Zdravím. Koupil jsem si média DVD-R,Verbatim,printable. U kamaráda jsem si na tyto média vypálil data. Má Plextora,bohužel nevím který typ.Ale má nejaktuálnější firmware a je to jedna z nejlepších DVD palíren. Média se pálili 4x.Zkopírovali jsme poslední soubory z každého média v combo mechanice Teac(vypalovačka na cd+DVD mechanika). Tvrdil mi že poslední soubory bývaj nekrizovější. Bohužel taky nevím jaký typ Teaca, ale kamarád co ji má tak říkal že mu zkopírovala i nejpoškrábanější DVD,který nikomu nechtěla načíst. Takže o ni tvrdil že je to jedna z nelepší DVD-mechanik na čtení médií. Mechaniku zatím nemám, ale média jsem zkusil u dalšího kamaráda co má 2 roky starýho Pioneera. Z 10 médií kompletně přečetla 2.Měla problémy zkopírovat poslední soubory, ale někdy i prostřední, nebo úplně první.Vypujčil jsem si Teaca, rok starý, datum výroby červen minulýho roku. Z těch 10 médií přečetla kompletně opět jen 2 (úplně ty samé),ale prozměnu měla problémy u těch 8 zbývajících jen s posledníma souborama. Pak jsem zkoušel Toshibu(2 roky stará),Sony(rok stará),combo mechaniku v notebooku(24xCD,16xDVD,nevím ani který typ) se stejnýma výsledkama jako Teac.Ve finále jsem si sehnal na půjčení Plextor PX-116A DVD 48x CD-ROM / 16x DVD-ROM(vyrobená v prosinci minulého roku), ta z těch 10 kompletně přečetla 7.Zbývající 3 opět nezkopírovala poslední soubory.Četl jem různé recenze na DVD-ROM mechaniky,nebo různé diskuze,ale nikdo nemá takový problém jako já. Nevím jestli je to špatně vypálený,nebo je to médiama,nebo je to mechanikama,nebo je to páleno moc rychle,připadá mi to jako u CD.Když je vypálené CD např. 24x,tak taky stará mechanika to nepřečetla. Potřeboval bych vedět zkušenosti, názory a rady. Protože si nechi koupit nějakou mechaniku která mi nepřečete polovinu médií. Děkuji mnohokrát za odpovědi