Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    Ahojky, prosím o radu.........mám starý pc s win98 a nejde mi spustit. Když ho spustím, začne nabíhat a pak vyhodí hlášení NA ADRESE 0028:00000120 DOŠLO K ZÁSADNÍ VÝJIMCE 0E. Dává mi možnost ukončení aplikace libovolnou klávesou nebo restartu,ale po ukončení se sekne a nejde vypnout a totéž udělá po restartu, vlastně se nerestartuje, ale je seklej. Totéž se děje při spuštění v nouzovém režimu jen čísla na té hlášce jsou jiný. Pokud bych měla systém přeinstalovat, tak mám problém, protože jsem pc koupila s windowsem a nemám instalační cd. Dá se někde sehnat případně je někde na netu nějaký torrent? Díky za každou pomoc.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    Citace Původně odeslal channah
    Ahojky, prosím o radu.........mám starý pc s win98 a nejde mi spustit. Když ho spustím, začne nabíhat a pak vyhodí hlášení NA ADRESE 0028:00000120 DOŠLO K ZÁSADNÍ VÝJIMCE 0E. Dává mi možnost ukončení aplikace libovolnou klávesou nebo restartu,ale po ukončení se sekne a nejde vypnout a totéž udělá po restartu, vlastně se nerestartuje, ale je seklej. Totéž se děje při spuštění v nouzovém režimu jen čísla na té hlášce jsou jiný. Pokud bych měla systém přeinstalovat, tak mám problém, protože jsem pc koupila s windowsem a nemám instalační cd. Dá se někde sehnat případně je někde na netu nějaký torrent? Díky za každou pomoc.
    Pokud vím, tak Windows 98 jsou stále ještě komerční software a nevím nic o tom, že by byly ke stažení zdarma třeba přes torrent. Tím pádem bych doporučil tvé pozornosti takovou malou poznámečku u nadpisu téhle sekce (Ostatní operační systémy). Píše se tam totiž žádný warez, čili nečekej, že ti tu někdo bude radit, odkud tahat 98ky...

    Jinak k tvému problému - ano, tohle 98ky dělávaly rády, pomohl mi v téhle fázi jen reinstall a při nové instalaci bych doporučil nahodit jinou verzi ovladačů desky, protože u druhého PC co mám doma způsobuje tyhle problémy ovladač řadiče IDE dodaný s deskou, který se nějak děěěsně nesnáší s 98SE, které na tom PC jsou...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3

    Standardní Re: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    OK, díky za upozornění, jen nějak nikde na netu nemůžu sehnat stránky, kde se dá OS koupit.

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    13.04.2003
    Bydliště
    LBC-mesto kde furt prsi nebo jdete do kopce
    Věk
    44
    Příspěvky
    696
    Vliv
    272

    Standardní Re: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    Citace Původně odeslal channah
    OK, díky za upozornění, jen nějak nikde na netu nemůžu sehnat stránky, kde se dá OS koupit.
    To je vtip,ne? OS se prodává snad v každým IT obchodě, jak v podobě e-shopu, tak v kamený podobě. A na případnou námitku, že ho nemaj v ceníku Ti předem odpovím, stačí jim napsat/zavolat. Vyzkoušet můžeš třeba Czechcomputer, tam jsou ochotní. Nebo můžeš zkusit některého z místních prodejců HW, určitě by Ti dokázali OS sehnat.
    C2D 6300 (default),Gigabyte 965P-DS3 ,4*1024 MB , 5770 512MB, WD 640Gb, LG H22L,Cambridge DTT 2200,HP w2207h,

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    Citace Původně odeslal mejla
    To je vtip,ne? OS se prodává snad v každým IT obchodě, jak v podobě e-shopu, tak v kamený podobě. A na případnou námitku, že ho nemaj v ceníku Ti předem odpovím, stačí jim napsat/zavolat. Vyzkoušet můžeš třeba Czechcomputer, tam jsou ochotní. Nebo můžeš zkusit některého z místních prodejců HW, určitě by Ti dokázali OS sehnat.
    98ky už možná budou problém, ale jinak absolutní souhlas. To, že slečna neví, kde sehnat OS, je jen hooodně chabá výmluva...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6

    Standardní Re: Problém s Windows 98...prosím o pomoc

    problém to docela je, prošla jsem několik e-shopů a nikde nic....na jednom jsem se přes icq dotázala a bylo mi sděleno, že snad by se ještě sehnat dal, ale stojí to co XP home.......a MS na něj ukončil podporu, tak co vy na to rádci?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  2. Neoficialni Service Pack pro Windows 98 SE (updated - v1.1)
    Založil Mymak v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 12.02.2004, 10:55
  3. Problem se Samsungem Syncmaster 959NF. Prosim o radu
    Založil Zbynek v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.12.2002, 02:41
  4. GeForce2 GO + Windows 98
    Založil sotrab v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 28.11.2002, 19:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •