Zdravím, stavím úplně nový počítač s touto deskou, Bartonem 2800+ a jedním SATA diskem WesternD 160GB. Vše jsem zapojil, dělal test GoldMemory, zatím vše ok. Ale instalace WinXp+SP2 problém s ovladači. Dám do CD-ROM cédéčko, nabootuju z něho, na začátku instalace zmáčknu F6, abych mohl nainstalovat ten SATA disk. Chce to po mě disketu, hodím tam disketu s ovladači pro SATA RAID co byla u desky, vyberu VIA RAID pro WinXP. Jedu dál, v instalaci najde disk, vytvořím oddíl jako celý disk, zformátuju do NTFS. Poté přichází vlastní kopírování souborů na disk pro instalaci. Začne si vytvářet seznam pro kopírování souborů a nejdřív kopírování ovladačů z diskety pro SATA disk. A ejhle! viamraid.sys nezle zkopírovat (ukončit, přeskočit, zkusit znova). Je tam je ště pár .nfo .vxd a tak a ani jeden nechce zkopírovat, prostě napíše, že nelze a musím jen přeskočit. Přeskočím tedy všechny soubory, které chce a nejdou zkopírovat, a potom normálně nakopíruje všechny soubory potřebné k instalaci winXP na disk. Restart a po jednom průběhu modrých proužků chyba, modré okno, že je něco s hardwarem a podobně. Jasné je, že to je kvůli tomu, že tam nemohl nakopírovat ty ovladače.

Prosím poraďte, nevím co s tím. Zkoušel jsem zapojit i na druhý SATA kanál, různě přehazovat jumper na disku a nic. Zkoušel jsem i winXP bez SP2 i jinou disketovou mechaniku. Prostě zahlásí chybu, že se mu nepodařilo překopírovat ty ovladače na disk. Je potřeba nastavit něco o čem nevím?