Aby som bol presný, aké záložné zdroje? Začal som riešiť túto vec, lebo za posledný týždeň som mal 4 výpadky a je to už dosť otravné a zistiť niečo od ZSE je ako keby som sa rozprával s lyžičkou. UPS-ky potrebujem dve, jeden pre server, druhú pre pracovnú stanicu s monitorom + modem a router.

V prípade servera potrebujem iba jednu zásuvku (môže byť hocjaká) a podporu pre Linux (Gentoo), aby v prípade dlhého výpadku sa server korrektne vypol a v prípade nabehnutia dodávky elektriky sa aj sám zapol (toto mám ošetrené cez BIOS). Presnú spotrebu servera neznám, sú tam 4x 7200rpm SATA disky, jeden Xeon so 110W TPD, 4GB RAM, SATA radič a doska. Požadovaná výdrž minimálne 15 minút, ale ideálne by bolo dosiahnuť 30-40 minút.

Ďalej tu mám pracovnú stanicu, so spotrebaou v idle okolo 130W, pri záťaži okolo 250W, keď pribudnú ešte nejaké disky a lepšia grafika, tak max. 300W + 22" LCD monitor, konvertor pre optiku a router, OS Windows 7 x64. Tu potrebujem výdrž 5-10 minút pre pracovnú stanicu, tá sa po tomto čase môže vypnúť ale potrebujem aby modem a router vydržali aspoň ešte jednu hodinu.

Investovať do toho nechcem veľa je to skôr núdza. Doteraz som s elektrikou nemal 8 rokov takmer žiaden problém, na výpadok cez deň sa ani nepamätám. Výpadky som mohol mať priemerne jeden za rok a aj tie boli väčšinu v noci.