Mám následující problém...

PC síť o dvou počítačích přes ADSL router D-link. Jeden PC má XP systém a na něm je nainstalovaná tiskárna Konica Minolta 2480MF a je sdílená ostatním PC v síti.

Druhé PC je NTB s operačním systémem VISTA Business. Síť je funkční PC na sebe vidí tiskárnu není problém nainstalovat (za použití nových ovladačů).

Problém nastává, když zadám v NTB z jakéhokoliv prog. tisk.... nastane asi 2-4min pomlka, při které se program zasekne a po této pomlce až potom vyskočí průvodce tisku, kde si vyberu tiskárnu apod.... potom to již jede ok. Co se ale děje během té pomlky to prostě nevím....

Ve správci žádné chyby, ovladače jsou nové a tisk potom jede ok, firewall je nakonfig. správně - síť běží OK..... zkusím tam ještě přinést jiný NTB s Vistama, abych vyloučil nějakou nekompatibilitu toho sdílení s Vistama..... ale teď zatím prostě nevím co stím

Ještě poznatek za žádnou cenu jsem nebyl schopen měnit jakékoliv nastavení co se týče ovladačů a portů na té nainstalované tiskárně na NTB... všechno byo vyšedlé kromě nastavení samotného tisku a všiml jsem si že se tiskárna nainstaluje jako virtuální USB port.

Před tím byl NTB na XPP a vše běželo OK..... Jistotu mám, že je problém na NTB ale kde?...

Velmi Vám děkuji za jakoukoliv radu......