Tak se mi začala před pár dny nějak cukat grafika na mojí Asus 8200 Delux s GF3Ti500 a po chvíli bylo jasno. Původní větráček stál a karta se začínala trošku přehřívat.....(82C v klidu a furt jela, při výkonu šla až na 87C, grafika se ve hře trošku zasekávala, ale jinak OK)
Takže teď řeším výměnu chlazení a když už to budu jednou dělat, raději pořádně a nechám si poradit. Původní chlazení je aktivní na GF3, s pasivy na pamětech. minimum bílé pasty na čipu pod pasivy nic.

1. Rád bych tam osadil tichý a výkonný chladič na GPU. Jaký doporučíte tak, aby se z karty pak dalo něco vyždímat (kduž už sis tím dám tu práci ) Jako vhodný se mi jeví Thermaltake Crystal Orb, pod něj bych dal asi stříbrnou pastu. Nechtěl bych to tam lepit pro případ že někdy zase odejde motor Máte s tím někdo zkušenosti? který chladič na GF3 by jste doporučili?
2. Pasivy na paměti - zatím to vypadá že to budu muset přilepit a nabídka pasivů je dost chudá. Opět, co doporučíte? Díval jsem se na Thermal take memory cooling kit, jen zvažuju dát pod to silver epoxy než tu jejich samolepku. Je velký rozdíl mezi tou samolepou a teplovodivým lpidlem? Nikde jsem nenašel žádné srovnání, takže máte s tím něgdo zkušenost?
3. Chlazení na GPU - na žádným chladiči není poznat jestli ten konektor pasuje na vývod karty. V lepším případě napíšou že to je na vývod MB, ale na kartě jeden vývod je (prťavej 3 pin samec) a navíc je na něm monitor otáček. NA MB mám jen dva vývody na větráky, jeden je na procesoru s monitorem, druhý fouká z bedny, bez monitoru. Jsou buď nějaký zozdvojky (roztrojky-čtyrky ) na napájení pro více větráků, eventuelně na vývod v MB? Nebo nejlépe redukce na napájení na kartě tak aby se větrák připojil přímo na VGA a fungoval i s monitorem


Díky všem kteří se se mnou podělí o zkušenosti,

Pinky