Vzhledem k pozastaveným registracím mě poprosil kamarád o umístění tohohle dotazu:

Zdravím. Nemám moc zkušeností s DF a proto by mě zajímalo zda je tohle pro začínajícího amatéra dobrá volba:
Panasonic DMC-FZ2E-K : "12x optický zoom, světelnost f2.8 po celém rozsahu, MEGA optický stabilizátor obrazu, nastavení priority času a priority clony, rozlišení 2.11MP, Venus Engine LSI , JPEG, objektiv Leica Vario-Elmarit f 2.8 / 35 - 420mm (35mm), šestilamelová clona, motivové programy, 1.5"" LCD panel (114 000 pixelů), snímání 4 snímků/s MEGA BURST, režim makro (od 5cm), zonální/bodové měření, korekce expozice +/- 2EV, ISO 50/100/200/400, LCD hledáček, vestavěný výklopný blesk, ozvučené videoklipy, audiodabing, přiložena 8MB SD, vysokokapacitní Li-ion akumulátor 7.2V / 680mAh, přiložena masivní sluneční clona.
Současná cena je pod 12.tis s DPH

Jediná věc která mi pravda vadí nejvíce je, že je to "jen" 2,1Mp ...ale neplánuji tisk fotek větších jak 10*15 cm, a nejsem si jistý zda vzhledem k zoomu který tenhle FD má budou 2Mp velkým omezením. Zvažoval jsem taky třeba Canon S1 IS ale cena je i s příslušenstvím(karta, záložní zdroj) trochu jinde a je to jen +1Mp.

Pokud by zde někdo měl nějaké zkušenosti s tímto DF, a dokázal poradit zda ano/ne bylo by to prima . Případně navrhnout jiné alternativy DF.
Martind (martikn@centrum.cz)