Kamos ma tento disk Barracuda 200GB 8mb cache doma aj ja , ale on ma snim problemy. Ma pc P4, ma 2x120GB ibm 1x80gb ibm a 1x200gb seagate. A teraz kde je problem. Zapojil disk naformatoval ntfs nakopiroval data secko ok , pustil pinacle studio , dal grabovat video , odisiel prec vratil sa , chyba restart disk poskodeny , prisiel o data , nastastie bolo to s camery , takze stiahol znova. Naformatoval na fat32 skusil znovu ta ista chyba. Vravim mu , mas slaby zdroj , nestiha Ti to , tak odpojil vsetko , nechal len dva disky , naformatoval ntfs a kopiroval nan nejake veci. Vypol pc , rano zapol a disk zase f prdeli. Kde moze byt chyba ? Vravel som mu , aby nedaval na jeden kanal ten disk , ale to nepomohlo , lebo predtym tak mal 2x120 a pohoda. Tak neviem , napadlo ma odskusat to v inom pc , alebo este kabel dat iny.

A kedze som tu a aby nebolo ty threadov viac. Mam ten isty disk zapojeny cez sata redukciu , podla testova kopirovania ide UDMA-5 100 , ale podla ostatnych programov ako Sandra , Aida atd sa mi hlasi ako UDMA 0. Chyba je ftom , ze soft nedokaze rozoznat SATA redukciu ? Dik