Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 30 z 30

Téma: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslíte?

  1. #26

    Standardní

    2 TheEdge

    tam sem ho chtěl taky původně dát, ale ještě, než jsem ho koupil, jsem věděl, že se tam nevejde, proto jsem vymyslel tohle řešení a vypadá to, že je to ještě lepší, než větrák ve zdroji..

  2. #27

    Standardní

    ...pasivy na zdroji měly teplotu 20°C!!!!


    to mas ale v mistnosti peknou kosu tipuju tak 10-15°C
    - nebo to mereni neni tak presne...

  3. #28

    Standardní

    No...tak jsem svůj experiment ukončil neboť měřením teploty na komponentech jsem dospěl k následujícímu závěru:

    Je lepší tahat teplej vzduch ven z bedny přes zdroj a na každou intenzivně hřející se komponentu (CPU, Grafika, Chipset, HDD) nasměrovat proud studenýho vzduchu z venku...

    Takže jsem to nakonec udělal tak, že jsem toho Arctica přilepil z venku na zdroj na pěnovou fólii a utěsnil, aby nikde nepodcházel...tahá vzduch ven...na něj se ještě chystám udělat tunel, aby ten teplej vzduch zevnitř nenasávala ta díra k procáku

    K procáku jsem dovnitř udělal tunel z plastovýho kelímku, takže na něj fouká studenej z venku

    Pod grafikou jsem vyndal záslepku, takže přes ni jde studenej nahoru ke zdroji

    Díra pod diskem otevřená a teploty všude ok

    Takže teď je to zase klasika a komponenty jsou spoky a hluk stejně nízko jako předtím...

  4. #29

    Standardní

    No, myslim ze si presel na spravnou cestu. Ten zpusob se mi zdal trochu riskantni pro ten zdroj - staci aby se casem trochu vic zanesl prachem a vzduch by si pak moh najit cestu jinudy a zdroj by se potichu vyparil... kdyz uz, tak bych dal jeden vetrak zezadu na krabici toho zdroje, aby bylo tutovy ze ten vzduch jde ze zdroje a ne nejakou skvirou zepredu.
    Proste vzduch ma jit pres zdroj ven a basta. Myslim ze pokud je case dobre vetrana, tak by se nemel nijak moc roztacet - uznavam, ze nemam zrovna sestavu blizici se jaderne elektrarne, ale i tak mi prechod na "12-kovyho" Fortrona hodne pomoh - procesor spadnul pod 58st max. - na nem mam Arctica (to vlastne asi bude v signature - kterou budu muset jeste updatovat), pod zdrojem mam druhyho Arcitica, kterej fouka ven z case a vepredu pod diskem toho samyho, takze, kdyz to vezmu kolem a kolem tak uz jen temahle dvema se ve skrini dela podltlak (oba maji stejny TC, a tudiz se ten na vystupu vic toci, protoze fouka teplejsi vzduch) a to malo co zbyde na zdroj mu v pohode staci...
    P4 2.4@2.58, Super Silent 4 TC (49°C/59°C - teplo=ticho:-), ASUS P4PE, Winbond 512MB DDR400T2.5@DDR390T2, Maxtor 80GB 7200ot/min., ATI Radeon VE 32MB(uz dlouho:-(), SB Live 5.1, Leadtek WinFast TV2000 Expert, Wingman Attack Extreme Digital.

  5. #30
    Junior Member
    Založen
    05.02.2004
    Bydliště
    {SK}[SR] KE
    Příspěvky
    55
    Vliv
    249

    Standardní

    Ja si myslim ze je to urobene super ! Tiez by som rad videl forky pretoze to tiez moc nechapem....A tie tepoty na CPU...mno....neviem sice kolko by malo byt na bezpecny chod ale podla toho vykricnika za hodnotou 53°C sudim, ze je to asi velmi dobre teda neviem.. ....

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •