Ahoj,

říkám si, že si asi udělám radost a provedu menší upgrade domácích periferií, konkrétně klávesnice a myši

Aktuální situace je taková, že používám "dolbyovku", která mi vadí kabelem, a obstarožní MX700, která už má prostě to nejlepší za sebou

Vůbec ovšem nevím, co si vybrat, takže bych poprosil o drobnou radu na základě následujících požadavků:

Obecně požadavky na oboje:

- bezdrát
- solidní výdrž na baterie
- rád bych se s obojím vešel do ceny řekněmě 3000?

Klávesnice:

- dostatečně velká a dobře "nahmatatelná" číselná tlačítka - kromě práce na tom hodlám hrát i hry a nehodlám při WoW blbě "šmátrat" po pidičudlíkích
- layout a tvar umožňující jak pohodlné psaní, tak hraní her na W-A-S-D a okolních tlačítkách (v tomto směru jsem trochu rozpačitý co se "wave" klávesnic týče, ale je pravda, že jsem je zas tak dlouho nepoužíval, takže si nechám poradit).
- opěrka na zápěstí, ideálně ne "urvatelná a rozlomitelná plastová", ale taková ta pryžová...

Myš:

- přiměřeně "težká" - nemám rád takový ty lehoučký skořápky, nejsem na to zvyklý
- bezproblémový provoz i po stole (lesklá tvrdá tmavá deska s "motivem dřeva") bez podložky
- příjemná do ruky
- nejsem zvyklý na myši používat šestapadesát různých tlačítek na vše možné, takže to, že se myšítko nebude "ježit" čudlíkama po všech stranách, jsem schopen oželet

Značka nejspíš Logitech, zatím jsem nic moc jiného nezkoumal...

Jinak setům se popřípadě nebráním, ale nerad bych místo dvou samostatných kousků, co splňují moje požadavky dobře, měl doma sadu, co plní požadavky dohromady jen průměrně...

Díky za tipy!