zdravíčko,
někdy v prosinci se mi dostal do rukou starej EC bigtower (rok výroby kolem 2001, milimetrovy plechy). někdy v únoru jsem jej v rámci první části úprav dostal bednu do stavu, kdy je "vzhůru nohama" kvůli lepšímu airflow - HDD zavěšenej na gumičkách v dolní části, zdroj "bokem" na samostatnym vzdušnym okruhu, vzadu nasávání, nahoře 2x 120mm outtake (ilustrační nákres dodám později).
to s sebou ovšem nese problém v podobě čelního panelu, kterej je taky vzhůru nohama a tlačítko na zapnutí je dole. toto (a celý nevábný vzhled vůbec) bych chtěl vyřešit v rámci druhé části úprav.
zatím mě napadlo udělat frontpanel ze dřeva (cca 1 cm tlustá deska, tlačítka apod. vyřezat) a dřevem obložit bočnice i "strop" (tam bych použil desky mezi 0,5~1 cm, pravděpodobně bych do nich udělal nějakou rytinu pájkou a cely natřel bezbarvym lakem).
vzhledem k tomu, že bočnice i strop jsou jeden kus plechu, počítám s horší montáží, ale snad to nebude až takovej velkej problém.

obracím se na zdejší zkušené lidi s prosbou o odpovědi:
1) jaky dřevo by na to bylo vhodny?
2) jakym způsobem by bylo nejlepší to uchytit? zatím mě napadla jen možnost navrtání děr do plechu a přidělat dřevo samořeznými vruty.
3) jakej to má vliv na hluk?

za odpovědi předem děkuji.