předem upozorňuji, že jsem možná ve špatné sekci, protože problém může být někde úplně jinde než v desce... tudíž popořadě...

sestava - GA P35-DS4 (F10) + E6300 (default) + 4GB DDR + WD5000AAKS + WD7500AAKS + 160GB Seagate (přesný typ neznám, je to SATA) + 8800GT + 600W Seasonic + Vista 64bit

1. včera navečer byl systém poněkud "unavený", tak jsem po pár týdnech restartoval

2. post desky proběhl v pohodě (nic nestandardního neukazoval), ale Win už nechtěly najet (zasekly se na bootscreen a dál se nic nedělo dobrých deset minut) (OS nainstalován na jedné z partition WD5000AAKS)

3. PC se samovolně restartoval, proto jsem chtěl načíst poslední funkční konfiguraci OS - nic (bootscreen a po pár minutách samovolný restart)

4. proklepl jsem BIOS, hodil vše na default a zkusil nabootovat OS znovu - nic

5. přehodím prioritu bootování a zkusím systém nainstalovat znovu (na seagate) - instalace se dostane k bootscreen a poté nic

6. nevadí, říkám si... hodím do mechaniky boot recovery s tím, že obnovím XP, jejichž image mám na disku - bez úspěchu - Acronis hlásil, že vše dopadlo úspěšně, ale po restartu opět zásek na bootscreenu

7. jako poslední možnost mě napadlo zkusit nainstalovat XP - instalace se kousne na samotném začátku (načtou se soubory, ale už nedojde na možnost souhlasit s podmínkami MS a vybrat si, kam OS nainstalovat)

8. zkoušel jsem disky projet diagnostickým softem, ale vše je podle nich bez problému

upřímně už nevím, kde by mohl být zakopaný pes - napadlo mě, jestli třeba neodešel řadič na desce, ale fakt netuším, zda by potom BIOS našel HDD (což očividně našel)