Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Asus A7V600-X nenajde Sata Seagate 80Gb

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Jindřichův Hradec
    Příspěvky
    83
    Vliv
    249

    Standardní Asus A7V600-X nenajde Sata Seagate 80Gb

    Koupil jsem Asus A7V600-X a Sata Seagate 80Gb, připojil jsem ho na sata1 (jinej disk tam není připojenej). Deska ale disk nevidí. Měl jsem ho tedy na autodetect.
    Máte někdo zkušenosti s touto deskou a Sata disky?
    Díky

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    chyba je medzi klavesnicou a stolickou

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Jindřichův Hradec
    Příspěvky
    83
    Vliv
    249

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    chyba je medzi klavesnicou a stolickou
    Je to někdě v biosu? musí se povolovat Sata? Poradíš?]

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    SATA radic sa da v BIOSe vypnut. Takze hladaj babo...

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Jindřichův Hradec
    Příspěvky
    83
    Vliv
    249

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    SATA radic sa da v BIOSe vypnut. Takze hladaj babo...
    Ale proč vypnout když chci aby ho bios viděl. Takže spíš zapnout ,ale díky budu hledat.

  6. #6

    Standardní

    není náhodou na téhle desce SATA extra jako RAID, z čehož vyplývá, že v biosu není a asi nikdy nebude (max. tam bude povolit RAID řadič nebo něco....)(detekuje se totiž až později přes bios v řadiči RAIDu). Dále z toho plyne další věc, a to ta, že pro instalaci Microsoftích OS budeš potřebovat driver disk z cd a bez něho disk neuvidí ani OS.
    zde býval podpis...

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal durdin
    není náhodou na téhle desce SATA extra jako RAID, z čehož vyplývá, že v biosu není a asi nikdy nebude (max. tam bude povolit RAID řadič nebo něco....)(detekuje se totiž až později přes bios v řadiči RAIDu). Dále z toho plyne další věc, a to ta, že pro instalaci Microsoftích OS budeš potřebovat driver disk z cd a bez něho disk neuvidí ani OS.
    Skoro vsechno spatne. KT600 ma SATU nativne, takze bios by ho mel videt. I muj bios SATA disk vidi a umozni menit poradi bootovani (mam externi radic). I presto ze ma SATU nativne se sata disky detekuji pozdeji jak PATA (pokud jsou povoleny oba). Pokud uvazujes jako "OS" jen Windows, tak mas pravdu, pokud i Dos, tak se pletes. Dos SATA disk (fdisk) vidi a umozni s nim pracovat.

    Edit: s touto deskou a Sata disky zkusenost mam, ale ani nevim jestli jsem v biosu neco zapinal a proste zapojil Sata disk a bios ho normalne detekoval a bylo to.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  8. #8
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    ono to bude tim, ze nastaveni biosu je vetsinou takove, aby sata byla povolena. ovsem jak je to na teto desce netusim. rozhodne bych zkusil i druhy sata kanal.

    nicmene a7v600-x je kapitloa sama pro sebe...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    ono to bude tim, ze nastaveni biosu je vetsinou takove, aby sata byla povolena. ovsem jak je to na teto desce netusim. rozhodne bych zkusil i druhy sata kanal.

    nicmene a7v600-x je kapitloa sama pro sebe...
    Mozna mISHO na taktovani, ale lama provoz je na ni taky v pohode (aspon u tech co jsem mel v rukach)

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal mISHA
    ono to bude tim, ze nastaveni biosu je vetsinou takove, aby sata byla povolena. ovsem jak je to na teto desce netusim. rozhodne bych zkusil i druhy sata kanal.

    nicmene a7v600-x je kapitloa sama pro sebe...
    Mozna mISHO na taktovani, ale lama provoz je na ni taky v pohode (aspon u tech co jsem mel v rukach)
    prave, ze ja uz vubec netaktuju. popravde mi pro lama provoz neprijde ani ta ma epoxka. ale to uz je jina pohadka.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11
    Junior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    DOBRA u Frýdku-Místku
    Příspěvky
    97
    Vliv
    265

    Standardní

    Citace Původně odeslal jimi00
    Citace Původně odeslal Wuuduu
    SATA radic sa da v BIOSe vypnut. Takze hladaj babo...
    Ale proč vypnout když chci aby ho bios viděl. Takže spíš zapnout ,ale díky budu hledat.
    Podle atavaru jsi SAP poradce. Pouze ten systém jede tak rychle, že obsluha umře než se dočká odezvy.
    ASUS A7V880, Sempron 1660@2000 (10x200) MHz, SAMSUNG 2x256MB/400MHz CL2 2.5 , REDEON 9550 250@370/400@500 , SAMSUNG 80GB S-ATA, SEAGATE BARRACUDA 40GB 7200,

  12. #12
    Junior Member
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Jindřichův Hradec
    Příspěvky
    83
    Vliv
    249

    Standardní

    Citace Původně odeslal durdin
    není náhodou na téhle desce SATA extra jako RAID, z čehož vyplývá, že v biosu není a asi nikdy nebude (max. tam bude povolit RAID řadič nebo něco....)(detekuje se totiž až později přes bios v řadiči RAIDu). Dále z toho plyne další věc, a to ta, že pro instalaci Microsoftích OS budeš potřebovat driver disk z cd a bez něho disk neuvidí ani OS.
    Takhle nějak to asi bude, už se mi to podařilo nainstalovat, potřeboval jsem i tu disketu, ale tu už jsem měl připravenou.
    Dík

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •