Stránka 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 91

Téma: Voodoo 5 5500 na Athlon XP 2800+ Barton

  1. #26
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní Re: ....

    Citace Původně odeslal oblak
    ...taky jsem si tehdy koupil GF2MX32MB a doteď toho lituju, bzl jsem z výkonu zklamaný...
    To je tvoja chyba, nie chyba nVidie.
    kup si nabuduce co chces, nie to, co ti kaze kupit reklama....

  2. #27
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    BOL TO BRUTALNY PREPADAK!

    Nezijeme vo svete teorie... a ako vidiet, ten uzasny, rychly, nadherny a kvalitny VSA chip bol co? Prepadak!
    Ked bol taky ultra mega kvalitny, preco sa predavali GF2-ojky? Pretoze ich ludia kupovali a aj cena bola prijatelnejsia.
    Urobit chip, ktory je uzasny a najlepsi ako pisete, ale drahy ze ho takmer nikto nechce kupi dnes dokaze kazda garazova firma.
    Ale ide o to, ze ludia chcu vykon / kvalitu / cenu.
    To vzdy chceli a aj budu chciet. Akurat ze dementici z marketingu 3Dfx si valali gule niekde na Havaji... a nic nechapali asi dva roky... Signaly boli dost silne, aby stihali zareagovat, ale oni este aj prestali dodavat chipy inym vyrobcom. To bol dalsi "hrebik do rakve".

    Vyhovarat sa na nejake blbosti vie kazdy.
    Za svoj krach si moze 3Dfx sama.

  3. #28

    Standardní

    Kdyby to bylo jak říkáš, tak třeba Matrox je pod kytkama už čtyři roky.

    preco sa predavali GF2-ojky?
    No, to se podívej na svůj předchozí příspěvek a přečti si ještě jedou tu citaci. Protože nVidie bezvadným způsobem oblbla lidi, kteří se pak nestačili divit, co to koupili. Ona totiž Voodoo 5 měla mizerně postavenou marketingovou kampaň. (jestli se to vůbec dá nazvat marketingová kampaň). Ale Voodoo5 rozhodně nebyl důvod, proč 3Dfx zkončila. To by musela ATi krachnout po vydání 3D Rage, nVidia po vydání NV1, popř NV30 a Matrox někdy mezi vydáním G450 nebo G550, popř. po příchodu Parhelie, která byla ohlášená jako herní karta a oproti konkurenci měla poloviční výkon a o 50% vyšší cenu. Jeden čip nebo jedna karta ještě žádnou společnost nepoložili. A než budeš hodnotit V5tku, tak si jí někdy vyzkoušej, protože kdybys tuhle kartu zkusil, nemohl bys psát podobným způsobem. Že vyšlo X recenzí, který psaly lamy zmanipulovaný marketingem nVidie neznamená, že to co v nich bylo napsaný je pravda.

    A že si za to 3Dfx mohlo samo? Zčásti. Stačilo by, kdyby soud včas rozhodl a nVidia by zacálovala dostatečně na to, aby 3Dfx vydrželo těch pár týdnů (či měsíců) do vydání dalšího projektu. A pak by na tom byla pro změnu bledě nVidia. A hodně.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  4. #29

    Standardní ...

    Wuuduu :

    Všichni v mém okolí chtěli voodoo5 5500, ale neměli na něj...cena byla vyšší, a já si tehdy nemohl dovolit dát tolik peněz za grafickou kartu.....tehdy jsem nevydělával tolik....bohužel.

    ale jinak - marketing, reklama tehdy udělaly své, doteď si lidi myslí spoustu lží které někdo vypustil do světa....ale tak je to všude. pravda vyplave na povrch mnohem později...

    jinak to tu začíná vypadat ja klasický flame wuuduu versus 3dfx... ))
    V5 5500 je lepší než GF2MX. Je to dokázáno a někteří to prostě nepochopí. Howg

  5. #30
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    ved ma poznate.... kde sa da, flamujem do 3Dfx.
    ja som tiez chcel V6000, alebo V5500 a tiez som skoncil u GF2.
    A moze za to neschopna firma 3Dfx, ze to neboli schopni dodat v odpovedajucej cene. Tiez som vtedy tolko nezarabal, ale strasne som chcel tu kartu...

    Ad marketing: teraz si uz nastastie za tyzdenny plat mozem kupit 6800Ultra a mam ju? Nemam. Cena je dolezita a ta sucasna je dost vysoka.
    V5500/6000 malo cenu STRASNE VYSOKU.

  6. #31

    Standardní

    Voodoo 5 - 6000 neměla cenu žádnou, protože nikdy nevyšla
    Voodoo 5 - 5500 měla na světových trzích cenu o 5% nižší, než průměrná značková GF2GTS

    Pokud u nás byla V5-5500 tak šíleně drahá, nebyla to věc 3Dfx, ale firmy, která to u nás prodávala. (V určiou dobu -já jí prošvihl- se dala V5tka nová v krabici koupit za cca 6000Kč, ale to bylo až po krachu.)
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #32
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    6000 nevysla, ale vedeli sme, ze vyjde, ne? Fsade sa valali fotky a pod.

  8. #33

    Standardní

    Projekt byl zrušen nedlouho před krachem, měla jí nahradit Rampage...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  9. #34
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    A je tu pořádný flame .

    To Oblak: Jestli jsi si koupil nějakou noname GF2MX tak se nediv co to bylo za paskvil. Tehdá byli the best MSI a kdo tomu rozuměl tak je i kupoval. Za 4000,- litry jsi měl kartu přetaktovatelnou na 210 MHz s výkonem ,který rozhejbal všechny tehdejší a hlavně budoucí hry na max detaily což lze považovat za zázrak ,který se už nikdy nebude opakovat. Dnes potřebuje člověk grafiku nad 10 000,- ,aby se mu to aspoň necukalo . Co se týče kvality zobrazení ,tak nebyl důvod hrát v 16 bitech ,když vše pěkně běhalo v 32 bitech s pěknou kvalitou obrazu. Ten haluz s kompresí viditelný na obloze v Quake III nebyl problém vyřešit . 2D kvalita záležela na výrobci a MSI měla 2D v pořádku kromě vysokých rozlišení ,které ale normální člověk s 15" a 17" monitorem asi nepoužíval. Já považuji GF2MX za jednu z nejlepších grafáren spolu s V3 2000 a V1. U těchto grafik byla the best cena/výkon. Jo a jak chceš nazvat produkt ,kterého se prodalo díky totálního nezájmu kupujících minimum. Já tomu říkám propadák. Zvlášť po reklamní masáži 3Dfx, jaký že to bude dělo a jak zadupe nějakou GF do země .

    no-Xi ,ty jsi ty grafiky někdy roku 2000 prodával a testoval Já jo a mé zkušenosti byli takové jaké jsem ti už mockrát napsal. Já jsem po V5500 toužil dokud se mi to monstrum nedostalo do rukou a do našeho testovacího PC ,kam se mimochodem nevešlo a museli jsme vnitřnosti hodit na stůl . Po porážce v 90% her proti Creative GF2 GTS za 13 000,- (V5500 za 14 000,-) nebylo co řešit. Jinak světové ceny se od našich lišily jen minimálně. Nenuť mě ještě přehrabovat ty štosy historických ceníků co se mi válej na půdě. To jaký vnitřnosti měla GF2 je mi ukradený stejně jako dneska. Mě zajímá pouze cena/výkon/přetaktovatelnost/kvalita a ne jestli to je z křemíku nebo plastiku a jestli to jede na 10 000 MHz nebo 1Hz. První dvě položky zajímaly a zajímá každého kupujícího, který si přijde koupit grafárnu a ne jestli to má 4 nebo 90 pipek a jaký optimalizace Z-bufferu to má. Když to někomu normálnímu začneš vykládat ,tak si bude myslet ,že jsi spadl z Marsu což se mě stává pořád . Prostě nVidia vydala karty ,které předčily veškerou konkurenci a přinášely technologii T&L ,která měla v roce 2000 a dál podstatný vliv na výkon a vizualizaci ve hrách (zkus si T&L vypnout a uvidíš jak půjde FPS do kopru). Zahraj si Giants, Sacrifice, MDK 2 atd. a uvidíš ten rozdíl voodoo vs. GF. V T&L bala budoucnost a na GF2 si zahraješ bez nějakých ptákovin doteď. Na Voodoo už asi ne. A k těm testům - my jsme testovali na vícero hrách než jen na Quake III. Snad jenom kromě Unreal enginu to V5500 všude projela a na AA jsi si mohl zajít chuť jak na GF ,tak na Voodoo, protože fps padali až do sklepa

    Můžu tu pokračovat dál a dál v hanění vaší modly ,ale pro mě byl V-100 jen upravenou V3 ,který byl v době svého vyplutí na trh zasteralej a k ničemu. Víme že tento čip byl jen záplatou a byl postaven proti TNT2 a ne proti GF a bylo to sakra znát. Kdyby vyšla Rampage ,tak mám dnes v kompu 3Dfx Rampage VI a jsem happy, ale bohužel Sellers se blbě vyspal . Nesvádějte všechno na oblbování nebohých hloupých lidiček atd.... trh se zachoval tak jak měl a slabší musel z kola ven.
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  10. #35
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Citace Původně odeslal no-X
    Voodoo 5 - 6000 neměla cenu žádnou, protože nikdy nevyšla
    Voodoo 5 - 5500 měla na světových trzích cenu o 5% nižší, než průměrná značková GF2GTS

    Pokud u nás byla V5-5500 tak šíleně drahá, nebyla to věc 3Dfx, ale firmy, která to u nás prodávala. (V určiou dobu -já jí prošvihl- se dala V5tka nová v krabici koupit za cca 6000Kč, ale to bylo až po krachu.)
    V6000 se v ceníku ELAPU objevila a byla kolem 25000,- až 30000,- jako předpokládaná cena
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  11. #36
    Administrátor Avatar uživatele Spec
    Založen
    03.09.2002
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    846
    Vliv
    300

    Standardní

    To Hladis: GF2MX nebyla žádný zázrak, nesplňovala DX7 specifikace a kvalita zobrazení a filtrování textur byla k zblití.
    Já měl v roce 2000 PowerColor Evil Kyro 64MB a byla to pro mě mnohem lepší volba, než GF2MX. Kvalita 2D obrazu neporovnatelně lepší, než jakákoliv GF2MX, v 3D jsem si mohl zapnout FSAA 4X bez brutálního propadu FPS...
    A nVidia se PowerVR series3 zalekla tolik, že začala rozšiřovat lživé pamflety A můžu ti zaručit, že v 90% her je PowerVR Kyro rychlejší, než GF2MX! A čím silnější CPU, tím je propad GF2MX větší

    A co se týče V5 vs GF2MX, tak se musím jen smát tvým argumentům. Takhle nVidia masírovala své zákazníky a využívala pochybných argumentů a benchmárků z her určených pro nVidia GK. O různých "optimalizacích" a tweakování, které skrytě nVidia prováděla a provádí na úkor kvality zobrazení snad nemá cenu diskutovat.
    Já rozhodně GF2MX nepovažuji za jednu z nejlepší GK. Co přinesla tak důležitého do světa GK? V čem byla tak skvělá?
    AMD Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 9x250 | Asus A7N8X DLX rev. 1.04 bios 1009 modded BPL + ROMSIP | Trig T40-7 Plus | 2x 512MB PC3500 DDR KingSton HyperX CL2 |ATI Radeon X800GTO@16 pipelines 256Mb TVOUT/DVI | Maxtor DiamondMax9 80GB 7200rpm 8Mb cache| Z-Com Xi626 | DVD-ROM Pioneer 120S | LC Power 550W | Compaq MV700 monitor | w2k/sp4 |

  12. #37
    Junior Member
    Založen
    28.03.2003
    Bydliště
    Praha 5 Zličín
    Příspěvky
    64
    Vliv
    258

    Standardní

    Tak to se tedy podívejme. Že se nedalo zapnout FSAA na Voodoo 5 v roce 2000? A co třeba Driver, Carmagedon 2, Crimson Skies, Kingpin, o UT ani nemluvim. Všechny tyhle hry vypadaly mnohokrát lépe něž na jakýmkoliv železe od nVidie. Když jsem viděl UT na TNT2 tak jsem myslel že se pobleju. V 16 bit to byl největší hnus a v 32 bit to bylo prohlížení diapositivů(a to samozdřejmě mluvím o 800x600).
    A GeForce 2 MX. Co na ní vidíš světobornýho? Byla to levná karta na který jsi si zahrál všechny hry,(to ale na Voodoo 4 taky). Musel jsi si dát ale velkýho bacha na výrobce, jinak se ti mohlo zdát, že hry hraješ v 8 bit.
    VSA-100 měl jenom jednu chybu, a to opožděné vydání. Kdyby vyšel hned po roce 1999 jak měl tak by nikdo nemohl diskutovat o tom,kdo je v grafice technologický leader.(a to i ve střední třídě).
    Fakt mě moc mrzí, že to nestihli s tím Rampage. To by se mohla jít nVidie se svou GeForce 2 i GeForce 2 MX zahrabat.
    Athlon XP 1600+ , ASUS A7V333 , 256 MB ram 333 , Segate Barakuda 4 40 GB, Voodoo 5 5500 a Voodoo 3 3500.

  13. #38
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Opravdu technologicky revoluční karta byla jen jedna a nese jméno Rampage. Nikdo neříká ,že GF2MX byl nějaký technologický zázrak a přinesl nějakou revoluci. Byla to plně postačující karta pro normálního člověka za skvělou cenu a to je to nejdůležitější pro normální zákazníky. Proto se stala GF2 hitem. Znovu opakuji ,že za 4000,- jsi si zahrál všechno na max v 1024x768 a to už dnes neexistuje. V3 byla to samé - žádný tech. zázrak ,ale nabízela skvělej výkon v 1024x768 za super cenu. Pro normální kupující neznalejch nějakých filtrování kompresí , Z-bufferů atd.. (asi 90% lidí), je toto stěžejní věc. ( Jinak můj názor na kvalitu GFMX se nijak neodlišuje od vašeho. Byla to jen rychlejší TNT s pochybnou T&L)

    jj Kyro 2 byla skvělá karta a byla někde rychlejší i jak GF 2 GTS ,ale lidi v ní neměli důvěru ,tak se moc neprodávala a ovladače zpočátku taky nic moc. Kyro nebylo moc podpořeno marketingově + nVidie se svýma kecama na to měla taky vliv - hold osud slabšího. Změnit to mohlo další Kyro ,ale k tomu již bohužel nedošlo . Ale Kyro není předmětem této hádky.

    jj optimalizace a podvádění bylo nVidii vlastní ,ale kdo o tom věděl Dnes je to jasné ,ale v roce 2000 byl 3Dmark modla a o nějakých podvodech jsi se nic nedozvěděl. V odborných časopisech ani na netu se nic neobjevilo o nějakém cheatování atd... Tehdá byla stěžejní hlavně rychlost na kvalitu se nějak zapomělo (kvalita byla pro profíky - rychlost pro hráče). To až po vydání Radeonu a nástupu ATI a její stejně brutální marketingové kampaně se to začalo rozmazávat jinak bylo ticho po pěšině. Já jsem si pouhým okem žádných brutálních rozdílů v kvalitě 3D při hrách nevšiml. Šlo to vidět jen na típnutejch obrázcích a to ještě blbě jelikož EIZO stálo trochu hodně. Dnes je situace jaksi jiná že.

