Tovární zdroj Fortron 350W (ten s jednou vrtulí) je dost hlučnej a je dost hlučnej, i když hodím jeho ventilátor na 5V...ale má velký pasivy, takže...

...jsem hledal řešení a udělal jsem to takhle:

Koupil jsem Arctic Fan Pro 2 L 80x80x35 u kterýho jdou ručně nastavovat tři rychlosti...do skříně pod zdrojem jsem vyřezal kulatou díru a přišrouboval jsem tam toho Arctica (Eurocase...je tam na něj přímo pozice 80x80 dírama pro šrouby)...ventilátor ze zdroje jsem úplně vyhodil a štěrbiny ve spodní části zdroje (směrem k procesoru) jsem zaslepil, abych donutil vzduch proudit skrz celej zdroj až do zadní části a teprve odtamtud padat dolů na CPU...díru ve spodní části masky skříně jsem zmenšil cca na čtvrtinu až třetinu, aby hlavní tah studenýho vzduchu šel otvorem do zdroje...

Takže teď mi Arctic žene horkej vzduch od CPU nejkratší cestou ven ze skříně, přes zdroj se saje studenej vzduch dovnitř, takže se zdroj chladí (podle mě víc, než když přes něj proudí teplej vzduch z celýho kejsu a od CPU), pak ten vzduch jde dolů na CPU a odtamtud ho hned Arctic žene ven...to je malej okruh...druhou dírou vpředu jde slabší proud vzduchu kolem disku, dál přes CPU na Arctica a taky ven...

Barton 2500+, Arctic Cooling Copper Silent TC, Epox 8RDA3I, 512DDR 333, ATI 9600 128MB, Maxtor 80GB, CDROM 52x...(chipset a grafika maj jen pasivní chladiče, takže v kejsu jsou jen dvě vrtule - čím míň vrtulí, tím menší rámus...)

Při běžné práci je teplota CPU kolem 49°C, při dlouhodobým paření náročných her 53°C! Ve zdroji a uvnitř casu teplota 31°C...a to Arctic jede na ty nejnižší možný otáčky (1500) s hlučností 14DB (dle údajů výrobce)

Ještě se chystám prdnout Arctica na 7 nebo 5 voltů a ztišit to ještě víc, pač to chladí v pohodě...

Tak co na to hlásíte? Nebo už to někdo takhle udělal?