Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Optimalizace domácí sítě / WiFi

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Optimalizace domácí sítě / WiFi

    V současnosti mám takovouto situaci:

    - známý nám přes WiFi sdílí připojení k internetu (dále A-Net)
    - doma se na ní připojuji pomocí Ovislink WL-5460AP (klient mód), který to dál rozvádí po domácnosti pomocí kabelů
    - jeden kabel jde do stolního PC, druhý do domácího AP - ASUS WL-500g (dále B-Net)
    - z toho ASUSu jde pak ještě jeden síťový kabel do jiného pokoje
    (viz stav1.png)

    Problém je v tom, že se ten Ovislink neustále seká, je třeba ho často restartovat. Rád bych to udělal ideálně tak, že vyhodím obě domácí zařízení a pořídím něco, co mi nahradí obě dvě - tj. připojí se na A-Net a vytvoří v domácnosti soukromou B-Net. Tedy ne klasický repeater. (viz stav2.png)

    Nějaké tipy ke koupi, případně komentáře k tomuto setupu?

    Díky
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Optimalizace domácí sítě / WiFi

    Jasne, kup routerboard se dvema wifinama. Variantne se da (nevim estli s default firmwarem) provozovat rezim client + AP zaroven na jedny wifine. Ma to ale svy omezeni = pouziti totoznyho kanalu, vykon, ... (a ne, neni to wds).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní Re: Optimalizace domácí sítě / WiFi

    Uff, to je na mě nějaký složitý, nemám chutě se nějak moc hrabat v takových věcičkách. Nebo se dá sehnat již sestavený RouterBoard s rozumným FW? Spíš jsem chtěl vědět, jestli to umí nějaká ta dvouanténová krabička

    Hloupá otázka - k čemu jsou na některých AP / routerech 2 antény, pro režim repeater/bridge stačí jedna ne?

    EDIT: Koukám, že podobné se řešilo i zde. Asi by bylo lepší jet na jiném kanálu, takže nejspíš dojde k tomu, že koupím jen náhradu za ten Ovislink.
    Naposledy upravil xjohny; 01.04.2010 v 10:40.
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Optimalizace domácí sítě / WiFi

    2 anteny se pouzivaj proto, ze se da lip vyextrahovat signal = lepsi pomer signal/sum.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Optimalizace domácí sítě / WiFi

    Já bych začal tím nejjednodušším, poladit toho ovislinka. Já jel rok a půl rock stable přesně v tomto setupu, v AP5460 jsem měl alternativní firmware APPRO v lite verzi a měl jsem ho v boxu na střeše napájený přes ethernet (takže poněkud náročnější podmínky). Navíc jsem tam měl jen pasiv na čipsetu.

    Takže zkusil bych to nejdřív takto a do nějakejch větších akcí bych se pouštěl až po selhání prvního pokusu.

    Samozřejmě routerboard s dual wlan a třeba gb switchem je nádhera a pokud si potrpíš na finesky, tak do toho jdi rovnou

    edit. měl jsem to řešeno takhle
    zjednodušeně:
    Naposledy upravil Marty; 01.04.2010 v 16:44.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  6. #6

    Standardní Re: Optimalizace domácí sítě / WiFi

    Ten ovislink jsem jakžtakž tunil už dřív, tedy jen v tom smyslu, že jsem na čip plácnul pasiv. On je problém, že občas vypadne Ovislink a jindy zase přímo DSL linka u známého. Takže to je někdy boj rozjet internet

    Myslíš že s jiným FW se ten Ovislink začne chovat lépe?
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. domaci sit wifi -> wifi
    Založil kudykam v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 25.02.2008, 10:23
  2. Poraďte řešení domácí wifi sítě
    Založil brazilterrorist v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 20.12.2006, 21:05
  3. malá domácí wifi?
    Založil Smitka v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 32
    Poslední příspěvek: 13.06.2006, 20:04
  4. Poradte pri budovani zaludne wifi site!
    Založil Blackdot v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 21.09.2004, 20:21

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •