Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
Jak už jsem tu párkrát v minulosti psal...

P45 jak už tam bylo řečeno nemá dva PCI-E 8x sloty ale pouze jeden 16x u kterýho lze rozdělit linky ale nedovede nezávisle přidělovat prostředky. Všeobecně P45 je asi nejhorší chipset intelu od dob 945. Problémy s kompatibilitu u PEG2.0 radeonů, neschopnost provozu slotů nezávisle, atd. Já jsem si takhle naletěl když jsem si tam chtěl dát raid řadič. Nicméně naletěl jsem ještě předtim i u Nforce 650I protože ta to řeší taky takhle.

Všeobecně více nezávislejch karet můžeš provozovat jen na systémech s plnejma 16x sloty nebo na těch který uměj ovládat nezávisle prostředky. To uměla třeba stará NF4, pak to umí třeba Intel 955 a 975, tam dokonce můžeš dávat priority jednotlivejm zařízením a i ten CF tam funguje mnohem líp než na tý slavný P45. Já bejt tebou tak upgraduju na 975 nebo X43/x48, je to úplně jiný kafe co se kvality chipsetu týče. Kam určitě neupgradovat je P55 nebo cokoliv se socketem 1156. Jak to je u AMD chipsetů otestováno nemám.

Ale na P45 to 100% nerozchodíš. Leda kdyby jsi tam měl PCI-E 4x slot vyvedenej ze SB tam v něm to půjde. Stejně jako na P3x chipsetech byl ten druhej slot 4x ze SB.
Ako si ten problém s RAID kartou vyriešil? Ja mám teraz dosku MSI 975X Platinum PowerUp Edition, ale Adaptec 5405 ktorý potrebuje PCI-E x8 mi v nej nefunguje, takže zvažujem práve upgrade na dosku s P45, konkrétne na Asus P5Q Deluxe, ktorá má 3 PCI-E x16 sloty. Nikde na fórach som nenašiel jednoznačnú informáciu o tom že to bude/nebude fungovať a to ani na inú dosku zo série P5Q.