    Ano AA jsi si zapnout mohl, ale na nových hrách to prostě plynule bez snižování rozlišení nešlo. Až R9700Pro přinesl AA bez velké ztráty výkonu a šly na něm všechny hry s AA skvěle.

    Na V4 jsi si v 1024x768 32bitu na max detaily zahrál tak historický hry

    Ach jo. Vy to berete z dnešního pohledu. Rád bych věděl co jste dělali v roce 2000. Určitě každému říkali jak nVidie čítuje a nedovoleně optimalizuje a podkládali to věrohodnýma argumentama ,jak je V4500 skvělá koupě a GF2MX je sračka. Jak V5500 drtí GF2 GTS a GF2 Ultra je jen na prohlížení obrázků. Nutili lidem hromadně Kyra. Prodávali V5500 a nůžkama na plech přizpůsobovali skříně ,aby se to tam vůbec vešlo. Že GF2 GTS poráží V5500 v 90% hrách je jen iluze, atd............................................... .................................To snad ne.
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  14. #39

    Standardní

    Ten haluz s kompresí viditelný na obloze v Quake III nebyl problém vyřešit
    Řešilo se to vypínáním komprese textur . Jenže to šel pak do kytek i výkon a byl někde na úrovni Voodoo 4... A není to jen záležitost Q3, ale všech openGL her s kmpresí. Podívej se třeba na obrázek modrý oblohy, kterej jsem postnul výš. Ten není z Quaka, ale z Vulpine GL marku, kterej je napsanej pro geforce 2 a 3 . A jak si můžeš všimnout, Kyro v 16ti bitech má vyšší kvalitu, než geforce ve 32 . GeForce MX zdaleka nebyla taková bomba, jak uvádíš. Znám sice dost lidí, kteří tuhle kartu mají, ale většina s ní spokojená nebyla (krom jinýho i problémy s driverama). Zatím jsem se ale nesetkal s člověkem, kterej by byl nespokojenej s kartou od 3Dfx. A ještě jedna věc. Voodoo3 měla v době GeForceMX mnohem lepší poměr cena/výkon a výkon taky o tolik nižší nebyl.

    FPS s T&L off... tak tos mě pobavil . Minulej tejden jsem testoval Radeon SDR, tahle karta má T&L rychlejší, než GeForce2. Ve 3D marku jsem pro zajímavost zkusil požít T&L softwarový (Athlon XP) a výkon mi vzrostl o necelých 10% . U GeForce by tudíž byl rozdíl ještě zajímavější. V pátek dopoledne jsem testoval Radeon 8500. V nature testu jsem nastavil softwarový T&L i softwarový vertex shader a výkon se nezměnil ani o celý 1FPS. Takže mi netvrď, že T&L, ještě navíc 4 roky zpátky, znamenalo nějakou revoluci. Jak by pak bylo možný, aby třeba Kyro II bylo plně DX7 hře (s podporou pro HW T&L), jako je Dungeon Siege, rychlejší, než GeForce2 PRO a blížilo se GeForce3. A to má Kyro skoro 5x nižší fillrate .

    na GF2 si zahraješ bez nějakých ptákovin doteď. Na Voodoo už asi ne.
    Nesrovnávej nesrovnatelné. Voodoo 5 nemá pořádnou softwarovou podporu už skoro čtyři roky. Neříkal jsi, že chceš srovnávat TEHDEJŠÍ situaci?

    na AA jsi si mohl zajít chuť jak na GF ,tak na Voodoo, protože fps padali až do sklepa
    Na to, kolik těch Voodooček máš, je znáš nějak málo. UT s FSAA 2x v 1024*768 v pohodě, Clive Barkers mimo nejakčnější scény (souboje s hlavníma bossama) 1280 + 2xFSAA taky v pohodě. A s vsync., samozřejmě.

    Prostě nechceš uznat, že byly lepší alternativy, než GeForceMX. Pokud někomu stačil o kapku nižší výkon, mohl vzít Voodoo3, nebo později Radeon LE či SDR, které sice byly dražší, ale taky mnohem rychlejší než MXka. Další vobou bylo Kyro. Ale to zrovna taky nemělo T&L, viď

    Kyro je předmětem této hádky, pokud tvrdíš, že nebyla výhodnější karta, než GF MX...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #40

    Standardní

    Citace Původně odeslal no-X
    FPS s T&L off... tak tos mě pobavil . Minulej tejden jsem testoval Radeon SDR, tahle karta má T&L rychlejší, než GeForce2. Ve 3D marku jsem pro zajímavost zkusil požít T&L softwarový (Athlon XP) a výkon mi vzrostl o necelých 10% . U GeForce by tudíž byl rozdíl ještě zajímavější. V pátek dopoledne jsem testoval Radeon 8500. V nature testu jsem nastavil softwarový T&L i softwarový vertex shader a výkon se nezměnil ani o celý 1FPS. Takže mi netvrď, že T&L, ještě navíc 4 roky zpátky, znamenalo nějakou revoluci. Jak by pak bylo možný, aby třeba Kyro II bylo plně DX7 hře (s podporou pro HW T&L), jako je Dungeon Siege, rychlejší, než GeForce2 PRO a blížilo se GeForce3. A to má Kyro skoro 5x nižší fillrate .
    Problem je, ze vyvojari her pouzivaji (relativne vzhledem k dobe) stale low-poly modely (nizky pocet polygonu a tedy i vrcholu) a rychlosti procesoru rychle rostou, takze CPU stiha vypocitavat transformace sam. Zmena bude, az se ve hrach zacne generovat vetsi mnozstvi polygonu pres Vertex Shader - pak uz CPU stihat nebude. To nic nemeni na tom, ze ty stare karty, o kterych se tu bavite, na hry v te dobe HW T&L nepotrebovaly. Jinak GF 2 MX mel velmi spatne (pomale) HW T&L.

  16. #41

    Standardní

    to Hladis:

    asi tak - bohužel jsem tehdy nedělal v žádném kšeftě ani nedělám teď,
    ale v době kdy jsem kupoval svou GeForce2MX SDR mě stála 6400kč a kamaráda 6800kč(DDR 64-bit) a byly to tehdy normální ceny. Bylo to v době kdy byla tato karta nová. Kdybych měl na V5 tak bych bral V5, asi jako 2/3 okolí..
    ale peněz nebylo a ted si taky nekoupím 6800ultra.

    Co ti mám dále napsat?Tehdy jsem znal jenom jednoho kamaráda co měl GF2GTS a stála ho strašných peněz...taky mi v obchodě nabízeli někdy ve výprodeji Rage fury maxx za nějaké 4-4500 kčPodotýkám že jsem to kupoval dávno nevím přesně kdy ale MXko byla tehdy nová karta. Z vlastní zkušenosti vím že ji mělo hodně lidí - a málokdo ji má doteď.Většinou ji vyměnili jak to šlo.

    Jinak jeden postřeh - měl jsem comp(ted je ségry) a dal jsem tam Voodoo4 a mělo to GF2MX na desce(byla to gigabyte GA8IGX nebo tak nějak) a hádejte na čem mi GTA3 běhalo pěkněji a lépe?na V4....


    ještě k těm testům.....jsou různé.Výkon grafiky závisí na procesoru. někde jsem četl článek o testu GF3 na p4 1,8 a končil tím "až výkonější CPU dokáže vymačkat z grafiky maximum" a další psal (tuším level to byl)
    doporučené sestavy, všude samý Gforce, jenom na cpu 400-500 psali V2....a taky GF2MX do 800Mhz a GTS tuším 1000 a výš... tak mi neříkej že NV reklama neudělala své. Vždyť právě lidi co čtou tuhle časopisy kupují tyhle karty. A když tam napíšeš test Gforcek a nedáš tam ani jednu 3dfx tak to sorry, to je neobjektivní.
    V5 5500 je lepší než GF2MX. Je to dokázáno a někteří to prostě nepochopí. Howg

  17. #42

    Standardní

    Ladiz: jasně, máš pravdu, ale Hladis tu tvrdil, že na GF běhaly hry mnohem rychleji kvůli T&L, tak jsem se mu to snažil vyvrátit
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  18. #43
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    243

    Standardní

    Citace Původně odeslal no-X
    Pokud někomu stačil o kapku nižší výkon, mohl vzít Voodoo3, nebo později Radeon LE či SDR, které sice byly dražší, ale taky mnohem rychlejší než MXka.
    Radeon LE propadal výkonem i pod GeForce2MX 200, což byl taky shit největší.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  19. #44

    Standardní

    Pleteš si Radeon LE s Radeon VE. Radeon LE byl normální DDR Radeon se 128 sběrnicí, jen byl trošku podtatovanej a měl SW vypnutý HyperZ, což šlo jednoduše znovu zapnout (buď registry, nebo prakticky jakákoli utilitka prot ehdejší Radeony).

    Radeon VE jsem nezmiňoval, to byl low-end. Bez T&L, 1 pipeline se třemi TMU, DDR na 64bit sběrnici.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  20. #45

    Standardní

    Jenom bych dodal. Voodoo5 vyšla v době, kdy byla aktuální GF256!! A ta měla problémy dost velké, protože nefungovala na dosti deskách kvůli specifikaci AGP (W). To, že nVidia vydala záhy GF2, bylo proto, že věděla o záporech GF256 Takže to, že je V5 5500 dlouhá ... to jsou kecy. Mě se tenkrát do kejsu vešla a myslím, že tím mluvím i za spoustu lidí, co ji mají

  21. #46
    Senior Member mince Avatar uživatele Katoo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Návsí
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 717
    Vliv
    282

    Standardní

    Že se V5-ka nevejde někomu do kejsu je blbost!Buďto má strašně blbý kejs nebo bordel v něm.
    1.DFI LP nF4 Ultra-D,A64 3000+Venice @ 300x9,1,6VCORE,
    MSI HD3870,Hitachi 160GB,Hitachi T7 250GB,WD 320GB SATA II KS,DVD-RW NEC 7220A,Big tower Cheiftec MA-01WD-D
    Water cooling (Aquacool)

  22. #47
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    Víte jakej byl nejprodávanější case Takový ten malý a hlavně LEVNÝ se zdrojem uloženým vertikálně a 3mi šachtami ,kde bylo AGP ve stejné rovině jako HDD a tam těžko V5500 narveš. Větší case se rovnalo více peněz a to už lidi protahovali ksichty . Já jsem musel prodávat ne se drbat na prdeli a koukat jak všichni choděj ke konkurenci za rohem
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  23. #48

    Standardní

    Nebo jinak

    Když si chtěl "tehdy" Voodoo5 a měl jsi na ni ....měl jsi i na větší case bez zdroje
    Nehledě na to, že se taky hrozně kritizovala nadměrná spotřeba V5500. Já jsem tehdy používal 200W a bylo to úplně v pohodě.
    nVidia to vyřešila elegantně - Koupil jsi si GF256? A nejde ti, nebo se ti vypíná počítač? Tvoje chyba, máš blbou desku Nehledě na to, že case byl "tenkrát" o "trochu" levnější než nová deska

  24. #49

    Standardní

    Počítač bez case běží. Bez desky už je to horší
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  25. #50
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    259

    Standardní

    NVIDIA na tiskové konferenci po prodeji

    Plánuje NVIDIA v budoucnu použít technologii SLI?
    Je to zajímavá možnost, ale nebudeme nijak komentovat dosud neohlášené produkty. Velmi věříme našim jednočipovým řešením, ale použijeme i SLI, pokud to bude mít smysl.

    Firma 3dfx byla přibližně dva měsíce před uvolněním svého produktu nové generace. Uvede tento produkt na trh NVIDIA?
    Obecně platí, že nekomentujeme neohlášené produkty. Momentálně to nemá žádný vliv na naše plány, protože už máme harmonogram uvádění produktů na trh připraven.

    Plánujete podporu API Glide?
    Technologii Glide sice získáme, ale zatím není jasné, jakým způsobem ji použijeme.

    Kdo bude poskytovat technickou podporu pro stávající produkty 3dfx?
    Technická podpora je prozatím záležitostí 3dfx. Ověřte si to u nich.

    Plánuje NVIDIA rozšířit svůj tým inženýrů o stávající zaměstnance 3dfx?
    Fyzičtí zaměstnanci nejsou součástí obchodu, jejich budoucnost bude tedy záviset na 3dfx. Víme však, že tam pracuje mnoho talentovaných lidí a vždycky jsme otevřeni přílivu nových talentů. Pokud se rozhodnou pro kariéru u NVIDIE, rádi je zaměstnáme.

    Jak se nyní, když už de facto zbývá jediný skutečný konkurent, změní vaše marketingová strategie?
    Jsme pro ATI jistě protivníkem, kterého nelze podceňovat, a to zvláště nyní s naší novou kombinovanou technologickou základnou. Jsme v dobré pozici, abychom naše grafické schopnosti uplatnili na nových vzrušujících trzích.

    Tim Sweeney (EPIC) o 3dfx:

    3dfx má některé úžasně talentované inženýry jako je například Gary Tarolli… Doufám, že z tohoto vykoupení vyjdou v pořádku. Rozhodně si to zaslouží za svůj velký přínos pro grafický průmysl.

    Tento případ ukazuje, že jakákoli firma s jakkoli velkým momentálním náskokem může stát klidně jen rok a půl před svým zánikem. … To ukazuje obrovskou důležitost udržování kroku s konkurencí po stránce nákladů, technologie a harmonogramu. … Karty od NVIDIE vytlačily 3dfx zejména na OEM trhu zcela na okraj z důvodu lepší ceny, vlastností (i když jich momentálně žádné hry nevyužívaly) a dodržování harmonogramu uvádění na trh.

    Ukazuje se, že firma nemůže marketingem zakrýt nedostatky svých čipů – alespoň ne nadlouho. Lidi z 3dfx udělali obdivuhodnou práci při propagování T-Bufferu a FSAA, ale marketing není realita – T&L a 32bitové barvy jim vytřely zrak.

    Před několika měsíci jsem poslouchal řeč Alexe Leuppa (výkonný ředitel 3dfx) k investorům, ve které maloval obrázek zářivé budoucnosti plné nových příležitostí a produktů uváděných tak, jak byly ohlášeny. Tenkrát jsem nevěděl, že z úst vypouští lži; zdál se velmi příjemný a výřečný. Jako CEO jistě věděl, že se nacházejí na smrtelné posteli. Z toho plyne poučení: tyhle věci se nikdy nedozvíš, dokud už není příliš pozdě.

    Tim a lidé v jeho okolí jistě věřili firmě 3dfx a její budoucnosti velmi silně – postavili základy svého unrealovského enginu tak, že byl totálně optimalizován pro Voodoo produkty a ignoroval zbytek světa. Trpké plody tohoto rozhodnutí na sebe nedaly dlouho čekat – jak NVIDIA přebírala žezlo krále hráčské grafiky, čím dál tím více hráčů bylo postiženo „nepřátelskostí“ uvedeného enginu k jejich kartám. Osobně doufám, že si Tim vzal alespoň ještě jedno poučení: nikdy už nedělej špičkový engine jen pro čipy jedné firmy.

    Ještě něco chcete ,aby jste se konečně probrali Toto platí dodnes a platit bude i v budoucnu
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •