u toho rozciluji, ze jim ta druha krava vubec nerozumi a musi to porad opakovat.

    Kdyby Eagle na zacatku tvrdil neco ve stylu "PRO ME je dualcore na prd", tak by tu nevzniklo tohle one-man show, protoze by si kazdy rekl, ze pro nej je to jinak (at uz je to objektivni nebo ciste subjektivni pocit) a tim by vsechno skoncilo. Eagle se ale dopustil zakladni chyby naproste generalizace, kdy tvrdil, ze vpodstate cela idea dualcore je nanic, coz mu ostatni vycitaji.

    Druha vec, kvuli ktere nikdy zadna strana moralne nezvitezi, je zamereni tohoto fora. Jiste, vsichni z nas se radi pochlubime, ze hledame optimalni pomer cena vykon a umime si levnejsi komponenty upravi tak, ze dosahuji vykonu tech podstatne drazsich, ale na druhou stranu ruku na srdce - i kdyby byl narust ceny DC procesoru 100% oproti SC (jako ze rozhodne neni), tak koho z nadsencu, kupujicich rocne komponenty za tisice korun to nejak vazne rozhazi? Tady maji lidi sestavy za cenu velmi dobreho ojeteho auta, casto koupene kvuli nekolika procentum vykonu navic, takze zrovna zde pouzivat argument o vyssi cene je dost mimo.

    BTW rozdil mezi SC a DC Pentiem na stejne fekvenci je podle ceniku asi 600 Kc, takze cenu z toho prosim vynechte...
    Tohle je podle mě jasně zaujatý příspěvek. Zaprvé proč se limituješ na Intel? AMD dělá taky kvalitní CPU a pokud neuvažujeme přetaktování, je k nim i kvalitní čipset (VIA). Rozdíl 600 Kč je prostě mimo. Mezi A64 3500+ a Core 2 Duo E6300 se stejným výkonem v single-threaded aplikacích je to 100 % ceny.

    one-man show? Kde ho vidíš? Kolik je tady lidí, kteří se mnou chtě-nechtě souhlasí? IMHO docela dost. Stejně tak u článků na Živě psalo hodně lidí, že je to pravda, i když třeba oni si DC koupí (protože jim k něčemu bude) nebo už si ho koupili a žádný převrat ve výkonu nezaznamenali.

    Idea omezování single-threaded výkonu ve prospěch thread-level paralelismu mi v době, kdy obrovské množství aplikací není multithreaded, zrovna moc dobrá nepřijde.

    "i kdyby byl narust ceny DC procesoru 100% oproti SC (jako ze rozhodne neni), tak koho z nadsencu, kupujicich rocne komponenty za tisice korun to nejak vazne rozhazi?" - Zaprvé ten cenový rozdíl takový je a za druhé třeba já mám momentálně tři roky starou základní desku, CPU mám asi dva a půl roku a opravdu jediné, co mě trápí, je nedostatek RAMky (holt 512 MB už po třech letech není nic moc) a pomalá grafická karta (PCI karty už dneska moc nefrčí, a tak mám dost velký problém s HDTV). Na všechno ostatní mi výkon stačí nebo vím, že nová sestava v pořizovací ceně kolem dvaceti tisíc mi dodá nárůst výkonu v řádu pár procent. Příklady:

    Monkey's Audio: XP-M 80,7s / E6300 72,7s
    LAME: XP-M 59s / E6300 58s
    Kompilace: XP-M 165s / E6300 105s
    RAR: XP-M 41s / E6300 26s
    DOSbox: XP-M 32fps / E6300 43fps

    To si mám jako koupit Core 2 Duo za 5,5 tisíce (XP-M mě stálo 3000), když v mnou nejčastěji používaném Monkey's Audio mi dodá jen 10 % výkonu navíc? Kde to jsme? Občas chci hrát starší hru v DOSboxu a tam to taky není žádný zázrak. Když bych v roce 2000 koupil 700ku Duron, tak v roce 2003 bych přestupoval na 2 GHz AXP - rozdíl výkonu rozhodně větší než toto.

    Pokud jde o ostatní aplikace, tak tam výkon beztak plyne z větší cache a lepší architektury - jak jsme se tady přesvědčili, na RAR nemá DC žádný převratný vliv, kompilaci mi díky plánovači procesů ve Windows rychleji zvládne single-core. Takže když to shrnu, DC si možná koupím, ale to jenom proto, že chci pořídit PCIe TV tuner a že bych při kompilování rád dělal i něco dalšího (tohle bohužel nejde vyřešit prioritami). Podmínkou je ale přetaktování na 3 GHz bez zvýšení napětí, což mi jakž takž zvýší výkon v mnou používaných programech. Ale dávat za to 6500 (potřebuju násobič 8x, protože jinak by FSB šla nad 400 MHz, tedy bych potřeboval drahé RAMky) nehodlám. Čili pokud mi Intel nabídne E4300 (násobič 9x) za 4 tisíce, jdu do něj. V opačném případě to bude buďto jednojádrový Core 2 nebo AMD.

  25. #200
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    289

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Muj prispevek ti muze pripadat zaujaty, ale ve skutecnosti je mi naprosto jedno co si kdo koupi a na co to pouziva. Kdyz si neco kupuji, vychazim z toho, co od daneho HW ocekavam ja sam.

    Na intel se rozhodne neomezuji, jen jsem zbezne juknul do ceniku, abych neplacal ptakoviny, takze souhlasim, ze s AM2 a C2D uz je situace uplne jina, co se penez tyce.

    Argumentovat, ze DC procesory jsou na nic, protoze TY je nepouzivas, je omezenost - vsichni ostatni nejsou ty. Ja naprosto chapu tvuj postoj a vidim, ze si ho nejen umis obhajit, ale taky ze jsi nad tim premyslel. Na druhou stranu vsichni nepouzivaji stejne programy, spousta lidi si mysli, ze VIA pro socket A neni dobry cipset a ze vykonem je tvuj pocitac uz proste moralne zastaraly a jim by nestacil.
    Takze to one-man show melo za ukol jen jednu vec - zkusit te postrcit k tomu, aby ses snazil danou vec videt i ocima jinych uzivatelu. Kdyby totiz kazdy praktikoval takovouhle projekci, tak jsme vsichni Hulanove a muzeme to tu zabalit...

    BTW mate pravdu, diskuze je misty zajimava a rad si ji ctu, ovsem chvilemi je to proste jen prestrelka mezi dvema stranami, ktere nechteji ustoupit ze sve zarucene pravdy. Chce to trosku nadhledu, panove...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. dual core notas s grafickou buducnostou
    Založil Lord Skullhead v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.04.2006, 17:48
  2. jak je to s tim dual channelem?
    Založil vaga v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 06.08.2005, 18:43
  3. P4 2.8GHz vykonnejsi nez dual opteron 240 na linuxu?
    Založil Petrik v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.09.2004, 07:56
  4. Ma vubec Dual chanel u AMD vyznam?
    Založil Uncle Fucker v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 18.02.2003, 23:02
  5. Jake pameti pro dual channel?
    Založil Evils v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.02.2003, 01:22

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •