Zdar, mám zajímavý problém.

Koupil jsem nový disk WD Caviar WD6400AAKS
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52302

a při instalaci WinXP po zvolení formátování disku vyskočí po dokončení formátování hláška, že nelze dokončit formátování, že disk je pravděpodobně poškozen.

Když jej dám do jiného PC a zkusím jej naformátovat pod WinXP, tak je vše v pořádku a po dokončení formátování lze na něj normálně zapisovat.

Když zvolím při instalaci WinXP možnost ponechat stávající systém souborů, tak instalace proběhne, ale po finálním restartu se napíše, že některý ze souborů je poškozen a že systém nelze spustit.

Zkoušel jsem SMART, ten je naprosto bez chyby, zkoušel jsem Low Level Format, také vše proběhlo bez problémů. Ale při instalaci WinXP ho prostě nezformátuju, stále stejná hláška, že disk je poškozen.

Setkal jste se někdo už s něčím podobným? Jde mi o to, jestli to není nějaká hloupost, jinak jde disk na reklamaci.

Jiný disk běhá ve stejném PC naprosto bez problémů a nekompatibilitou to také není, tuto konfiguraci již mám vyzkoušenou a funguje bez problémů. Pro jistotu jsem zkoušel vyměnit i desku, ale bez výsledku.

MB: MSI P35 Neo-F
CPU: C2D E6750
HDD: WD WD6400AAKS 640GB

Díky za rady...