Kazdy tu prezentuje sveho vodnika takze proc se nepripojit..
Zacal bych tim o co mi slo: 1.o ticho 2.vykon 3.vzhled 4. mobilita 5.nonstop provoz

Puvodne sem chtel chladit i zdroj( ale nakonec sem od tohoto upustil jelikoz po instalaci 120mm vetraku sem se dostal na hranici slysitelnosti) chladim tedy CPU, NB, GPU, a HDD. Vsechny bloky jsou od Galaxiho a maji plexi vicko. Kvalita zpracovani je vynikajici, a s dodanim nebyl problem (vyzvedl sem si je osobne za tri dny po objednani).

Radiator, nejdrive sem pouzival z Zigula, ale zdal se mi moc velky, takze sem shanel neco mensiho, a Rob prisel s tim ze se da sehnat ''evropska varianta'' Chevrolettu Chevette coz je jeden z nejlepsich radiatoru pro vodni chlazeni vubec (lepsi nez vetsina komercnich), nakonec jsme ho sehnali jedna se o Opel Kadett z roku 87. Radiator byl ve skvelem stavu, potreboval jen vycistit a seriznout privodni fitinky. Dale bylo dulezite vyrobit na nej kryt, na Robovo doporuceni jsem se rozhodl pouzit kuprexid, protoze se skvele opracovava a po spajeni je i dostatecne pevny.

Dalsim dulezitym aspektem jsou vetraky, chtel sem mit 3x 120mm ale nakonec jsem od tohoto upustil a pouzivam 2x 120(zdroj, vymenik) a 1x80 Coolermaster na vyfuk. na Vymeniku mam Panaflo ktere je opravdu nejlepsi 120 kterou sem kdy mel doma! roztaci se uz od 4V a na 7V je o neco vice hlucnejsi nez CM na 7V. Fakt zazrak. ve zdroji mam 120Papst ktery je krasne tichy na 4V coz do zdroje bohate staci.

Cerpadlo. Puvodne Eheim compact 300 ale mel malou vytlacnou vysku a sam nenaplnil okruh mediem => osvedcena kvalita Eheim 1046 + Expanzka od Galaxiho. Hadice klasika silikonove 10/14 -gumex.

Case. Mozna ze to uplne nepatri ke chlazeni ale.. Chtel sem to mit cele v miditoweru. Puvodne to melo byt Lian-Li PC 60 ale kvuli problemum s dodanim sem se na nej nakonec vykaslal a vzal uz podruhe Chiefteca, konkretne BX 03. Muselo se do nej rezat, a celkem dost, hlavne dira vepredu na pruzne uchyceni 120mm fanu (ktery sem stejne nakonec vynechal) dala dost prace, dale sem komplet vevnitr rozrezal predni plastovy kryt, vyrezal mrizku vzadu na vetraky.. bylo toho dost. Puvodne sem taky zamyslel nejake to okenko+osvetleni ale kaslu nato. Libi se mi to tak jak to je . Jeste bych rad dodal ze pouzivam regulator Rheobus od Dudu a sem s nim plne spokojen, mozna by jen ty diody nemusely tolik svitit..

K OC. Procak je AXDA1800DLT3C TIXIB week 46 a je tudiz locked. coz mi vubec nevadi. jelikoz slape opravdu nadherne a provozuji ho 225*11,5 1,75V (1,68-1,77V) Primestable. Pameti mam od Radima Hynixy 400mhz o kterych uz toho bylo napsano mnoho.. na 225 slapou s 3,0V bezproblemu s CL2.. GF4Ti nechavam momentalne bezet na 300mhz protoze ji to plne postacuje..

To nejdulezitejsi. Teploty: Idle mam o pet stupnu vyssi nez teplotu vody tzn 36°C (soft cooling) a Full load (Burn K7) nepreleze 50°C vetsinou se drzi na 48-49°C (voda max 32°C) pri zatizeni grafiky je na procu rovna padesatka coz je ok protoze pri hrani stejne pridam kapku otacek cimz se zase dostanu pod 50°C. Jeste bych chtel dodat ze skvela vec je chladic disku. Sice mam Barracudu ale i ta byla slyset takze nasledovaly bloky + zabaleni do izolace.(nezapomente pak disk uzemnit ke skrini!!).

Do budoucna bych chtel koupit MK4 na CPU jelikoz kdyz si spoctu jaky je rozdil voda/cpu pri full loadu beha mi mraz po zadech..


soucasny stav

a takhle to vypadaLO..


ostatni fotky najdete v galerii zde: http://water-cooled.org/foto/vymenik/watercooling.html