Stránka 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 91

Téma: Voodoo 5 5500 na Athlon XP 2800+ Barton

  1. #51
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Již dlouho se spekuluje o nejisté budoucnosti 3dfx. Po několika neúspěšných čtvrtletích a výrazném poklesu cen akcií se objevily pověsti o zrušení projektu Voodoo5 6000, prodeji čipsetových technologií jiným výrobcům grafických karet (Creative Labs, ELSA) a ukončení produkce grafických karet s technologií Voodoo. I když se karet Voodoo5 5500 prodalo v obchodech poměrně dost, byly odbornými časopisy kritizovány za zpoždění, se kterým přišly na trh, absenci funkcí T&L, nutnost externího napájení a nezájem vývojářů o vychvalované možnosti T-Bufferu jako je rozmazání pohybu (motion blur) nebo hloubka pole (depth of field). Minulý týden v Las Vegas na veletrhu Comdex tiskový mluvčí 3dfx Bubba Wolford časopisu Gamecenter vysvětlil, jak se věci kolem firmy mají.

    Když se před dvěma lety stala součástí 3dfx společnost STB, známý výrobce grafických karet, přestala 3dfx licencovat své čipsety jiným firmám a začala vyrábět své vlastní karty. Nyní však dochází v této strategii k jistému posunu, i když ne tak radikálnímu, jak některé zprávy uváděly - týká se jen starších čipsetů Voodoo3. "Prodáváme čipy Voodoo3 tchajwanským výrobcům, kteří z nich budou vyrábět grafické karty," oznamuje Wolford. "Znovu se tedy vracíme k prodeji našich čipů." Tyto karty však nebudou k dispozici v Evropě ani Spojených Státech, ale pouze v Asii "Nechceme konkurovat sami sobě," říká Wolford. Čip VSA-100, který je základem karet Voodoo4 a Voodoo5, není třetím stranám prodáván a nebude ani v blízké budoucnosti.

    Co se týče ohlášeného prodeje závodu v mexickém městě Juarez, kde 3dfx vyrábí své grafické karty, je podle Wolforda důvodem nevytíženost tohoto závodu a vysoké náklady na jeho provoz. I když k tomuto prodeji dojde, nebude 3dfx prodávat své čipy jiným firmám, aby je montovaly do karet se svou značkou. Pravděpodobnějším scénářem bude prodej závodu při zachování výrobních kapacit pro potřeby 3dfx.

    Zajímavý konec se chystá pro Voodoo5 6000, grafickou kartu se čtyřmi čipy VSA-100 (model 5500 má dva). Tento projekt nebyl zrušen, ale licencován firmě Quantum3D, výrobci drahých a výkonných grafických karet. "Každý chce 6000 vidět, ale kolik lidí by bylo ochotno za ni zaplatit 600 dolarů?" ptá se zcela logicky Wolford. "Quantum3D nám řekli: Podívejte se, my máme trh, pro který se váš produkt výborně hodí, tak proč byste nám ho nedali? My si ho licencujeme, budeme od vás nakupovat čipy a prodávat je na našem trhu."

    Hráči tímto řešením samozřejmě nebudou nadšeni, protože Quantum3D neprodává své karty běžným spotřebitelům a nemá o to zájem ani v tomto případě. Wolford říká: "Museli jsme vzít v úvahu naše vlastní zájmy. Na rovinu řečeno, nebylo to snadné rozhodnutí. Bylo to velmi těžké."

    Wolford také konkrétně demonstroval možnosti technologie Voodoo5 6000. Na Pentiu III 800 se 128 MB SDRAM PC100 dosáhl Quake 3 Arena v rozlišení 1600x1200x32 přes 70 FPS. Při porovnání systému s Voodoo5 6000 a stejného systému s GeForce2 Ultra pomocí benchmarku OpenGVS (vyjadřuje výkon pro účely vojenských simulací a jiných nekomerčních aplikací) dosáhlo Voodoo dvakrát lepšího výkonu. Ačkoli testy nebyly provedeny nezávislou osobou, výsledky jsou to jistě zajímavé.

    I když Wolford neřekl nic konkrétního o příští generaci grafických čipů 3dfx, je zřejmé, že jejich cílem bude nejen maloobchodní prodej, ale obnoveny budou i snahy o získání pozic na OEM trhu. Velký význam je přikládán DirectX 8, a Wolford je přesvědčen, že jejich nový produkt bude pro toto rozhraní tou nejlepší platformou. "Velmi úzce jsme s Microsoftem na vývoji DirectX 8 spolupracovali a naše vztahy nebyly nikdy lepší než teď. Je to trochu překvapivé vzhledem k tomu, že jsme ztratili Xbox...". Wolford dodává, že motion blur a depth of field jsou v DirectX 8 implementovány: "Pokud by o ně nebyl zájem," říká, "pak by v DirectX nebyly."

    Hezký. Pěkně se snaží zakrýt katastrofální situaci a maluje si budoucnost ,která už ale nebyla
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  2. #52

    Standardní

    To je ale textu

    Já myslím, že všichni tady víme o co jde a nemusíme dělat takovéhle dalekosáhlé výtahy.

    Je to tak, že i když 3Dfx udělala chybu, krachnout nemusela. Měla dost peněz na vývoj a taky dost peněz mělo přijít od nVidie za porušené patenty. Jenže nVidia měla peněz více a bylo lepší koupit celou společnost, než platit za patenty

    ..no_flame<<

  3. #53
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Jen toto ------- Alex Leupp - poslední výkonný ředitel 3Dfx přišel do 3Dfx až v době, kdy se firma vinou dřívějších manažerských chyb neodvratně potápěla. Dnes už se asi nedozvíme, zda podvody na investory dělal vědomě, ze zoufalství, a nebo ho Scott Sellers, zakladatel 3Dfx, tahal celou dobu za nos. Stejně tak jako spoustu jiných lidí. Ať tak nebo tak, 3Dfx už Leuppova snaha nezachránila a tak byla nakonec převálcována a posléze odkoupena konkurenční nVidií.

    Konec 3Dfx byl neodvratný. Pomohla by nějaká finanční injekce ,ale kdo by ji těmhle šaškům v manažerských křeslech ,kteří jen lhali dal
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  4. #54

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hladis
    Jen toto ------- Alex Leupp - poslední výkonný ředitel 3Dfx přišel do 3Dfx až v době, kdy se firma vinou dřívějších manažerských chyb neodvratně potápěla. Dnes už se asi nedozvíme, zda podvody na investory dělal vědomě, ze zoufalství, a nebo ho Scott Sellers, zakladatel 3Dfx, tahal celou dobu za nos. Stejně tak jako spoustu jiných lidí. Ať tak nebo tak, 3Dfx už Leuppova snaha nezachránila a tak byla nakonec převálcována a posléze odkoupena konkurenční nVidií.
    Podvod na investory? Pokud by jsi byl investor a dával do 3dfx miliony, asi by jsi tam chtěl někoho mít, někoho který na vše dozírá. Na to je tam rada a ta volí ředitele. Že by ředitel někoho tahal za nos? Maximálně barvil na růžovo, když lákal nové investory (a to se děje všude ) A že jsou nějaké problémy ve firmě, nemusí ředitel snad povídat vývojáři z Epicu Od toho je tam, aby to tam kočíroval.
    3dfx vyhrála soudní spor o patenty, vyhrála je nad nVidií, vedoucí firmě v OEM trhu... to je pěkná ostuda, ne?
    Soud řekl, že technologie používá protiprávně... tudíž krade duševní vlastnictví 3Dfx.
    K čemu by byly nVidii TNT/TNT2/GF256/GF2 bez multi-texturingu a pod..?

    http://www.cdmag.com/articles/030/051/3dfx_lawsuit.html

  5. #55

    Standardní

    no tak sa pridam
    mel sem mx400 a byla to hruza,radeon8500 uz byl lepsi,ale vymenil sem ho za voodoo5 (ano to neni preklep,radeon ven,voodoo5 dnu),pretoze v5 sa proste hodi vic pro aplikace kt. se v nasi domacnosti pouzivaj.pixel shadery se pri deus ex1 moc nechytaj,UT ditto (ja),emulace psx rulez (bracha),n64 tha same (segra),FSAA funguje bez problemu na 100% pri old games kt. su max 640*480 (radek se nechytal,samej bordel),90% novsich her ktore sem hral slapalo v pohode (pozor hovorim o hrach kt. hravam ja,ne o nakym celosvetovym prumeru!),jedinou vynimkou byl splinter cell.a pred par dnami sem rozjel enter the matrix .bracha zhavi WolfET cez DSL (prave teraz,mimochodem ) a slape to v pohodicke pohode (mesafx .zda se mi to alebo je 6.2.0.1 fakt rychlejsi?)..a doom3 by vyzeral hnusne a kousal i s radkem (athlon 1400cpu)..

    JE TO PROSTE OTAZKA PRIORIT ,nekto musi mit HW T&L,jinej zas 4x FSAA pod glide.a proto je take svaty pravo (a povinnost) kazdyho z nas zhavit gamesy na karte ktera u(spo)koji touhy a vasne prislusnyho jedince nejlip

    napr. ja bych proste bez glide neumel zit
    powered by..kopou 3dfx karet.prestal som pocitat..
    It is the opinion of us and our lawyers that you are fucking morons, and
    that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

  6. #56
    Junior Member
    Založen
    28.03.2003
    Bydliště
    Praha 5 Zličín
    Příspěvky
    64
    Vliv
    258

    Standardní

    Naprosto souhlasím s ps47. Je to otázka priorit. Já jsem na rozdíl od mnoha lidí, kteří nikdy nepřišli do styku z 3dfx a pouze kopírují to, co si přečetli v nějakým časáku(např. že Voodoo 3 má vyblitý obraz, nebo že Voodoo 5 se v 32 bit neůnosně zadýchává) měl jak GeForce 3 Ti 500 tak Radeon 8500 a vždy se vrátil k Voodoo5. Radeon nebyl špatný, co mě ale dost vadilo je to, že např. NFS 5 mělo problémi z touhle kartou a takovej Carmagedon 2 nešel vůbec. Jak říkám na starší hry je nejlepší karta Voodoo 5. Na nový ne, ale já mám radši starší klasiky než nový hry(neříkám ale, že nový hry jsou špatný, takový Doom 3 je výbornej).
    Athlon XP 1600+ , ASUS A7V333 , 256 MB ram 333 , Segate Barakuda 4 40 GB, Voodoo 5 5500 a Voodoo 3 3500.

  7. #57
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    243

    Standardní

    Citace Původně odeslal LISP
    Já myslím, že všichni tady víme o co jde a nemusíme dělat takovéhle dalekosáhlé výtahy.
    Mě to potěšilo, já jsem se tenkrát nezajímal o home/entertainment segment grafických karet, tak jsem to měl aspoň pěkně na hromadě.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  8. #58

    Standardní

    Citace Původně odeslal swarm
    Citace Původně odeslal LISP
    Já myslím, že všichni tady víme o co jde a nemusíme dělat takovéhle dalekosáhlé výtahy.
    Mě to potěšilo, já jsem se tenkrát nezajímal o home/entertainment segment grafických karet, tak jsem to měl aspoň pěkně na hromadě.
    Jenže pravda je v tomto případě asi někde uprostřed

  9. #59

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hladis
    ... lidi protahovali ksichty . Já jsem musel prodávat ne se drbat na *** a koukat jak všichni choděj ke konkurenci za rohem
    Vím kalý to je, ale nemám žaludek na to lhát... proto jsme věčne bez peněz
    (pomáhám známýmu z jeho prodejnou a ztěžuje si na pokles tržeb, proč asi)

    K marketingu 3Dfx vs. nVidia:
    lamě to nevysvětlíte, kámoš někde vyhrabal V3 2K PCI já ji vyménil za AGP verzi strčil do jeho 266@412 Celerona, pak si vymrčoval źe je to pomalý tak jsem mu pujcil 64MB GF2MB... hádejte proč chtěl druhý den zpátky V3
    Ted má Athlona 1600+ (zatím plné nedostavěn) a na V3 má samou chválu, nvidia pro něj zůstala uzavrenou zálezitostí, pak mu asi zezenu nejakýho slusnýho 128b Radka.

    Nedávno (asi 3 týdny) za mnou dosel jinej kamos jestli nemam na pujceni ATI 7200/8500 a jim podobný. chtel to kvuli nejaké starsi hre (nevzpomínam si jakou). Ja jsem momentalne nemel zadnou ATI po ruce tak jsme mu nabidl V4 4500 (moje soukroma, s malyma upravama) s tim ze mi za ni pujci MSI GF4MX domluvili jsme se tak na tyden... od te doby jsem ho nevidel (no proc asi )

    Kdyz uz jsme u tech benchmarků tak V3 je na stejné úrovni v 2001
    jako GF2MX 400 64MB(200/166)- ale vsichni víme proc (V3 ma max textury 256x256)
    Sestava Barton@11x172 + 256DDR CL2 + nV 40.72 vs. AS 3.0 final
    (ted me asi budo vsichni kamenovat za to ze porovnacvam neporovnatelne)

  10. #60
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    Citace Původně odeslal -HoNY-
    Ted má Athlona 1600+ (zatím plné nedostavěn) a na V3 má samou chválu, nvidia pro něj zůstala uzavrenou zálezitostí, pak mu asi zezenu nejakýho slusnýho 128b Radka.

    Nedávno (asi 3 týdny) za mnou dosel jinej kamos jestli nemam na pujceni ATI 7200/8500 a jim podobný. chtel to kvuli nejaké starsi hre (nevzpomínam si jakou). Ja jsem momentalne nemel zadnou ATI po ruce tak jsme mu nabidl V4 4500 (moje soukroma, s malyma upravama) s tim ze mi za ni pujci MSI GF4MX domluvili jsme se tak na tyden... od te doby jsem ho nevidel (no proc asi)
    Nielen ze porovnavas neporovnatelne, ale asi s kamosmi zijete niekde v minulosti, nie? Vzhladom na to, o akom HW to tu vsade pises...
    Myslim, ze uz napr. FarCry by stacilo na to, aby ti tu Voodoo4 vratil a zobral si GF4MX... Je mi jasne, ze hravate stare hry, takze tam je naozaj Voodoo4/5/6 z tych lepsich volieb (oproti GF2MX, Ati Rage128...).

  11. #61

    Standardní

    wuuduu jenom takový dotaz - proč jsi VIP když jsi byl moderator??to už nejsi mod

    asi tak - lidi kolem mne se dělí na studenty - brigádníky, studenty - flákače, lidi bez práce a pracující lidi.

    skupina 1) studenti - flákači, část studentů brigádníků a lidi bez práce a lidi co mají práci a do počítaču neinvestují toliko..

    průměrná sestava cca AthlonXP 1800 - 2400, občas duron 1200 nebo tualatin 1,1.... hodně lidí má GF4MX, taky GF4Ti, ale najdou se i takoví co mají Voodoo3 a za heslem - Counter strike na tom běží, Enemy territory taky, mně to stačí......ono I GF4Ti je v této době poměrně dobrá karta ve střední třídě....

    skupina 2) počítačoví nadšenci, kteří investují do počítače dost peněz...
    většinou XP-M nebo barton 2500+ na 3200+, občas nějaký taktnutý northwood....většinou Ati 9800Pro, občas 6600GT nebo 9550

    skupiny 1 je více než sk. 2 ano, časem se to obmění, holt musíš pochopit že každý není z práglu s příjmem 30 tis. měsíčně čistého, sů i chudší lidi...
    V5 5500 je lepší než GF2MX. Je to dokázáno a někteří to prostě nepochopí. Howg

  12. #62
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    Bol som "velmi zly a nedisciplinovany" moderator... tam ma degradovali na VIPa..

    Ja to naozaj chapem, ze nie kazdy ma zbytocne prachy na BEST of HW (tiez som pred niekolko rokmi zarobil ledva na najomne), ale nech potom nehadze mudre slova, ze "smejdova" NV, kazdy chce Voodoo atd...

    V sucasnosti su dve dobre firmy co robia karty na hry a pracu - NVIDIA a ATI. Ostatni su dost looseri...
    Kvalita vyrobkov tychto dvoch firiem je na vysokej urovni. Cena zodpoveda vykonu (aj 3Dfx malo, ked fungovalo, karty co stali majland). Vyber je naozaj siroky a rozsah vyrobcov tiez (od lacneho no-name po drahe znackove kusky) - to napr. 3Dfx nemalo.

    A ked tu niekto porovnava MX2 a Voodoo4 na Bartone... sorry. Karty z minulosti a CPU zo sucasnosti. Nezmysel.

  13. #63

    Standardní

    nedisciplinovany?škoda , už jsme si na tebe anti-3dfx zvykli )))


    Je pravda že hodně lidí má starší kompy, až jsem se divil kolik jich je. Někteří protože na lepší nemají, někteří protože nechtějí lepší. Ten kámoš s tuleněm tvrdí že to má hlavně na sims2, ET a internet...a stačí mu to )))
    ad grafika
    tvrdit že jsou ostatní looseři....no...záleží jak se to vezme. Pro mě například existují ještě firmy matrox(skvělý obraz, triplehead - taky to někdo využije) Sis s S8 deltachrome - mám doma, výkon cca 9600-5700, ovladače děs, ale obraz dobrý... a taky Volari....uvidíme co se bude dít dále. je pravda že ostatní firmy prostě v oblasti High endy herních karet prostě nestíhají.... hmmm taky intel má spoustu v noteboocích, zákl. deskách atd.

    píšeš že V4 na bartonu je nesmysl. Ale třeba si chci zahrát starší hru která je pod glide a tak si ji tam prostě dám a hraju. nebo UT se ještě hraje...schůdnější cesta je mít dualní systém, dvě grafárny v compu než mít dva compy upřímně, nejsem až takový fanatik, ale ted jsem zkoušel ze zvědavosti Il2 FB+AOE+PF 3.04m na V5 5500 PCI a docela mne zarazilo že v detailech na medium to šlapalo plynule. Škoda že nemůžu vyzkoušet na V5 6000, ta má 4 čipy a 128MB paměti, to bych si mohl dovolit i AA....
    V5 5500 je lepší než GF2MX. Je to dokázáno a někteří to prostě nepochopí. Howg

  14. #64
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Čeče já ti snad nějakej komp na tu V6000 pošlu .

    Jinak samozřejmě jsou Voodoo karty ideální na hry pro OpenGL a Glide z roku 2000 níže ,ale pro hry pod Dx a s 32 bit. texturami je lepší použít ATI či nV. Ikdyž Na takové V6000 běžej i dnešní hry obstojně ,ale ty drivery - já chci nový drivery na Voodoo

    Otázka komu co na hraní stačí bych nechal na nich samotných. Je jasné ,že pokud někdo má své oblíbené hry pro které je Voodoo ideální a nic dalšího nehraje ,tak mu to co má stačí ,ale nesmí říkat ,že konkurenční karta je shit.
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  15. #65
    Senior Member mince Avatar uživatele Katoo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Návsí
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 717
    Vliv
    282

    Standardní

    woodo má pravdů v jedné věci a tookud jsi hráč,který hraje hodně her,některé dokonce i online,tak Tě potom jako hráče nebaví pořád hledat drivery na kterých to pojede,nebudou chybět detaily.
    O tom to je,hráč prostě nainstaluje jedny drivery na GK a má pokoj
    Proto jen ATI nebo nVidia.

    Některé lidi (taky jsem k nim patřil) baví testovat,ladit,šťourat se v driverech atd...

    Testovat rozdíl mezi V4 a Gf2MX je dle mého taky zbytečné.Tyto karty nejsou technologicky stejné a V4 bude mít vždy se silnějším CPU navrch oproti Gf2MX.V4 nemá HW T&L proto část výpočtu provádí CPU,kdežto Gf2 má HW T&L a je odkázána sama na sebe,je tedy limitována o moc víc než V4 Ale na toto téma by se dalo polemizovat fakt dlouho
    1.DFI LP nF4 Ultra-D,A64 3000+Venice @ 300x9,1,6VCORE,
    MSI HD3870,Hitachi 160GB,Hitachi T7 250GB,WD 320GB SATA II KS,DVD-RW NEC 7220A,Big tower Cheiftec MA-01WD-D
    Water cooling (Aquacool)

  16. #66

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    Ja to naozaj chapem, ze nie kazdy ma zbytocne prachy na BEST of HW (tiez som pred niekolko rokmi zarobil ledva na najomne), ale nech potom nehadze mudre slova, ze "smejdova" NV, kazdy chce Voodoo atd...

    V sucasnosti... atd
    Svatá pravda

  17. #67
    Junior Member
    Založen
    27.11.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    49
    Vliv
    0

    Standardní

    tak trochu OT

    rozbeham mojeho Athlona (socket A) s voodoo5? respektive aku dosku na to? uz som to tu s niekym rozoberal, ale nedopatral soms a na akom motrherboarde to rozbehat, bo v5-5500 je nejake postaresie AGP nie?

    napriklad ASUS A7V333 ako citam? alebo aj na nejakej inej? akej? poradte prosim prosim najradsej by som daco z nForce2 chipsetom

    respektive co mam gladat, AGP1x, 2x, alebo?

    dakujem =)
    mixer: athlonXP2000+@2375MHz 1.95V [NOSMILIE] (idle:38°C), Abit NF7rev2.0, thermaltake silenttower cooler, 512ddram, gffx-5700, 80g wd, 21\" nokia 445pro trinitron, Nexus4090-400W
    zehlicka: no CPU, ASR Rock K7VM2, Titan D5TB, 3DFX Voodoo5-5500 AGP, no DDR, no HDD, in progress...

  18. #68
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Citace Původně odeslal yuran
    tak trochu OT

    rozbeham mojeho Athlona (socket A) s voodoo5? respektive aku dosku na to? uz som to tu s niekym rozoberal, ale nedopatral soms a na akom motrherboarde to rozbehat, bo v5-5500 je nejake postaresie AGP nie?

    napriklad ASUS A7V333 ako citam? alebo aj na nejakej inej? akej? poradte prosim prosim najradsej by som daco z nForce2 chipsetom

    respektive co mam gladat, AGP1x, 2x, alebo?

    dakujem =)
    V5500 AGP rozběhneš spolehlivě na všech deskách od KT333 níže. Vyšší už ne (tj. na nForce zapomeň). V5500 PCI ti pojede na všem co má PCI Tohle je dobré čtení -http://www.ertyu.org/~steven_nikkel/...atibility.html
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  19. #69

    Standardní

    alebo tu.tie FAQ treba obcas citat,ludia to nerobia pre srandu vtakov
    powered by..kopou 3dfx karet.prestal som pocitat..
    It is the opinion of us and our lawyers that you are fucking morons, and
    that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

  20. #70

    Standardní

    prostě když ty lidi nedovedou krásu a sílu 3DFX ocenit tak jim to nevysvětlíš
    Sbírka grafických karet:
    3Dfx B@RT Collection

    Pardubice = Předměstí Hradce Králové

  21. #71

    Standardní

    taktak.je to ako s kvalitnym vinom,kto chce vychutnavat tak si ho zozenie..je jasne ze ten kto sa sa chce iba rychlo opit uprednostni pivo s vodkou,a dobre vino nebude nikdy vediet ocenit.
    powered by..kopou 3dfx karet.prestal som pocitat..
    It is the opinion of us and our lawyers that you are fucking morons, and
    that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

  22. #72

    Standardní

    konečně mam V5 (PCI) bude i AGP a fakt ta karta má výkon jako blázen teď hraju Battlefilda na nejvyšší detaily (bez stínů) 800*600 prostě super
    Sbírka grafických karet:
    3Dfx B@RT Collection

    Pardubice = Předměstí Hradce Králové

  23. #73

    Standardní

    borte, na tom dual systemu?
    V5 5500 je lepší než GF2MX. Je to dokázáno a někteří to prostě nepochopí. Howg

  24. #74

    Standardní

    Jo, nikdy bych nevěřil že to bude mít takový výkon (2* P3 1GHz, 512 Ram 133 CL 2, Voodoo 5 teď už mam AGP verzy) jen sem měl problém s pamětí koupil sem 3 (3*256) a jedna je něaká netečná: sama OK ale s jinou se nesnese, ještě chci sehnat SCSI disk aby to mělo diskový odštuch
    Sbírka grafických karet:
    3Dfx B@RT Collection

    Pardubice = Předměstí Hradce Králové

  25. #75

    Standardní

    Citace Původně odeslal no-X
    A že si za to 3Dfx mohlo samo? Zčásti. Stačilo by, kdyby soud včas rozhodl a nVidia by zacálovala dostatečně na to, aby 3Dfx vydrželo těch pár týdnů (či měsíců) do vydání dalšího projektu. A pak by na tom byla pro změnu bledě nVidia. A hodně.
    Ale to sa uz my nikdy nedozvieme. Ale dam vam radu. Miesto kecania sa dajte na vedu a skuste vynajst masinu co dokaze prejst do inej dimenzie mozno tam vladne 3Dfx, a kludne prineste stade aj povecme nieco ako Rampage 3000 alebo aj nieco ine a potom to odskusame.

    Fandim ludom co pracuju stale na 3Dfx ovladacoch (sam mam doma 3 Voodoocka a planujem este jednu kupit do zbierky), ale myslim ze aj tito ludia vedia ze je to prec... a vratilo by sa to jedine ze by nVidia spravila diviziu 3Dfx a znova ich nechala pracovat. Ale preco by to robila? Aj ked osobne mi to pripada ako dobry marketingovy tah. Nech kupis co kupis stale zaplatis nVidii. (ved napr Ford vlastni Aston Martin a Volvo a nepremenovali ich na FORD takze to asi funguje) utopia...
    CPU: AMD Barton 2500+ Mhz; MB: Epox 8KRA2I; RAM: 512MB Kingmax+512MB AM1; HDD: 40GB; GC: MSI GeForce 5600XT-TD128-233/400@333/555-active, Voodoo5 5500 64MB AGP 166@180-passive, Voodoo3 2500@3000-passive; Voodoo1-passive MON: 19\" LG StudioWorks

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •