Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: piskajuci disk

  1. #1

    Standardní piskajuci disk

    halou, nedavno som si kupil hadr IBM 40gb/7200x (october 2002) ktory od zaciatku vzdy pri odpojeni disku resp. vypnuti pc tak divne zapiska. Robi to v kazdom OS, skusal som ho na viacerych pc (AT aj ATX), robi to iste.
    Nikto koho poznam nema IBM, tak xcem vediet ci je to ok, lebo disk fici normal

  2. #2

    Standardní

    jo, takhle se vypina, je to normalni...

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele -Ja8k1-
    Založen
    19.10.2002
    Bydliště
    Havířov
    Věk
    38
    Příspěvky
    2 256
    Vliv
    287

    Standardní

    jak jako piska? jako když dou otačky dolu či ve speakru?
    Desktop:
    DFI LanParty SLI-DR (7.04-2BTA ) \\ AMD A64 4000+(Naked) @ 230*12_1,5V\\ Thermaltake XP90cu+92fan PAPST\\ ASUS EXTREME 6800Ultra 256Mb 2TD(R.I.P.) nahrada Inno 7600GST 500\1400 @ 630\1900 (pencilmod)\\ 2*1024MB CORSAIR DDR460\\ Seagate Barracuda 7200.7 200GB S-ATA 8MB cache+WD RAPTOR 74GB 10.000 ot.+SAMSUNG HD120IJ S-ata2 \\ LG SuperMulti GSA-4120B \\ SAMSUNG Flopy 3,5 palce \\Alien UV-Boost Netzteil 500 Watt - black \\ Thermaltake ARMOR 8000SWB Series\\ Viewsonic Ve500 15\"LCD \\ Revoltec Light Board Series XL - black \\ Logitech MX700
    Mobile: HP Pavilion dv6560ec (Turion64 X2 2x1,8ghz, 2x1gb DDR2 667 kingston, M8400GS(400\400 @ 560\500), 12cell battery, Windows7cz)

  4. #4

    Standardní Re: piskajuci disk

    Citace Původně odeslal pal0
    halou, nedavno som si kupil hadr IBM 40gb/7200x (october 2002) ktory od zaciatku vzdy pri odpojeni disku resp. vypnuti pc tak divne zapiska. Robi to v kazdom OS, skusal som ho na viacerych pc (AT aj ATX), robi to iste.
    Nikto koho poznam nema IBM, tak xcem vediet ci je to ok, lebo disk fici normal
    jj tohle dela moje k6/2 taky AT
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  5. #5

    Standardní Re: piskajuci disk

    Citace Původně odeslal pal0
    halou, nedavno som si kupil hadr IBM 40gb/7200x (october 2002) ktory od zaciatku vzdy pri odpojeni disku resp. vypnuti pc tak divne zapiska. Robi to v kazdom OS, skusal som ho na viacerych pc (AT aj ATX), robi to iste.
    Nikto koho poznam nema IBM, tak xcem vediet ci je to ok, lebo disk fici normal
    Můj disk je na tom stejně
    ASUS A6T-AP017

  6. #6

    Standardní

    zo speakru nie, ide to z rovno z disku. Je to taky skripajuci necity piskot asi na sekundu ked sa disk odpaja.
    Intel P4 530, MSI 915g COMBO, 2 x 512MB DDR APACER, 200GB Maxtor, DVD-RAM LG 4163B, 500W zdroj

  7. #7

    Standardní

    To mě zase píská zřejmě v nějaký klidový poloze - vždycky když tak minutu nikam nehrabe tak začne lehce pískat (není to nic hroznýho - zhruba jako televize píská na 15kHz tak tohle je maličko níž a subjektivně je to asi stejně hlastitý, ale občas to trochu otravuje). Nicméně jakmile ho donutím někam hrábnout pro data (třeba otevřu ještě nečtenou složku), tak ztichne. No holt se s tím budu muset asi smířit, žejo? Vystlání case, ke kterýmu se dostanu, až zbude čas, asi moc nepomůže - přece jen je to dost vysokej tón, ale snad trochu...
    Nebo by se dal napsat nějakej maličkej procesík, kterej by běžel na pozadí a jednou za půl minuty by přečet nějaký náhodný místo na disku - že by se to nedostalo do tý pískací polohy
    Jinak teda eště: je to Maxtor cca pul roku starej 7200ot (asi 3 měsíce mi ležel v šuplíku než sem ho installnul a píská takle od začátku)
    Kdybyste někdo věděl co s tím, tak uvítám (kromě návrhu na rozšlapání

  8. #8

    Standardní Piskajici disk

    Mam rok starej Maxtor 80GB 7200ot a pisti porad. Je to takovej vysokej hnusnej zvuk. Jako nejaka mikrofreza. Pekne me to sere. Cim dyl ho mam, tim pisti vic a vic. Myslim, ze mi z toho v budoucnu mozna jebne a mrsknu s nim vo zed! V podstate je to ten nejhlucnejsi komponent v kompu.

  9. #9

    Standardní Re: Piskajici disk

    Citace Původně odeslal mr.daffka
    Mam rok starej Maxtor 80GB 7200ot a pisti porad. Je to takovej vysokej hnusnej zvuk. Jako nejaka mikrofreza. Pekne me to sere. Cim dyl ho mam, tim pisti vic a vic. Myslim, ze mi z toho v budoucnu mozna jebne a mrsknu s nim vo zed! V podstate je to ten nejhlucnejsi komponent v kompu.
    Dnes mi tiez zacal piskat Maxtor 60GB 7200ot. Predtym bol tichy. Vadi mi to pretoze mam otvoreny case, a ten disk mi pripomina stary 13GB Maxtor ktory tiez dost pisti. Myslite ze by to v Monime uznali na reklamaciu?
    Athlon XP 1700+@2404Mhz 3000+ (11.5x209) 1.775V - AXDA1700DLT3C JIUHB 0308SPMW, Volcano 11, EPoX 8K5A2+, OCZ DDR400perf CL2, Gef2 MX400 (166/200@190/220),Asus TV/FM Tuner SAA7134, 61.5GB Maxtor 7200rpm, 300W Fortron zdroj
    Acer 1356LMi, Barton 2800+, 512MB DDR, 60GB,DVD+/-RW,wireless

  10. #10

    Standardní Re: Piskajici disk

    Citace Původně odeslal Vorlon
    Citace Původně odeslal mr.daffka
    Mam rok starej Maxtor 80GB 7200ot a pisti porad. Je to takovej vysokej hnusnej zvuk. Jako nejaka mikrofreza. Pekne me to sere. Cim dyl ho mam, tim pisti vic a vic. Myslim, ze mi z toho v budoucnu mozna jebne a mrsknu s nim vo zed! V podstate je to ten nejhlucnejsi komponent v kompu.
    Dnes mi tiez zacal piskat Maxtor 60GB 7200ot. Predtym bol tichy. Vadi mi to pretoze mam otvoreny case, a ten disk mi pripomina stary 13GB Maxtor ktory tiez dost pisti. Myslite ze by to v Monime uznali na reklamaciu?
    No, covece, v monime bych docela pochyboval - tam jsou docela znami svym neprilis ochotnym pristupem k zakaznikum (zvlaste pri reklamaci) viz. clanek na technetu nekdy po letosnich vanocich...
    ale zkusit to samozrejme muzes

  11. #11

    Standardní

    no mi ten muj začal kvičet asi 2. den po nakupu, ale při zavřenem case je to nepatrne a už jsem si zvykl že to ani nepostřehnu...a stejně mi tu buď hraje hudba/video nebo něco hraju, takže neslyšim vubec nic. Ale tenkrat sem to šel hned reklamovat do alfy (nakonec sem tam musel volat -> nevěděli jaktože ten disk se ještě nedostal k otestovani), ale tam to neuznali, že pry je to hlasite stejně jako novy či jiny disk...heh....
    ASUS A7V600 | AMD AthlonXP 2100+@10,5x210=2205MHz AIUHB | 512MB DDR400 | Hercules 3D Prophet 9700 Pro @ 351,351 | SB Live 5.1 Player | 120GB Maxtor DMP9 | DVD Pioneer 106S | CD-RW Plextor 24/10/40A

  12. #12

    Standardní piskajici disk

    Tak sem ten disk vymontoval a polozil dolu do kejsu na molitan. Kupodivu to hodne pomohlo, ted uz ten disk skoro neni slyset. Asi ty vibrace dost zesiluje konstrukce kejsu.

  13. #13
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní Re: piskajici disk

    Citace Původně odeslal mr.daffka
    Tak sem ten disk vymontoval a polozil dolu do kejsu na molitan. Kupodivu to hodne pomohlo, ted uz ten disk skoro neni slyset. Asi ty vibrace dost zesiluje konstrukce kejsu.
    to jo,ale hlidej si teplotu, kdyz neni pridelanej k bedne tak bude vic topit... a jeste kdyz je na molitanu

  14. #14

    Standardní

    Predtim topil vic. Kolikrat i 57 stupnu. Ted ma tak 38 stupnu.

  15. #15

    Standardní

    Ja mam IBM 20GB / 7200 a taky vydava dost divny pazvuky… ale zatim chodi. Pri bootovani to v nem obcas zachrci, zacvaka a obcas je potreba otevrit case a trochu s tim zakvrdlat, proste shunt. No reklamovat to asi ani nebudu zkouset, koupil sem to v jedne prazske firme na M …
    DELL XPS 1330

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal archaon
    Ja mam IBM 20GB / 7200 a taky vydava dost divny pazvuky… ale zatim chodi. Pri bootovani to v nem obcas zachrci, zacvaka a obcas je potreba otevrit case a trochu s tim zakvrdlat, proste shunt. No reklamovat to asi ani nebudu zkouset, koupil sem to v jedne prazske firme na M …
    předpokládám že je to 60gxp a ta firma je MONIMA, neuhodl jsem to

    šup s nim na reklamaci

  17. #17

    Standardní

    No teda, jaxi to uhodl? samo je to MONIMA ten disk nevim nemam k nemu manual. Jak ten typ nejlip zjistim? Je to v BIOSu? Nebo pres nakou Sandru nebo tak neco? Nechci ho kvuli tomu vyndavat. dik
    DELL XPS 1330

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal archaon
    No teda, jaxi to uhodl? samo je to MONIMA ten disk nevim nemam k nemu manual. Jak ten typ nejlip zjistim? Je to v BIOSu? Nebo pres nakou Sandru nebo tak neco? Nechci ho kvuli tomu vyndavat. dik
    buď je to napsaný na disku, nebo je to v BIOSu....

    tady máš odkaz se seznamem IBM disků, tak podle toho najdeš ten svůj...
    http://www.hgst.com/hdd/support/table.htm#Deskstar

  19. #19

    Standardní Re: piskajici disk

    Citace Původně odeslal mr.daffka
    Tak sem ten disk vymontoval a polozil dolu do kejsu na molitan. Kupodivu to hodne pomohlo, ted uz ten disk skoro neni slyset. Asi ty vibrace dost zesiluje konstrukce kejsu.
    Nejsem žádnej odborník na akustiku (spíš audiofil), ale taky už se mi stalo, že mi pískal disk, tehdy myslím nějaká devítka. Zkoušel jsem všechno, co se dalo - a rady známých. Hodně pomohou třeba tyhle věci:
    - silikonové kroužky navlečené na montážní šroubky (odolné proti teplotě do 160°C) mezi tělem disku a case (blbě se to montuje
    - to, co jsi udělal Ty, tj, vymontovat disk a položit ho na molitan nebo na podobnou hmotu, která většinu těch vibrací z disku vstřebá.
    - u disků, na kterých nám už nezáleží (nereklamovatelné a z důvodu extra nepříjemného pištění neprovozovatelné ani v obrněném case) bych se přimlouval zato, rozmontovat disk a vyměnit, případně jenom namazat ložisko, které bývá hlavní příčinou hluku, respektive jeho zprostředkovatelem.
    Povětšinou totiž nekvalitní ložisko po pár (doplň jednotku).. třeba i dnech ztratí zcela svoji geometrii a není nadále schopno zaručit přesnou dráhu celé diskové plotny. Pokud je takové ložisko tím "správným" způsobem "vyvaklané", dochází místo k otáčení diskové plotny kolem jediné osy k jakémusi složitému rotačnímu pohybu, kdy se disková plotna v jistých okamžicích otírá o raménko, které nese čtecí hlavy a vzniká nám krásné stojaté vlnění... čiže pískot jako víno !!!
    Když se k vlastnímu pískotu disku nic jiného nepřidá, anebo je za hranicí lidského sluchového vnímání, většinou ani nejsme schopni nějaký zvuk postřehnout anebo nám tolik nevadí. Horší je, když nám jinak tiše pištící disk začne interferovat s jinými frekvencemi vlnění (zdroj, CD ROM, DVD, další disk...). To je potom hukot.
    Ale obecně opravdu pomáhá každou "živou" součást počítače (HDD, CD, DVD, zdroj atd.) zatlumit pokud možno co nejlépe. Mně se velice osvědčily právě silikonové kroužky odolné proti vysokým teplotám (ne, že je doma budete mámám a svejm drahejm polovičkám řezat z jejich nových silikonových forem na bábovky a Velikonoční beránky!) mezi case a např. diskem.
    Dělá to zázraky.
    PC:Celer 533PPGA,256RAM PC133,20GB HDD,CDint zvuk,graf VIA,.. NB:Gateway PIII 1GHz,256DDR266,ATI mobility 9200,HDD40GB,15.7\"TFT16:9,DVD,... Nokia 6310i net via ET DataNonstop přes sériový kábl/infra.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velký disk pro "starý" počítač - DOPLNĚNÍ
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 17.08.2007, 19:38
  2. Umierajuci disk?
    Založil Axis v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 13.11.2005, 21:34
  3. Který disk je nejlepší ??? Update 2.1.06 (praxe, linky...)
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 19.01.2005, 12:27
  4. disk to disk kopie nebootuje
    Založil podws v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 17.12.2004, 09:37

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •