Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Vysla nova verzia browsera Maxthon (kedysi MyIE2)

  1. #1

    Standardní Vysla nova verzia browsera Maxthon (kedysi MyIE2)

    skopcene odo mna z weblogu:

    Finalna verzia MyIE2 priniesla nove meno Maxthon (je tu troska paralela s Firefix, ci ako sa vola, podstatne je, ale ze MyIE2 bola nefinalna verzia a Maxthon je finalna a meno sa uz menit nebude, co sa rozhodne o x-tom nazve Firefix povedat neda). Co su spomenute softy vysvetlovat nebudem.

    Ale strucne k veci. Stiahol som si zabaleny Maxthon 1.0.0168 Beta (1.4MB), ten sa neinstaloval, len rozbalil. Pustim ho, a nic. Proste ignoroval moje nastavenia, tie su totiz v novych suboroch, takze sa rovno mozete vykaslat na babracku a radsej si ho rovno sami nastavit (alebo skusit moje minimalisticke nastavenie (staci rozbalit do adresara Maxthon)). Hypoteticky by to mohlo byt este ne/instalackou, ale to je jedno.

    Gesta mysou su zmenene, presnejsie z tych 3 (spat, dopredu, nova zalozka) co pouzivam sa zmenilo 1 - Nova zalozka (kde som zvyknuty na gesto mysou dole). Konfiguracia Favourites da dost prace (je tam dost nastaveni), ale nakoniec sa mi pdoarilo vratit k minimalistickemu vzhladu.

    Jedna z noviniek (ktore som postrehol) je moznost preddefinovat si Zoom faktor na stranke, standardne je 100%. Rozdiel medzi zoom na stranku a len zmenou velkosti pisma snad netreba vysvetlovat.

    Po spusteni ma nemilo prekvapil firewall, ako som neskor zistil Mathon chce zistovat novu verziu, co som hned vypol. Taktiez v nastaveni adries pribudla nejaka ponuka sluzieb (mozno tam bola), podstatne pre mna je, ze som ju musel rucne vypinat po jednom, lebo sa nedaju vsetky sluzby naraz (navyse na niektorych zalozkach v nastaveniach je evidentne problem s horizontalnou velkostou obrazu, ale nic vazne).

    Konecne je uz poriadne implementovane vyhladavanie, nechyba vyhladavaci panel, ktoreho vysledky si mozete nechat otvarat do noveho okna (adios Google toolbar), ale daleko praktickejsie je mat proste len panel s adresou a uz z inych browserov zname "g slovo", ktore vyhlada pojem "slovo" v Google, preddefinovanych je par enginov, ale staci uplne Google, zmenit ich je samozrejme mozne. Toto maju ine browsery uz dlho a konecne to ma aj Maxthon. Btw. necakajte, ze sa vam vysledky z adresovej listy otvoria v novom okne, pre ne neplati nastavenie vyhl. panelu. Inak ale pribudli moznosti nastavenia co sa ma otvarat na novej zalozke, nechybaju tam lokalne subory, historia a presunuli (? ani neviem nastavoval som to ani nepamatam) sa tam odkazy prostrednym tlacidlom, ktore som hladal logicky pri nastaveni mysi.

    Pop-up okna uz funguju uplne korektne a popri nadpise zalozky sa otvori klasicke okno a nie ako doteraz v zalozke, taktiez si je u neho moznost zobrazit maly panel s moznostmai blokovania a pod. nastaveni. Z popisu zmien som vycital ze by malo byt konecne naplno implementovane Unicode, jazykov encodovania vsak stale nie je mnoho a stredoeuropske tam stale chybaju (co nic nemeni na tom, ze za mesiace pouzivania som nemal ziadny problem s diakritikou).

    V adresari Maxthon si je mozne nastavit aj preddefinovanu CSS sablonu pre zobrazovanie stranok. Inak neviem ci sa nevylepsila aj funkcia AdHunter, ale na Otty-ho weblogu sa mi k mojmu poteseniu nezobrazuje jeho logo vlavo, kedze adresa je nezavadna znamenalo by to, ze Maxthon uz konecne filtruje aj nazov suboru (kde Otty nezmyselne pouzil "banner"), co sa mi zda doteraz nefiltroval. Celkovo, ale urcite doslo k zlepseniu Ad Hunter o nejake drobnosti, kedze je tam viac nastaveni AFAIR. To su asi tie zakladne veci, ktore som si u novej verzie vsimol a prip. ma nastvali (nekompatibilita config suborov) ci potesili (pop-up, filtrovanie nazvov suborov...), kedze ich pouzivam, tych zmien je tam ale viac, napr. pribudli nejake moznosti nastavenia Proxy a kopa inych veci, ktore vsak bezne nepouzivam. Finalna verzia potesila, nazov je naozaj originalny (akurat to th tam nemuseli davat, blbo sa to pise, uplne by stacilo Maxton), horsie je to s dostupnostou servera, ktory asi nezvladol napor uzivatelov a o programe sa okrem Ciny este nikto dokopy nebavi, lebo je prilis aktualny...


    http://dl.downloadhosting.com/downlo...e2/maxthon.zip
    http://markoff.szm.sk/download/config.zip
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  2. #2

    Standardní

    taký detail, aký je rozdiel medzi maxthon.exe a maxthonU.exe?

    btw, IMHO tá tvoja konfigurácia nie je aspoň pre mňa veľmi použiteľná, ja preferujem vzhľad a la IE6.

    inak to vyzerá ako dobrý program, ak je to nástupca MyIE2
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  3. #3
    Banned
    Založen
    02.02.2004
    Bydliště
    Hradec Králové
    Příspěvky
    658
    Vliv
    0

    Standardní

    výborný program, používám, ale nevíte někdo, proč se mi "nepřehrávaj" animovaný gify? nefungujou už ani v IE6...po instalaci maxthonu.

  4. #4

    Standardní

    Ja k Maxthonu dodam pouze to, ze jsem ho vyzkousel, ale podle me je Avant browser lepsi.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  5. #5

    Standardní

    Animované gify - musíš si povolit animačky v Nastavení internetu v systému/IE, pak to normálně půjde.

    Mě se tohle stalo po instalaci sp2. Ale stačí to zapnout a je po problému.
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •