Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Zdravím. Mohli by jste mi prosím poradit, co dělám špatně?

    Typ OS: Win Xp PRO SP2

    Problém: můžete mi někdo prosím Vás vysvětlit, proč mi nejde před čistou instalaci OS naformátovat nově vytvořený oddíl, jednotka C: systémem NTFS ani FAT?? Pořád mi to hlásí, že je bud disk poškozen nebo něco s oddílem...odebral a přidal jsem už oddíl asi 10x a pořád to nejde...

    Můj postup: Zálohoval jsem si data v předešlém OS, restartoval PC a spustil přímo instalaci z nového cd. Na výběr jsem dostal formát jednotky C:, tak jsem tak učinil. Formát se nezdařil. Odebral jsem oddíl C:, vytvořil jednotku C: znovu, spustil formátování systémem NTFS - po dokončeném formátování se objevilo: Disk je pravděpodobně poškozen, nelze dokončit formátování! Toto mi napsalo i při formátování systémem FAT32. Že to není pravda, to co píše, že ne?? =(

    Poznámka: Nedávno jsem tu psal problém s instalací SP2. To jsem vyřešil tím, že jsem dostal WIN XP PRO SP2. Ale nastal při reinstalaci víše zmíněný problém.

    Děkuji dopředu za všechny rady.

  2. #2

    Standardní Re: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Nechci být sarkastickej, ale co když nekecá a disk je skutečně v háji?
    Ono pokud předtím tam byla jiná instalace ještě nemusí znamenat, že je v pořádku.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  3. #3

    Standardní Re: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Nechci být sarkastickej, ale co když nekecá a disk je skutečně v háji?
    Ono pokud předtím tam byla jiná instalace ještě nemusí znamenat, že je v pořádku.
    To mi neříkejte ani náhodou, to by mě hodně štvalo. Dá se to poznat i nějak jinak, že je disk poškozen Nemůže být chyba někde jinde??

  4. #4

    Standardní Re: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Co takhle ho nechat otestovat utilitou od výrobce disku? Ta by ti měla říct, v jaké je disk kondici.
    PC: Intel Pentium G2020, GigaByte GA-Z68AP-D3, Crucial 2 x 4096MB DDR1333 Dual, Maxtor DiamondMax 23 500GB S-ATA, Asus Radeon HD6770 10242MB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T, Windows 8.1 Pro
    NB: Dell D830, T7500, 2 x 2GB RAM, 160GB HDD, WSXGA+, Nvidia Quadro NVS 140M

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Jak píše briketa, zkontrolovat programem od výrobce disku a já bych ještě pro jistotu udělal zero fill, už několikrát mi to opravilo disky, který se chovaly nějak divně.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  6. #6

    Standardní Re: Instalace OS - nelze naformátovat oddíl! Hlásí poškozený disk!

    Mno, nabízí otázka, jak to provést, když nemám v počítači OS...?? Děkuju

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velký disk pro "starý" počítač - DOPLNĚNÍ
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 17.08.2007, 19:38
  2. SATA disk + instalace Win XP -
    Založil ctrl_j v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 02.11.2004, 10:26
  3. Instalace w2 na SCSI disk
    Založil Lucx006 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 22.03.2004, 23:25
  4. Asus A7v333 a instalace OS
    Založil Stanleyman v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 02.02.2003, 00:53
  5. Ze 40GB mam 30GB disk a nelze vratit na puvodni velikost ?
    Založil xfido v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 12.12.2002, 21:56

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •