Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

  1. #1

    Exclamation reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    zdravim,
    mam asus kupovany zhruba v roce 2008 , od te doby se mi jiz 3x podelala zakladni deska(naposledy pred necelym rokem)... vzdy zhruba po roce a pul , pokazde mi ji vymenili v SILu v ostrave za novou , ale ted se mi to stalo jiz po ctvrte (pokazde stejna zavada)
    mam pravo na odstoupeni od smlouvy i pres to ze notebook je stary jiz cca 3,5 roku? navic jiz nemam originalni disk a puvodni orig adapter je jiz nefunkci (v pripade disku ktery odesel az po uplynuti 2let jsem resil tak ze jsem disk koupil novy(ten stary jsem nekde ztratil)) adapter jsem koupil univerzalni (nicmene ten orig. stale mam)
    ma otazka tedy zni, mam notebook odeslat na reklamaci s vyjadrenim ze uz jej nechci opravovat ale chci odstoupit od smluvy?? mam narok na odstoupeni od smlouvy i kdyz uz k ntb nemam orig.hdd a adapter je nefunkcni??

  2. #2

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    zákonná záruka trvá 2roky od zakoupení. prodlužuje se o dobu, kdy bylo zboží v reklamaci - čili maximálně 3x měsíc. pokud jsi nekupoval notebook se zárukou delší, tak se nemusíš obtěžovat s reklamací - záruka již neplatí.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  3. #3

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    co to povidas? pokud dojde k vymene urciteho dilu (zde je to MB) tak automacitky opet ziskavas plnou zaruku tj 2 roky, kdyz mi ji minule menili mel jsem notebook dele nez 2,5 roku a zarucni opravu prijali bez problemu takze to co tady pises je totalni nesmysl, navic sem se neptal na reklamaci ale odstoupeni od smlouvy kdyz nemam orig. HDD. naopak ty jsi se nemusel obezovat s nepravdivou a zavadejici odpovedi...

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    258

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Dostanes zaruku na onen dil. Takze nemuzes vratit cely notebook, maximalne tu desku.

  5. #5

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Tak tedy jednoduše - odpověď je ne.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  6. #6

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    dobrá tedy, dekuji za odpoved... prvni prispevek me trosku znepokojil ale opravu by provest meli pac ta deska v zaruce urcite je, mam na to potvrzeni a za par dni to bude rok co ji tam mam
    s grafikou mam problemy od nepameti , a vzdy stesti na zaruky. kdysi jsem koupil grafarnu do desktopu za 7 tacu, pokazdy odesla zhruba po roce a pul pokazdy mi dali novou pac uz starou nemeli, delo se to tak 5x za sebou a ja pokazde dostal novou a lepsi. tak sem doufal ze u booku uz by desku taky nemuseli mit. co by nasledovalo kdyby ji uz nebyli schopni dodat? notebook by stal neopravitelnym a muselo by nasledovat vraceni penez?

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Jeden si tak říká, jaká je pravděpodobnost, že někomu "bez pomoci" odejde 4x za sebou MB v notebooku a 5x za sebou grafika, když to ani není stejnej typ...
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    no a jak vidis tak stat se to muze protoze ja svoje stroje mam rad, nikdy bych je nijak nerozbijel ale pravdou je ze grafika (kor v notebooku) je vyrobcem cilene delana aby nevydrzela, podotykam ze na motherboardu notebooku take pokazde odesel Nvidia chipgrafarny, opravdu pokazde ten samy problem a to same v desktopu pokazdy grafika, jinak ja mam notebook doma na chladici podlozce a za cely rok se snim nehnulo , mam externi monitor klavesnici atd a buk slouzi v podstate jako desktop.. ma 4 roky a je jak novej.

  9. #9

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    nicmene byl to muj prvni notebook a uz jsem se poucil , uz NIKDY takovy sunky jako je asus, acer , atd.. pristi buk jedine se zarukou 3 roky NBD nejlepsi vec... jiz jsem z praxe poznal ze dokonce technik ktery do druheho dne prijede vubec neresi druh zavady proste to co je rozbity vymeni napise list a de. at uz jsi to rozbil ty nebo ne.....

  10. #10

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Zas tak paranoidní bych v případě nVidia grafik řad 8000 (jak desktop, tak mobilní segment) nebyl. Je to technologická vada, kterou většinou vyřeší reflow/zahřátí čipu horkovzdušnou pistolí/pečení v troubě. Ví se o tom dávno, ohledně mrtvých grafik v ntb byla v USA i nějaká soudní tahanice... Nezbývá než doufat, že nic takového už novější generace grafik nepostihne.
    /OT
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  11. #11
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 415
    Vliv
    295

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    pověstné jsou i grafiky na IBM T40-42
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  12. #12

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Citace Původně odeslal Gauss Zobrazit příspěvek
    nicmene byl to muj prvni notebook a uz jsem se poucil , uz NIKDY takovy sunky jako je asus, acer , atd.. pristi buk jedine se zarukou 3 roky NBD nejlepsi vec... jiz jsem z praxe poznal ze dokonce technik ktery do druheho dne prijede vubec neresi druh zavady proste to co je rozbity vymeni napise list a de. at uz jsi to rozbil ty nebo ne.....
    Ale vzdyt o post vyse sam pises, ze ntb vlastne nepotrebujes, tak nac ty stresy...

    Abych dodal neco relevantniho - po tri roky s sebou taham sem a tam zcela low-endovy notas od BenQ (ktery mezitim ntb i prestal vyrabet) a nemam nac si stezovat. Chyba neni vzdy ve znacce.
    | P67 + 2500K@silent |

  13. #13

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Spis bych premejslel o pouzivani UPS nebo aspon prepetove ochrany. Tolik poruch bez zjevneho duvod.
    IBM FrankenPad X200 s deskou X201
    i5 2.66GHz |8GB DDR3|180GB Intel 330 SSD|12.1" 1280x800|2x 9cell|[/B]Intel UltimateN 6300
    LiNe6 Spider II + Sony MDR-CD750 + Ibanez RG321MH

    http://dixxblog.net84.net/

  14. #14

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    tak jestli mel smulu a zrovna koupil model s 8600 mobilni nvidii, tak mu nepomuze ani svecena voda....
    MB:Gigabyte EP45-DS4 CPU:Intel Core 2 Duo E8500 rev E0@3,8GHz(9,5x400)@1,248v(load Prime)COOLER: CoolerMaster Hyper 212 RAM:Kinston HyperX 2x2048 DDR2 800 4 4 4 12 GK:Asus Radeon 5870HDD:SATA II WD500GB + WD320GB + Samsung F1 1TB BOX: Chieftec CH-05SL-B-OP PSU: Enermax MODU 525W CRT:21" LCD Samsung 215TW

  15. #15

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Citace Původně odeslal paik Zobrazit příspěvek
    tak jestli mel smulu a zrovna koupil model s 8600 mobilni nvidii, tak mu nepomuze ani svecena voda....
    Nn mám radu nizssi , 7600 ale asi na tom není o moc lip.
    Este k té prepetove ochraně, myslíte někdo ze me problémy s grafikama by mohli způsobovat prepetove výkyvy??

    Jak nepotrebuji notebook , to víš ze ho potřebuju pac desktopu jsem se vzdal , jntb je můj jediny pc....

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Nee, problemy jsou dany blbym chlazenim - ta grafika se hreje, no a protoze ekologie, tak je pripajena bezolovnatym cinem, kterej krehne -> prestanou ti sedet kontakty ty grafiky. Proto tomu pomaha "peceni" - se roztavi ten cin a znova se to pripaji a spoji.

    Nehlede na to, ze kazdej notes funguje jako online UPS (pokud ma baterku) => zadna UPSka ti nepomuze.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  17. #17

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Nejednálo se náhodou o notebook řady A6xxxx?

    Vlastnil jsem notebook A6T s grafikou nVidia GF 7600 (v té době pořizovací cena 34kkč) a ten umřel právě na ni. Žádné reflow už, bohužel, nepomohlo.
    V okolí si známí, když jsem měl tento notebook měsíc starý, na mé doporučení koupili notebooky z této řady (2x A6T a 1x A6Tc - ten se lišil menším diskem a grafickým čipem GF 7300). Do dvou let jsme všichni byli bez notebooků; všechny zdechly úplně stejně - nešly zapnout. Dva měsíce po odchodu mého notebooku jsem u zákazníka zahlédl A6T a když jsem se dotázal, zda je vše v pořádku, bylo mi odpovězeno, že funguje již na třetí základní desce. Do půl roku mi volal s tím, že notebook je už definitivně po smrti (a samozřejmě bez záruky).

    Nejen tímto si Asus u mně udělal takové jméno, že se mi zvedá žaludek, jen vidím jeho logo.
    Bláto typu Acer / Asus NESMÍ přes můj práh!

    Abych ale jenom nehanil, low-endová značka BenQ, o které psal "ctrl_j", má u mě docela oblibu, protože mám s jejich monitory dobré zkušenosti - dobrý poměr cena / "výkon" / životnost.

    EDIT: Z mého podpisu můžete vidět, že ještě jeden notebook značky AUŠUS vlastním - ten jsem, bohužel (!!!), zakoupil ještě za doby života A6T pro rodiče.
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: reklamace ntb a odstoupeni od smlouvy bez orig. hdd?

    Asusy A6cokoli byly strašnej průser, v mým z asi 5 žádnej nedožil 3 let. Já měl kliku v tom, že nestihli do měsíce reklamaci, takže mi vrátili peníze.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. 4. reklamace-odstoupeni od smlouvy
    Založil Neller v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 26.07.2007, 17:40
  2. Odstoupení od smlouvy
    Založil Thoma$ v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.10.2006, 19:58
  3. Odstoupení od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 20.08.2003, 19:57
  4. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 18:38
  5. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 18:34

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •