Výsledky hlasování: ?

Hlasující
92. Nemůžete hlasovat
  • Mam core 2 duo a jsem spokojeny, i pres vynalozene penize

    31 33,70%
  • Mam core 2 duo a jsem spokojeny, ale za ty penize to nestalo

    0 0%
  • Nemam core 2 duo, ale koupim si ho

    30 32,61%
  • Nemam core 2 duo a nechci ho

    31 33,70%
Stránka 12 z 39 PrvníPrvní ... 2891011121314151622 ... PosledníPoslední
Výsledky 276 až 300 z 959

Téma: Vyznam dual core

  1. #276
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    247

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    64-bit XPcka sice mozna 4CPU podporuji, ale problem je v tom, jak. Vubec bych se nedivil, kdyby byl vykon 4-threadovy aplikace klidne nizsi na 4-jadrech nez na dvou. Vista by snad jiz mela mit vylepseny CPU scheduler, tak se nechame prekvapit.
    Nesouhlas. V NT řadě ušla podpora více procesorů velký kus cesty. Mám fyzicky zkušenost s 8mi procesorovými servery už na speciálních verzích NT4.0 a už tam to bylo použitelné velmi dobře.
    Tohle mi přijde, že nejčasteji vychází z toho, že si lidi říkaj, že XPčka tu jsou už 5-6 let a dualcore tu jsou přece chvíli ...jinak si to vážně nedokážu vysvětlit . Ale mile rád se od vás nechám poučit, aby se neřeklo .
    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    Ne to si nepredstavuji, ale rozdelit fyziku, AI, zvuk a samotny herni engine by melo jit a nemuselo by to byt ani moc komplikovane.
    Pohybuju se mezi lidma, kteří dělají hry, které můžete běžně vidět na pultech obchodů a v reklamách a něco jsem k tomu taky pochytil. Komplikované to rozhodně je. Vytváří to větší požadavky na programátora (aby to bylo použitelné a hlavně stabilní) a na jeho (jejich) čas. Když si vemu, že 90% her je limitováno jen a pouze grafickou kartou v dnešní době, tak ani neni tak úplně důvod se o tyto optimalizace snažit a hlavně se nikomu ten čas navíc nezaplatí na "zisku navíc".
    No a když se zaměřim ještě na jednu věc, co tu od tebe zazněla. To, že se třeba osere AI, fyzika nebo grafika doteď nebylo kvůli tomu, že by to procesor nestíhal, kvůli tomu se tyhle kompromisy nedělaj. Ty jsou proto, protože to všechno je náročné na vývoj a udělat hru, která bude mít jak promakanou AI, tak fyziku i grafiku a nic se neosere, je dost náročné.
    Naposledy upravil swarm; 01.10.2006 v 21:22.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  2. #277

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal swarm Zobrazit příspěvek
    Nesouhlas. V NT řadě ušla podpora více procesorů velký kus cesty. Mám fyzicky zkušenost s 8mi procesorovými servery už na speciálních verzích NT4.0 a už tam to bylo použitelné velmi dobře.
    Tohle mi přijde, že nejčasteji vychází z toho, že si lidi říkaj, že XPčka tu jsou už 5-6 let a dualcore tu jsou přece chvíli ...jinak si to vážně nedokážu vysvětlit . Ale mile rád se od vás nechám poučit, aby se neřeklo .
    Tohle plyne z fantasmagorického dojmu, že XPčka ničí výkon dual-core. Podle řady lidí s příchodem Vista bude hned vše dobré a vícejádrové procesory budou zářit. Vista a velký Bill zachrání Intel a AMD!

  3. #278

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Tohle plyne z fantasmagorického dojmu, že XPčka ničí výkon dual-core. Podle řady lidí s příchodem Vista bude hned vše dobré a vícejádrové procesory budou zářit. Vista a velký Bill zachrání Intel a AMD!
    Jj to je omyl spousty lidi. Vista NEbude mit nijak revolucne prekopany kernel. Osobne vic cekam na WXP SP3 s nejnovejsim kernelem...
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  4. #279

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Haste Zobrazit příspěvek
    Jj to je omyl spousty lidi. Vista NEbude mit nijak revolucne prekopany kernel. Osobne vic cekam na WXP SP3 s nejnovejsim kernelem...
    Proč čekat? SP3 bude jen souhrnem aktuálně vydaných záplat, nic víc, nic míň.

    Aktuální neveřejné, ale sehnatelné kernely pro 32bit XPčka jsou:
    - pro české z 15. března 2006 (KB910623)
    - pro anglické 11. dubna 2006 (KB889816)


    U českých je nutné po nainstalování záplaty manuálně nahrát (přepsat) soubory NTOSKRNL.EXE a některý ze třech NTKRxxxx.exe z Windows\Driver Cache\i386 do Windows\System32 a Windows\System32\Dllcache (instalátor mi to nenainstaloval na dvou počítačích, asi blbne). Po resetu se hlásí jako "2600.xpsp.060315-1524". U anglických nevím, zda je toto potřeba.

    Pro anglická NT5.2 x64 je kernel z 15. března (3790.srv03_sp1_gdr.060315-1609) součástí některé z veřejných záplat.

  5. #280

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Ja jsem vychazel napr. z toho clanecku: http://www.cdr.cz/a/13484, pravda je ze to je spise problem vyuziti hyper-threadingu nez vice jader. . Neni to ale rozhodne poprve, co jsem cetl, ze vice nez 2 CPU neumi wokna poradne obslouzit ve srovnani napr. s linuxem.
    Ad ty hry: okej, presvedcili jste me, ze to uplne snadne nebude, ale evidentne to jde, viz mnou stale omylany GRAW. Ja doufam, ze pro fyziku vznikne nejake univerzalni API, nejlepe otevrene, jako je napr. OpenAL (opet GRAW ) pro zvuk ci OpenGL pro grafiku. Stejne tak jsem uz neco zaslechl i o API pro AI. Melo by to nekolik vyhod: zaprve, nebyl by problem s vyuzitim akcelerace pomoci PPU karet, nebo dokonce s pomoci graficke karty. Zadruhe, programatorum by se vyrazne urychlila a zjednodusila prace na novych hrach. Zatreti, vetsina vypoctu by predpokladam bezela v oddelenem vlakne (v pripade pouziti CPU). Dokud tyto API nebudou, musi se s tim holt programatori poprat, pokud chteji vyuzit potencialu DC, ktery, at se vam to libi nebo nelibi, bude mit zachvili kazdy alespon trochu dobry pocitac.
    Ad ta narocnost fyziky a pod: ja jsem mel za to, ze u vetsiny takovychto vypoctu se narocnost/kvalita vypoctu nastavuji par parametrama, ktere urcuji presnost vypoctu. Tak to alespon funguje u vedeckych programu na fyziku. Pokud se totiz nepletu, pocitaji se budto rozlicne integraly, resi se diferencialni rovnice ci se pocitaji matice a to jsou vsechno vypocty, u kterych se presnost/narocnost vypoctu nastavuje relativne snadno.

    A jestli tu zas pisu naproste bludy, tak me zkuste neurazet, ja se take snazim

    Citace Původně odeslal swarm Zobrazit příspěvek
    Nesouhlas. V NT řadě ušla podpora více procesorů velký kus cesty. Mám fyzicky zkušenost s 8mi procesorovými servery už na speciálních verzích NT4.0 a už tam to bylo použitelné velmi dobře.
    Tohle mi přijde, že nejčasteji vychází z toho, že si lidi říkaj, že XPčka tu jsou už 5-6 let a dualcore tu jsou přece chvíli ...jinak si to vážně nedokážu vysvětlit . Ale mile rád se od vás nechám poučit, aby se neřeklo .
    Pohybuju se mezi lidma, kteří dělají hry, které můžete běžně vidět na pultech obchodů a v reklamách a něco jsem k tomu taky pochytil. Komplikované to rozhodně je. Vytváří to větší požadavky na programátora (aby to bylo použitelné a hlavně stabilní) a na jeho (jejich) čas. Když si vemu, že 90% her je limitováno jen a pouze grafickou kartou v dnešní době, tak ani neni tak úplně důvod se o tyto optimalizace snažit a hlavně se nikomu ten čas navíc nezaplatí na "zisku navíc".
    No a když se zaměřim ještě na jednu věc, co tu od tebe zazněla. To, že se třeba osere AI, fyzika nebo grafika doteď nebylo kvůli tomu, že by to procesor nestíhal, kvůli tomu se tyhle kompromisy nedělaj. Ty jsou proto, protože to všechno je náročné na vývoj a udělat hru, která bude mít jak promakanou AI, tak fyziku i grafiku a nic se neosere, je dost náročné.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  6. #281

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal swarm Zobrazit příspěvek
    Pohybuju se mezi lidma, kteří dělají hry, které můžete běžně vidět na pultech obchodů a v reklamách a něco jsem k tomu taky pochytil. Komplikované to rozhodně je. Vytváří to větší požadavky na programátora (aby to bylo použitelné a hlavně stabilní) a na jeho (jejich) čas. Když si vemu, že 90% her je limitováno jen a pouze grafickou kartou v dnešní době, tak ani neni tak úplně důvod se o tyto optimalizace snažit a hlavně se nikomu ten čas navíc nezaplatí na "zisku navíc".
    No a když se zaměřim ještě na jednu věc, co tu od tebe zazněla. To, že se třeba osere AI, fyzika nebo grafika doteď nebylo kvůli tomu, že by to procesor nestíhal, kvůli tomu se tyhle kompromisy nedělaj. Ty jsou proto, protože to všechno je náročné na vývoj a udělat hru, která bude mít jak promakanou AI, tak fyziku i grafiku a nic se neosere, je dost náročné.
    Konečně tady někdo řekl, co já tvrdím už bezmála rok a půl, a sice že optimalizace vyžadují jedno - prachy.

  7. #282

    Standardní Re: Vyznam dual core

    problem s woknama a vice procesorama je v tom, ze win scheduler je dosti primitivni (nebo se tak aspon chova).
    kdyz vidim, jak mi prehazuje proces z jednoho jadra(procesoru) na druhy, tak se mi chce brecet ...
    mezitim linux umi plne vyuzivat vsech vyhod NUMA a tak mimo toho, ze napr. se snazi drzet jeden proces na jednom cpu, se snazi alokovat procesu pamet z banky, ktera je ke konkretnimu procesoru pripojena (napr. v pripade multi-opteron setupu) ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #283

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    problem s woknama a vice procesorama je v tom, ze win scheduler je dosti primitivni (nebo se tak aspon chova).
    kdyz vidim, jak mi prehazuje proces z jednoho jadra(procesoru) na druhy, tak se mi chce brecet ...
    mezitim linux umi plne vyuzivat vsech vyhod NUMA a tak mimo toho, ze napr. se snazi drzet jeden proces na jednom cpu, se snazi alokovat procesu pamet z banky, ktera je ke konkretnimu procesoru pripojena (napr. v pripade multi-opteron setupu) ...
    To je dáno tím, že Linux je pořád částečně na fandovské bázi. Windows jsou komerční produkt, u nich jde o to, aby se s minimem nákladů získalo max. užitku. A prostě je jednodušší udělat simple plánovač, beztak to prodeje neovlivní. V tomto ohledu se Microsoft chová racionálně, přesně tak, jak se chovají programátoři při vývoji aplikací pro dual-core.

  9. #284

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    To je dáno tím, že Linux je pořád částečně na fandovské bázi. Windows jsou komerční produkt, u nich jde o to, aby se s minimem nákladů získalo max. užitku. A prostě je jednodušší udělat simple plánovač, beztak to prodeje neovlivní. V tomto ohledu se Microsoft chová racionálně, přesně tak, jak se chovají programátoři při vývoji aplikací pro dual-core.
    to ale neznamena, ze jsem s tim spokojenej, nebo ze tam neni co vylepsovat
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  10. #285

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Tu je to praveze presne naopak. Linux sa pouziva na velkych strojoch a clusteroch, kde firmy nemaju problem zaplatit programatorov aby to fungovalo poriadne. Vselico sa vylepsi, opravia bugy a nasledne v novom jadre to mozu pouzivat vsetci.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  11. #286

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    to ale neznamena, ze jsem s tim spokojenej, nebo ze tam neni co vylepsovat
    Když to Microsoftu zaplatíš (nebo seženeš další lidi, kteří ti s placením pomůžou), může to být . Přeju hodně štěstí... a za mnou s tím nechoď .

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Tu je to praveze presne naopak. Linux sa pouziva na velkych strojoch a clusteroch, kde firmy nemaju problem zaplatit programatorov aby to fungovalo poriadne. Vselico sa vylepsi, opravia bugy a nasledne v novom jadre to mozu pouzivat vsetci.
    To ano, ale ono jádro je dostupné všem. Jinými slovy někdo ono vylepšení dostane "for free" - a v tom právě spočívá ono fandovství. Je to taková dohoda "ty něco, já něco". Jakmile to ale někoho přestane bavit, může se to lehce zhroutit. Microsoft proti tomu šlape pomalu, ale jistě.

  12. #287
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    247

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    Ad ta narocnost fyziky a pod: ja jsem mel za to, ze u vetsiny takovychto vypoctu se narocnost/kvalita vypoctu nastavuji par parametrama, ktere urcuji presnost vypoctu. Tak to alespon funguje u vedeckych programu na fyziku. Pokud se totiz nepletu, pocitaji se budto rozlicne integraly, resi se diferencialni rovnice ci se pocitaji matice a to jsou vsechno vypocty, u kterych se presnost/narocnost vypoctu nastavuje relativne snadno.
    Tak to právě že vůbec neni. S vědeckými programy na fyziku bych to rozhodně nesrovnával. U real-time fyziky pro komplexní prostředí, jaká jsou ve hrách bys s nějakými složitými integraly a tak moc nepochodil. To tě musím zklamat. Problém právě je v tom, že náročnost výpočtu se vůbec nedá snadno nastavit. Ještě jsem to potom řešil s jedním "člověkem na slovo vzatým", ale ten mi zakázal citovat tu diskuzi z ICQ, ale potvrdil mi to celkem přesně. Btw myslim, že tohle už by bylo docela slušné OT. Ale popravdě, když jsem mu přeposlal ten kus tvého příspěvku, tak se akorát vysmál.
    Neber to zle. Jenom se tu snažim trochu nastínit, jak to chodí, nic víc.

    Právě teď jsem dost pročetl tuto diskuzi. Celou ne, protože by to nebylo k ničemu, ale prvních a posledních několik stránek, a pak jsem to ještě tak nějak proklikal narychlo. Vážně se divim, že si tu dáváte tolik práce s tolika příspěvky.

    Pokud jde o můj osobní názor, tak pro mě Dual-Core nemá žádný význam (i když teď teda zrovna píšu z počítače s fyzicky osazenýma dvěma paticema na procesory). Pro sebe "domů" jsem si pořídil před měsícem single-core. Je to proto, protože jsem prostě zjistil, že výkon dual-core procesoru nejsem schopen využít.


    Moje činnosti doma (tj. vedlejší zdroje příjmu a zábava):

    - Modelování v sofistikovaném 3D modelovacím. Protože cílem mé práce jsou pouze konkrétní scény a modely, tak vůbec nerenderuju. Tento program má podporu více threadů, ale pouze při renderingu, který právě nepoužívám. Při práci zatěžuju především grafickou kartu (ale i u té jsem zjistil, že mi dneska stačí vyloženě průměrná karta, vzhledem k tomu, jaký obrovský výkon dnes grafické karty obecně mají kvůli hrám). Jedinná zátěž procesoru je akorát režije grafického driveru a pak taky vyhodnocování snímání tabletu.

    - Práce v sofistikovaném 2D editoru. Opět zde je nějaká podpora pro více threadů, ale já ji nevyužívám, protože efektové pluginy jdou mimo mě. Většina mojí práce v těchto editorech je založená na elementárních nástrojích (airbrush,...) a práci na tabletu. Těch málo procesorově náročných efektů mě moc nezatěžuje. Jedinné vytížení CPU je opět kvůli tabletu. Žere to sice klidně 100% výkonu, ale na DC by to nebylo ani o procento rychlejší.

    - Videa z kamery z letních radovánek jsem si taky dělal. Ovšem popravdě sestříhat si ty videa je pro mě daleko víc časově náročné, než vytvoření samotného video výstupu do nějakého video formátu. Vlastně když už dám vytvořit výstup, tak jsem rád, když se od počítače můžu vzdálit pryč na tu chvíli a třeba se projít. Bohužel to nejde na moc dlouho, protože i ten SC procesor mi ty videa komprimoval docela rychle a tak jsem moc "volna neměl". Takže většinu času při této činnosti strávím tou editací, kterou mi žádný procesor nezrychlý, protože za to může lidský faktor. Při následném výstupu už stejně nemám náladu sedět u počítače, tak je mi jedno, jak dlouho se dělá. Navíc tato činnost je 1-2x do roka, takže mě vůbec netrápí.

    - Více OS na jednom počítači. Mám licenci na jeden virtualizační program a občas ho potřebuju při různém zkoušení na více platformách. Tady kupodivu DC taky nepřinese žádný výkon navíc, protože když dělám ve virtuálním počítači, tak nedělám na hostitelském systému a naopak, takže vlastně stejně aktivně běží jenom jeden OS a ten druhý spotřebovává minimum výkonu (ano i programy na virtuální PC nespotřebovávají skoro žádný výkon procesoru, když systém v nich zrovna nic nedělá).

    - Wordu a Excelu. Co dodat . Tady to asi taky neužiju. V Excelu sice občas používám hodně advanced věci, když v tom počítám různé vědecké výpočty, ale to jsou ST věci.

    - Hry. K těm jsem se vyjádřil výše.

    - Jedinná věc, kde si myslim, že bych DC využil je, když na druhém monitoru čučim na televizi. USB DVB-T tuner má občas potřebu si jen tak na chvilku vytížit procesor (i když normálně jede tak na 5%) 100% procesoru. Na DC by pak asi nebyly takové záseky systému. Nakonec to ale stejně vyřešily priority.

    Samozřejmě pokud se zaměřím na podnikový sektor, tak tam je to jiné. Tam jsem názoru, že čím víc procesorů, tím líp a maximální hranici se meze nekladou .

    EDIT: Jinak teda taky používám Dev-C++, ale na to, na co ho mám nepotřebuju větší výkon, když moje aplikačky jsou zkompilované za 10 sekund. A emulátory Atari, Amigy, DOSbox,... stejně taky nejsou MT aplikačky.
    Naposledy upravil swarm; 02.10.2006 v 22:45.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  13. #288

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal swarm Zobrazit příspěvek
    Tak to právě že vůbec neni. S vědeckými programy na fyziku bych to rozhodně nesrovnával. U real-time fyziky pro komplexní prostředí, jaká jsou ve hrách bys s nějakými složitými integraly a tak moc nepochodil. To tě musím zklamat. Problém právě je v tom, že náročnost výpočtu se vůbec nedá snadno nastavit. Ještě jsem to potom řešil s jedním "člověkem na slovo vzatým", ale ten mi zakázal citovat tu diskuzi z ICQ, ale potvrdil mi to celkem přesně. Btw myslim, že tohle už by bylo docela slušné OT. Ale popravdě, když jsem mu přeposlal ten kus tvého příspěvku, tak se akorát vysmál.
    Neber to zle. Jenom se tu snažim trochu nastínit, jak to chodí, nic víc.
    Asi jsi mel puvodne v planu neco velkeho prozradit, skoda. Vsichni tu cekame aby jsme to mohli obratem zpenezit Asi to budou supertajne veci ktere resite po ICQ, ale co uz, mozne to je. Ja mam zase zkusenosti, ze po programatorovi je problem chtit aby vytvoril vicevlaknovy program (coz je z jeho oboru) natoz, aby umel vytvorit solver na fyziku, umel sestavit dif. rovnice nebo nedejboze pouzit Laplaceovu transformaci. Pritom to zas tak tezke neni. Ad narocnost: krok integrace se da snadno menit. Nejsem si jist v cem by mel byt tak zasadni problem.

    Problem neni v tom, ze by to nekdo nedokazal. Naopak, jsem si zcela jist, ze taci jsou. Bohuzel prevladaji code monkeys, kteri jsou levni a naskriptuji nebo jinak znasilni fyziku ci AI rychle a bez problemu. A o penize jde nakonec v prvni rade. Nakonec, kdo z vedeni projektu ma pojem o vypoctu pohybove rovnice, ze. Takze strach a nejistota zvitezi. Nakonec je k tomu donuti stejne penize v podobe lavinoveho marketingoveho efektu, protoze bez realne fyziky bude hra tezko prodejna.


    Stejne se ale nemohu ubranit dojmu, ze kdyby kazdy programator po opusteni VS umel psat vicevlaknovy kod, tak by jsme s vicevlaknovymi programy setkavali mnohem casteji. Bohuzel, prave proto to spociva i ve vseobecne vzdelanosti programatorske obce.





    Jinak v tomhle obecne souhlasim s Petrikem.
    AMD XP 1466@2000MHz DUT3C Vcore 1,6@1,7::::::GF4Ti 4200ViVo Leadtek::::::Epox 8K5A2+::::::CPU+GPU bloky Galaxi::::::čerpadlo ATMAN 304::::::radiátor Felicie

  14. #289

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal richie08 Zobrazit příspěvek
    Asi jsi mel puvodne v planu neco velkeho prozradit, skoda. Vsichni tu cekame aby jsme to mohli obratem zpenezit Asi to budou supertajne veci ktere resite po ICQ, ale co uz, mozne to je. Ja mam zase zkusenosti, ze po programatorovi je problem chtit aby vytvoril vicevlaknovy program (coz je z jeho oboru) natoz, aby umel vytvorit solver na fyziku, umel sestavit dif. rovnice nebo nedejboze pouzit Laplaceovu transformaci. Pritom to zas tak tezke neni. Ad narocnost: krok integrace se da snadno menit. Nejsem si jist v cem by mel byt tak zasadni problem.
    On tím chtěl nejspíš naznačit, že se celá "fyzika" udělá jednou a nepřipouští se na ní žádné "if-else" konstrukce. Možnost volby úrovně by totiž znamenala další nutnost programování (např. zjednodušený algoritmus), což stojí čas a peníze. Proto je jednodušší to nějak splácat, aby to běželo na všech počítačích a jakž takž se to jevilo reálně.

    A k těm programátorům - Ono to není jen o znalostech, je to i o obtížnosti. Věřím tomu, že časem bude velká část aplikací, kde to bude možné (!), multithreaded. Ale určitě k tomu nepřispěje WinAPI ani žádná školení o funkčních voláních a optimalizacích. Kde vidím největší rezervy, jsou kompilátory - takhle to sice bude kompilovat ne hodinu, ale několik dní, ale pak to možná nějaký ten paralelismus vyplivne. Tohle je ale nejvíc na Intelu a jeho divizi Intel C++ Compiler, která na tom musí pořádně máknout. Následně musí Intel tento kompilátor věnovat Microsoftu zdarma tak, aby mohl být zaintegrován do nejbližšího Visual Studia (... které musí být v levných verzích taktéž zdarma). Tam zase musí být zvolen jako výchozí volba optimalizace. Cokoli jiného a bude to znamenat další námahu navíc, kterou si sotva někdo připustí. V marketingový tlak nevěřím, dneska prodává hezká grafika a hezká krabice.

  15. #290
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    247

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal richie08 Zobrazit příspěvek
    Asi jsi mel puvodne v planu neco velkeho prozradit, skoda. Vsichni tu cekame aby jsme to mohli obratem zpenezit Asi to budou supertajne veci ktere resite po ICQ, ale co uz, mozne to je. Ja mam zase zkusenosti, ze po programatorovi je problem chtit aby vytvoril vicevlaknovy program (coz je z jeho oboru) natoz, aby umel vytvorit solver na fyziku, umel sestavit dif. rovnice nebo nedejboze pouzit Laplaceovu transformaci. Pritom to zas tak tezke neni. Ad narocnost: krok integrace se da snadno menit. Nejsem si jist v cem by mel byt tak zasadni problem.
    Zeptal jsem se, jestli můžu hodit log na nějaké forum. Dostalo se mi záporné odpovědi. Je na tom něco k nepochopení? Někdo holt nemá potřebu, aby se jeho citace vláčely ve flamu na nějakém foru. Takže klid .
    No a k té fyzice ve hrách se to má tak, že většina fyziky ve hrách si vystačí s úplně elementárními matematickými operacemi. Jestli bys tam hledal nějakou laplaceovu transformaci a složité integrály, tak bys byl docela zklamán. Vem si, že je potřeba počítat hodně objektů ve velké scéně a je potřeba to dělat hodně moc rychle.

    Citace Původně odeslal richie08 Zobrazit příspěvek
    Nakonec je k tomu donuti stejne penize v podobe lavinoveho marketingoveho efektu, protoze bez realne fyziky bude hra tezko prodejna.
    To neni pravda. Rozhoduje především hratelnost. Kolik her vysí na nějaké extra reálné fyzice? Míra reality fyziky nemá s úspěchem hry zas moc společného. U fyziky ve hrách jde pouze o to, aby to jakous takous vypadalo podobně jako v reálu a hlavně aby to bylo rychlé.

    Citace Původně odeslal richie08 Zobrazit příspěvek
    Stejne se ale nemohu ubranit dojmu, ze kdyby kazdy programator po opusteni VS umel psat vicevlaknovy kod, tak by jsme s vicevlaknovymi programy setkavali mnohem casteji. Bohuzel, prave proto to spociva i ve vseobecne vzdelanosti programatorske obce.
    Neni pravda. Na ČVUT pokud se nic nezměnilo učí multithreadové programování už ve druhém ročníku na fakultě výpočetky. O tom, co ty píšeš to neni ani náhodou. Krom toho problém je, že ty to tady srovnáváš s nějakýma aplikačníma programátorama, což si myslim, že je u téhle kategorie lidí hodně zcestné.

    Citace Původně odeslal richie08 Zobrazit příspěvek
    Jinak v tomhle obecne souhlasim s Petrikem.
    Tak to já téměř vůbec.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  16. #291
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vyznam dual core

    richie08:

    Na laplaceovky a diferencialne rovnice resp. akekolvek realne kolizie a spravania sa modelov mozes pri hrach zabudnut, pretoze vacsinu vypocetneho casu v dnesnej dobe zerie grafika a o rychlost ide az v prvom rade, ze.

    Ak sa to zmeni, nepochybujem o tom, ze hry s realnejsou fyzikou sa zacnu postupne objavovat.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  17. #292

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Fyziku hodlá počítat už i NVIDIA:



    Potenciální využitelnost dual-core ve hrách se tímto vcelku zužuje.

  18. #293

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Fyziku hodlá počítat už i NVIDIA:

    http://xtreview.com/images/Asus-P5N3...wiFi-AP0-1.jpg

    Potenciální využitelnost dual-core ve hrách se tímto vcelku zužuje.
    ja si stejne myslim, ze pri inteligentnim rozdeleni na vlakna by nebyl problem vytizit i vic jak dualcore ... (i s tim, ze fyziku a grafiku budou KOMPLETNE pocitat separatni procesory) ...
    mimochodem, tady mam pocit by se dal paradne vyuzit hypertransprot ...

    a jeste ad. schedulery ... ja jim nic nezaplatim, ja si proste ten jejich OS(krom nejvyssi nouze) nekoupim. radsi misto toho nasadim neco, co dokaze ten HW vyuzit naplno a totez poradim svejm zakaznikum.


    skoda, ze mi nikdo neodpovedel na muj navrh jak alternativne paralelizovat ty encodery
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  19. #294

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    a jeste ad. schedulery ... ja jim nic nezaplatim, ja si proste ten jejich OS(krom nejvyssi nouze) nekoupim. radsi misto toho nasadim neco, co dokaze ten HW vyuzit naplno a totez poradim svejm zakaznikum.
    Na to máš samozřejmě právo. Nicméně přijde mi to jako říkat, že nebudeš používat standardní typ ~230V zásuvky, protože se ti nelíbí.

  20. #295
    Senior Member Avatar uživatele tomase
    Založen
    29.01.2004
    Bydliště
    Brno[work],Martin[home]
    Věk
    39
    Příspěvky
    1 982
    Vliv
    276

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Na to máš samozřejmě právo. Nicméně přijde mi to jako říkat, že nebudeš používat standardní typ ~230V zásuvky, protože se ti nelíbí.
    a je nejaka alternativa k tej standardnej zasuvke? Nie je. K WINom alternativa je (coraz lepsia a lepsia)
    E4400 Ninja ¦ P35-DS3 ¦ 4x1GB DDR800 ¦ AMD HD6670 ¦ Crucial M4 64GB + WD6400AAKS + WD2500KS + 7200.10 250GB ¦ Enermax 420W ¦ NEC 3520A ¦ Centurion 5 + KAMABAY + AK-FC-03 ¦ MX510 ¦ UltraX ¦ Formula Vibration Feedback ¦ 223BW ¦ Creative T5900 + AKG K 530 ¦ not watercooled anymore

    "Pokud máte jiný názor než já, je to jasný důkaz, že se pletete." "když má 1000 pičmulínků jiný názor, jedná se o přímý důkaz, že pravdu mám já" "Jinak ke quadcore - dualcore mě vždy zdržoval, měl jsem už před 10 lety dualCPU, až quadcore je konečně rychlejší než já" "Podle některých je lepší Cialis, nicméně, pokud Vás baví píchat různé svěží mladé kusy zhruba 6 až 7 hodin denně (mám to místo posilovny), 3 hodiny spát, a zbytek pracovat, tak Viagra skutečně funguje lépe. Naprosto doporučuji. 25mg modré tabletky, a denní norma je splněna. Pak 15 hodin programování, nějaký ten hip-hop do Sennheiser sluchátek, a 3 hodiny zase spát." RH

  21. #296

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal tomase Zobrazit příspěvek
    a je nejaka alternativa k tej standardnej zasuvke? Nie je. K WINom alternativa je (coraz lepsia a lepsia)
    Není. Uživatelé jsou ve školách naučeni Windows a Office. Nikdo z nich se nebude namáhat zvykat si na user-unfriendly Linux, možnou nekompatibilitu atd. Je prostě mnohem levnější ty wokna koupit, než učit lidi něco jiného.

  22. #297

    Standardní Re: Vyznam dual core

    No Windows su vsetko len nie user-friendly. To je len zdanie po dlhorocnom pouzivani. Ale to je tu OT.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  23. #298

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    No Windows su vsetko len nie user-friendly. To je len zdanie po dlhorocnom pouzivani. Ale to je tu OT.
    Možná pro tebe, ale masa je preferuje (viz tržní podíl).

  24. #299
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Možná pro tebe, ale masa je preferuje (viz tržní podíl).
    A masa tak isto teraz preferuje a bude preferovat DC aj ked im bude v PCckach drvivu vacsinu casu drichmat
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  25. #300

    Standardní Re: Vyznam dual core

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    A masa tak isto teraz preferuje a bude preferovat DC aj ked im bude v PCckach drvivu vacsinu casu drichmat
    Za blbost se platí.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. dual core notas s grafickou buducnostou
    Založil Lord Skullhead v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.04.2006, 17:48
  2. jak je to s tim dual channelem?
    Založil vaga v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 06.08.2005, 18:43
  3. P4 2.8GHz vykonnejsi nez dual opteron 240 na linuxu?
    Založil Petrik v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.09.2004, 07:56
  4. Ma vubec Dual chanel u AMD vyznam?
    Založil Uncle Fucker v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 18.02.2003, 23:02
  5. Jake pameti pro dual channel?
    Založil Evils v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.02.2003, 01:22

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •