Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: PC skrinka a umiestnenie zdroja

  1. #1

    Standardní PC skrinka a umiestnenie zdroja

    Nazdar, rad by som sa vami poradil ohladne nakupu skrinky, konkretne ohladne umiestnenia zdroja.

    Vidim par moznosti:
    1. zdroj dole, otoceny ventilatorom dole, vyfukuje teply vzduch von zo skrinky, nechladi vzduch v skrinke
    2. zdroj dole, pasivne chladeny alebo s ventilatorom otocenym hore, ktory sa zapina az pri vyssej teplote zdroja, teply vzduch lepsie prudi zo zdroja (kym je ventilator vypnuty alebo pri pasvne chladenom zdroji) a teda samotny zdroj sa lepsie chladi ale ohrieva priestor skrinky, tu je mi este divne, ze po zapnuti ten ventilator taha teply vzduch z hora dole, co je mi tak nejak proti prirode, alebo sa v tomto pripade otoci ventilator tak aby vzduch tahal od zdroja hore do skrinky? to sa mi ale tiez nezda
    3. zdroj hore, otoceny ventilatorom dole (typicke umiestnenie), zdroj je chladeny teplejsim vzduchom zo skrinky a odsava ho von
    4. zdroj hore, pasivne chladeny, na zdroj posobi teply vzduch v skrinke

    Da sa nejak vseobecne odporucit idealne umiestnenie?


  2. #2

    Standardní Re: PC skrinka a umiestnenie zdroja

    Pasivni zdroje se i pres zvysujici se ucinnost stale moc neobjevuji, preci jenom obsahuji napr. kondenzatory, ktere proste, narozdil od polovodicu, dlouhodobe vysoke teploty nesnesou.

    Muj osobni nicim nepodlozeny nazor je ten, ze nejlepsi usporadani je takove, ktere nasava studeny vzduch a ten ohraty ihned vypousti ven. Viz. u lepsich kejsu pouzivana koncepce zdroje dole, graficke karty foukajici ven z kejsu ale i napr. pradavno objeveny princip windtunelu u CPU chladice.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  3. #3

    Standardní Re: PC skrinka a umiestnenie zdroja

    Dakujem za odpoved.


  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: PC skrinka a umiestnenie zdroja

    Mě se zatím asi nejvíc osvědčila varianta 3 položená na pravý bok (motherboard je na dně), zdroj se potom podílí na odsávání teplýho vzduchu z bedny, ale neschytává zas tolik tepla jako při svislým uspořádání a tím pádem ani nemusí zvyšovat otáčky.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: PC skrinka a umiestnenie zdroja

    No to je zaujimavy variant. Dikes.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. PC k TV - Skrinka Chieftec HE-01
    Založil Fantomas v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 22.04.2008, 09:05
  2. umiestnenie PC do inej miestnosti
    Založil Majo1 v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 29.08.2007, 20:18
  3. umiestnenie ventilatorov na case
    Založil m4r3k v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 18.03.2005, 01:08
  4. Umiestnenie vetraka na radiator
    Založil Giger v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 22.08.2004, 17:40

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •