Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Big problem s sata maxtor 120Gb diamax plus9

  1. #1

    Standardní Big problem s sata maxtor 120Gb diamax plus9

    Ahoj, mam HDD Satu, maxtor diamax plus 9 120GB/8MB cache
    asi pred 2tyzdnami som ho niesol na reklamacku, bo ln tak zrazu na mna vyskocila modra obrazovka, tak som ho skusal formatovat, skusal som ho repairovat, ale vzdy napisal initializing hdd,... a tam zostal, dalej sa nepohol, po tyzdny som si prisiel po novy. a dnes rano totez, presne to iste robi, nikam sa snim nemozem dostat, nebootoje ani do safemodu, proste pocitam ze je uz znova mrtvy.
    som ztoho zufaly, bo som tam mal super filmy, ktore som naviac stahoval velmi dlho(mali pomalu rychlost) a teraz mi to odislo, mam velke nervy, tak sa pytam:
    1.mam pretaktovany procik athlon 2000+@2600+, ale je 24hod. prime stable-mohlo tie uz dve smrti zapricinit prave OC?
    2.-mam pravo po troch reklamaciach ziadat o vratenie penazi?
    Dakujem,
    --- ---

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    1) zalezi na fsb
    2) viz sekce reklamace
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    1) zalezi na fsb
    2) viz sekce reklamace
    1.-je len 155(z 133), to podla mna nemoze byt tym, a okrem toho teplota prociku je dakych 45C,
    2.-oki
    Este mi povedzte, su maxtory take hrozne shity, alebo je chyba niekde u mna ze mi ten hdd daco proste odpali?
    Nezistoval som co tomu presne je, lebo este tam daco poseru, a pridem o zaruku
    --- ---

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    08.05.2004
    Bydliště
    Slovensko, Bratislava
    Příspěvky
    33
    Vliv
    0

    Standardní

    no vedz ze problem moze byt v tom oc, 133 fsb mas agp na 66.6 , lenze pri 155 bez agp lock? 77, cosi ?
    Popis troska, aku mas dosku a tak

    A na vratenie penazi myslim teda narok nemas

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal jj
    no vedz ze problem moze byt v tom oc, 133 fsb mas agp na 66.6 , lenze pri 155 bez agp lock? 77, cosi ?
    Popis troska, aku mas dosku a tak

    A na vratenie penazi myslim teda narok nemas
    doska msi kt6delta lsr, bez agp locku, ale je to prime stable, a pokial sa nemylim nemalo by to mat vplyv na sata radic, alebo hej?
    keby bolo pc nestabilne, keby blbla grafarna, nepovim, ale sata radic?
    fakt som taky debil?
    --- ---

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Mam ten samy disk, krome jednoho incidentu s AAM Hitachi tools na me desce (disk pak hazel pri bootu woken modrou smrt, pomohla reaktivace AAM na jine desce) jede porad skvele (24/7/365) i pri doooost vysokych teplotach. Takze na celou radu bych blato nehazel.

    K tomu tvemu pretaktovani: vrat PCI zpet na 33MHz a uvidis jestli disku ta frekvence vadila (spis radici). U me pri 40MHz FSB se pri bootu poskodil disk taky - nastesti jen boot hlavicka a o nic jsem neprisel.

    To ten disk nejede ani v jinem pocitaci ?? (na default PCI)

    IMHO je Sata radic nachylnej na vysoke PCI. A je rozdil, kdyz pretaktovanim riskuju max restarty pocitace a nebo vsechny moje data.

    PS: ty mas zamceny CPU ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    Mam ten samy disk, krome jednoho incidentu s AAM Hitachi tools na me desce (disk pak hazel pri bootu woken modrou smrt, pomohla reaktivace AAM na jine desce) jede porad skvele (24/7/365) i pri doooost vysokych teplotach. Takze na celou radu bych blato nehazel.

    K tomu tvemu pretaktovani: vrat PCI zpet na 33MHz a uvidis jestli disku ta frekvence vadila (spis radici). U me pri 40MHz FSB se pri bootu poskodil disk taky - nastesti jen boot hlavicka a o nic jsem neprisel.

    To ten disk nejede ani v jinem pocitaci ?? (na default PCI)

    IMHO je Sata radic nachylnej na vysoke PCI. A je rozdil, kdyz pretaktovanim riskuju max restarty pocitace a nebo vsechny moje data.

    PS: ty mas zamceny CPU ?
    fiha, tez mi to kadze pri starte systemu nekedy modrou obrazovku, mohol bys mi trochu vic popsat co to AAm je?
    Lebo asi budem mat problem v tom tiez, no skusim dat fsb na default, ale teraz to uz asi nepomoze, skusim to pri new HDD.
    Alebo mi este ostava, nechat to ak, nech sa to pokazi 3 krat a pak pytat love na daky hitachi
    este sa rozhodnem, ale kazdopadne mal som tam 40GB super veci, a teraz toto, nasralo ma to, asi to tak necham a skusim nech sa pokazi 3. krat a pak kupim riadnu maschinu, leboo tento HDD je aj hlucny.
    ale napiste mi pls co to je AAM a ako to mam vypnut?
    k prociku:manualne je unlocked od vyroby, ale menit dratkovanim ani v biose nejde-neviem co si mam o tom myslet
    --- ---

  8. #8
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    co je to AAM? > google / search
    jak ho zapnout/vypnout? > hitachi drive tools
    kazeni funkcniho disku > no comment
    vysoka fsb > jj dalsi chytrolin ( viz http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...=2&ArtId=20307 - hadej kterej )

    koukam, ze problemy se ctenim u profesionalniho overclockera tveho razeni jsou castym jevem. takze honem rychle obnov sve zapisky, kde mas hledat odpovedi na jasne otazky. nebo si vyslouzis opet spravne hodnoceni...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  9. #9
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele sisi
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Auckland, NZ
    Příspěvky
    2 176
    Vliv
    282

    Standardní

    Citace Původně odeslal Traktorista
    doska msi kt6delta lsr, bez agp locku, ale je to prime stable, a pokial sa nemylim nemalo by to mat vplyv na sata radic, alebo hej?
    keby bolo pc nestabilne, keby blbla grafarna, nepovim, ale sata radic?
    fakt som taky ***?
    1. Hej. Malo.
    2. Co je natom divne?
    3. Netrufam si odpovedat...
    fiha, tez mi to kadze pri starte systemu nekedy modrou obrazovku, mohol bys mi trochu vic popsat co to AAm je?
    Lebo asi budem mat problem v tom tiez
    Nebudes.

    [ot]Btw. preco sa pytas na takom "despotickom" fore, ktore na ine "moralne nema"? [/ot]
    Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz (8 * 400MHz) @ 1.3V with Zalman CNPS9500 AT @ 1800RPM, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 2x1GB Corsair Twin2X PC2-6400 DDRAM @ 400MHz (4-4-4-12) @ 2.1V, Leadtek 8800GT 512MB, WD Caviar SE16 250GB, Asus DRW-1608P3S, Creative SB Audigy Value, Logitech X-230 speakers, Enermax Liberty 400W, 2x120mm Thermaltake case fan @ 1800RPM, Thermaltake Aguila black case, HP LP2065 LCD, Logitech MX400

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal sisi
    Citace Původně odeslal Traktorista
    doska msi kt6delta lsr, bez agp locku, ale je to prime stable, a pokial sa nemylim nemalo by to mat vplyv na sata radic, alebo hej?
    keby bolo pc nestabilne, keby blbla grafarna, nepovim, ale sata radic?
    fakt som taky ***?
    1. Hej. Malo.
    2. Co je natom divne?
    3. Netrufam si odpovedat...
    fiha, tez mi to kadze pri starte systemu nekedy modrou obrazovku, mohol bys mi trochu vic popsat co to AAm je?
    Lebo asi budem mat problem v tom tiez
    Nebudes.

    [ot]Btw. preco sa pytas na takom "despotickom" fore, ktore na ine "moralne nema"? [/ot]
    preco sa pytam?
    lebo je tu vela chytrych ludi, ktory o tej problematike nieco uz vedia, a preco sa nepytam na pct?
    lebo som malnahodoenu tuto stranku-to hovorim pravdu
    --- ---

  11. #11
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    no tak abychom to uzavreli.

    aam = automatic acoustic management ( zkus do googlu dat "co je to aam" a pri pristi otazce jen obmenuj posledni slovo )

    jak ho aktivovat/deaktivovat jsem jiz napsal.

    sata je velice nachylna na fsb ( nebo lepe na takt pci )

    staci? pokud nemas jinou otazku, tak si myslim, ze odpovezeno bylo a neni trebas dal offtopicovat.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  12. #12

    Standardní

    o.k. myslim ze to je vse, diky
    [the last OT: ten clanok na pct som necital cely, ale nechapem, ako suvisi so mno-via SZ]
    --- ---

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal Traktorista
    fiha, tez mi to kadze pri starte systemu nekedy modrou obrazovku, mohol bys mi trochu vic popsat co to AAm je?
    Lebo asi budem mat problem v tom tiez, no skusim dat fsb na default, ale teraz to uz asi nepomoze, skusim to pri new HDD.
    Alebo mi este ostava, nechat to ak, nech sa to pokazi 3 krat a pak pytat love na daky hitachi
    este sa rozhodnem, ale kazdopadne mal som tam 40GB super veci, a teraz toto, nasralo ma to, asi to tak necham a skusim nech sa pokazi 3. krat a pak kupim riadnu maschinu, leboo tento HDD je aj hlucny.
    ale napiste mi pls co to je AAM a ako to mam vypnut?
    k prociku:manualne je unlocked od vyroby, ale menit dratkovanim ani v biose nejde-neviem co si mam o tom myslet
    Takze: Pokud nevis co AAM je, tak na 110% s tim problem nemas. Ja udelal tu chybu, ze jsem si na sve desce zkousel AAM menit (na moji desce maji softy v Dosu problem detekovat RAID a SATA) - kdybych do toho nevrtal, tak se nic nestalo.
    Ja nedavno prisel o vsechny data na tom 120GB disku a taky jsem to prezil (ale jen tesne).
    Maxtor je hlucny. Jenze Hitachi je skoro to same. Kdyby jsi zapnul AAM na ticho, tak je ten Maxtor tissi jak stejne "upraveny" Hitachi (a to mi nikdo nevymluvi!), takze si vyberem jineho disku nepomuzes.
    O tom unlocked CPU taky nevim co si mam myslet. Kdyz je unlocked, tak naco nejake dratkovani ? Sniz nasobic, zvys FSB na 166MHz a nepouzivej nestandard frekvence.

    Edit: kdyby jsi se zkusil podivat na PCTuning, do sekce Hardware-disky, tak tam najdes o AAM hoooodne textu, kterej ti bude bohate stacit.
    A ten mISHuv odkaz na clanek z PCT "jsem lama a lamou zustanu" neber osobne (ale precti si ho....radeji 2x)

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Tom
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Plzeň
    Příspěvky
    844
    Vliv
    274

    Standardní

    Takze vse podstatne je vyreseno a nema cenu opakovat tady to same porad do kola

    LOCK
    Phenom II X4 960T @ 4 GHz 1,425V 5th and 6th core functional, Arctic Cooling Freezer 13 Pro, Asus M4A785TD-V EVO, 16GB DDR3-1600 Kingston HyperX, Sapphire HD 7950 Vapor-X OC (1140/6400 MHz) , Kingston HyperX SSD - 120GB, SAMSUNG 1TB Spin Point F3, WD 20EARX 2TB, WD 15EARS 1,5TB, Dell U2412M, Seasonic M12II-620 620W, ASUS Xonar D1 soundcard + CREATIVE GigaWorks T3, LOGITECH Z-5500(placed in front of TV), Razer DeathAdder Left-Hand, Logitech Illuminated Keyboard CZ, rSeat EVO V3 RB + Logitech G27

    HONDA Accord Type-S (2,4 DOHC VTEC)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •