Výsledky 1 až 25 z 35

Téma: Mailserver - problém se SMTP

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Mailserver - problém se SMTP

    Citace Původně odeslal chinook Zobrazit příspěvek
    Takze je jedno, ze odesilam email treba z domeny priklad.cz a reverzni zaznam ukazuje na uplne jinou domenu napr. x.x.broadband.iol.cz? Staci tedy kdyz dns server overi, ze IP odkazuje na nejaky reverzni zaznam a ten zpet nani. Tzn overi, ze IP neni podvrzena?
    Stačí když jméno serveru (v HELO) je platný DNS záznam, který ukazuje na tvoji IP a když reverzní záznam tvé IP je platný.
    Čili ano, stačí to.

    Jiný problém je, že pokud jsi v bloku ADSLek (či jiného veřejného IP prostoru, který je považován za dynamický), tak většinou budeš na nějakém blacklistu.
    Pokud si platíš pevnou IP, tak máš nárok na změnu reverzního záznamu, na jakýkoliv si uvedeš (jen musí směřovat na tvoji IP).
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  2. #2

    Standardní Re: Mailserver - problém se SMTP

    Z vlastni zkusenosti pri provozu SMTP serveru vim, ze nektere, predevsim firemni, servery pozaduji nasledujici od smtp serveru reverzni zaznam, ktery je stejny jako cele host name, pod kterym se hlasi v ehlo (hello) v smtp a casto pozaduji i stejny MX. Pokud jakakoli z techto podminek neni splnena, neni zaruceno, ze se postu podari dorucit na vsechny adresy.

    Citace Původně odeslal Kooca Zobrazit příspěvek
    2chinook: samotná konfigurace složitá není, problém je v tom, že mi kerio i icewarp i exchange tvrdí, že mail je nedoručitelný, protože selhala autorizace. Přihlašovací údaje jsem samo zadal a z outlooku to funguje dobře.
    Podle mě bude problém v SMTP mého providera, který má zakázaný relay nebo něco podobného (ikdyž mi do telefonu technik tvrdil, že je relay povolený. Ale nebyl si moc jistý a ani já bych ho technikem nenazval )
    reseni je vykaslat se na relay providera a dorucovat maily primo. k tomu se ale hodi verejna IP.

    pokud cokoli, co zde pisi, je duplicitni, omlouvam se
    Naposledy upravil Petrik; 14.09.2009 v 23:51.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. USB hub - problém s napájením
    Založil 24-bit v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 07.03.2006, 00:35
  2. Problem s PC - Samovolne vypinanie
    Založil B7u3A v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 04.11.2005, 21:00
  3. Problém s odesíláním dokumentů u e-mailů
    Založil P.D. v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 30.10.2005, 07:24
  4. Dalsi problem s Audigy a Genius HT
    Založil astra4 v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 13.06.2003, 07:56

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •