Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Blbnutí CD-ROM

  1. #1

    Standardní Blbnutí CD-ROM

    Přeinstaloval jsem Wokna a začali se dít divný věci:
    -Po vložení CD se automaticky nespustí XPčkovský vyhledávání toho co s CDčkem uělat...
    -CDex,CD'n'GO,Easy CD Creator nenachazí jenotky CD-ROM...
    Čím to??
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    no s tim vyhledavanim je to dle me spis vyhra nez chyba

    a jinak neni to tim, ze ty jednotky system nevidi? mas je dobre v biosu? nesachoval si s kabelama? trebas oslizlej pruzkumnik tu jednotku vidi?

    co je to za CDROM a jak jsou pripojene?

    EDIT: a co zkusit nejdriv snizit FSB jak tak koukam na tvuj podpis. protoze ECSka sou vyherni desky ( alespon pro me ) a FSB mas 37.5 coz uz nemusi radic nebo jednotky zvladat...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Až přijedu domu tak to FSB zkusim, ale myslim že v tom problém nebude, na týhle frekvenci to už mam půl roku...
    Windowsy ty jednotky normálně vidí...
    Zapojený to je takto:
    Sekundární kanál
    Combo DVD-ROM/CD-RW (Samsung SW352B) - Master- na středu kabelu
    CD-ROM (Acer) - Slave - na konci kabelu
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chuck
    Až přijedu domu tak to FSB zkusim, ale myslim že v tom problém nebude, na týhle frekvenci to už mam půl roku...
    Windowsy ty jednotky normálně vidí...
    Zapojený to je takto:
    Sekundární kanál
    Combo DVD-ROM/CD-RW (Samsung SW352B) - Master- na středu kabelu
    CD-ROM (Acer) - Slave - na konci kabelu
    HUH master na stredu a slave nakonci?

    a problem v tom byt muze, protoze to tu frekvenci nemusi zvladat.

    a kdyz je normalne vidi, muze se na ne i normalne pripojovat?

    tak v tom pripade kdyby to bylo trebas jen nero nebo tak, bych rekl, ze mas spatny regkey, protoze kdyz vezmu prave jen to nero, tak se da zablokovat aby to bralo jen jednotky od urciteho vyrobce.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní

    Měl jsem krátkej kábel, tak jsem to nemohl otočit, to bych musel prohodit mechaniky v šachtách a to se mi nechtělo
    Jo CDčka to normálně načte, ale autorun nefunguje-musim to ručně otevřít
    Nero mam od vypalky tak nevim...
    Neni to něco s ASPI? Co to ASPI přesně znamená a co to dělá?
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  6. #6
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chuck
    Měl jsem krátkej kábel, tak jsem to nemohl otočit, to bych musel prohodit mechaniky v šachtách a to se mi nechtělo
    Jo CDčka to normálně načte, ale autorun nefunguje-musim to ručně otevřít
    Nero mam od vypalky tak nevim...
    Neni to něco s ASPI? Co to ASPI přesně znamená a co to dělá?
    noooo vidiiis. mas nainstalovany po te reinstalaci ASPI? to je komunikacni protokol, ktery vyuziva vetsina vypalovacich programu. nero a clone maji svuj vlastni.

    a to ze je tovypnute > staci si to zapnout ve vlastnostech eventualne za pomoci nejakeho tweakovaciho softu ( napriklad nero to standardne vypina ) . dle libosti ( ja bych to rozflakal, kdyby se mi furt spoustely ty stupidni autoruny )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chuck
    Měl jsem krátkej kábel, tak jsem to nemohl otočit, to bych musel prohodit mechaniky v šachtách a to se mi nechtělo
    Jo CDčka to normálně načte, ale autorun nefunguje-musim to ručně otevřít
    Nero mam od vypalky tak nevim...
    Neni to něco s ASPI? Co to ASPI přesně znamená a co to dělá?
    Trochu o ASPI: http://www.cdr.cz/a/51
    O ASPI pod XP zde: http://www.volny.cz/ferengi/wxp_howto.htm#tip_aspi
    Stahnout nejznamejsi AdaptecASPI lze z http://www.tvfreak.cz/index.php?sekc...y=&category=70

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  8. #8

    Standardní

    Tak jsem si stahl ten ASPI driver...
    Na http://www.cdr.cz/a/1994 je popisován totožný problém a je vyřešen nějakýmy prográmky (NeroCheck, elbycheck nebo tak nejak-zmíněných u odrážky č.5)...
    Takže si je stáhnu a testnu to...
    Jo ještě jsem si vzpomněl na tohle:
    Když v Neru potřebuju vypálit víc dat než se vejde na CDčko tak tam musim nastavit do kolika minut to má zapisovat, defaultně tam je myslim 82min. U toho je psáno že mi to může poškodit vypalovačku!! Jakým způsobem by mi to mělo poškodit vypalovačku? Setkali jste se někdy s tímto způsobem zlikvidovanou vypalovačkou??
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  9. #9
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    testni to

    k te vypalovacce. vis jak funguje cdrom mechanika? mas dve moznosti poskozeni HW

    a) bud bude spatne CD a mechanika se bude pokouset zaostrit. protoze je cocka pohybliva k a od CD, muze se priblizit natolik, ze se o CD poskrabe. dnes neni moc pravdepodobne
    b) to co resis ty > mechanika posouva optiku na sankach. posouvat samozrejme nemuze libovolne kam, ale jen v urcitem rozmezi. pokud dojede na konec sve drahy a presto se snazi dal posouvat, muze dojit k poskozeni jak mechanismu, tak motorku.

    staci takhle uplne jednoduse?

    btw dnesni mechaniky vetsinou ani tento problem nemaji ( tykalo se to spis starsich mechanik )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    testni to

    k te vypalovacce. vis jak funguje cdrom mechanika? mas dve moznosti poskozeni HW

    a) bud bude spatne CD a mechanika se bude pokouset zaostrit. protoze je cocka pohybliva k a od CD, muze se priblizit natolik, ze se o CD poskrabe. dnes neni moc pravdepodobne
    b) to co resis ty > mechanika posouva optiku na sankach. posouvat samozrejme nemuze libovolne kam, ale jen v urcitem rozmezi. pokud dojede na konec sve drahy a presto se snazi dal posouvat, muze dojit k poskozeni jak mechanismu, tak motorku.

    staci takhle uplne jednoduse?

    btw dnesni mechaniky vetsinou ani tento problem nemaji ( tykalo se to spis starsich mechanik )
    No vidis, ja myslel, ze hrozi paleni laserem do plastu (mimo oblast CD)..

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Harry
    Citace Původně odeslal mISHA
    testni to

    k te vypalovacce. vis jak funguje cdrom mechanika? mas dve moznosti poskozeni HW

    a) bud bude spatne CD a mechanika se bude pokouset zaostrit. protoze je cocka pohybliva k a od CD, muze se priblizit natolik, ze se o CD poskrabe. dnes neni moc pravdepodobne
    b) to co resis ty > mechanika posouva optiku na sankach. posouvat samozrejme nemuze libovolne kam, ale jen v urcitem rozmezi. pokud dojede na konec sve drahy a presto se snazi dal posouvat, muze dojit k poskozeni jak mechanismu, tak motorku.

    staci takhle uplne jednoduse?

    btw dnesni mechaniky vetsinou ani tento problem nemaji ( tykalo se to spis starsich mechanik )
    No vidis, ja myslel, ze hrozi paleni laserem do plastu (mimo oblast CD)..
    Já taky
    Takže mě se to prakticky stát nemůže, když mám poměrně novou vypalku?
    EDIT:
    prave k osetreni teto chyby se jak v Neru, tak v CloneCD, objevily nove male programky, ktere se spousi pri startu systemu (NeroCheck, elbycheck nebo tak nejak), ktere maji za ukol kontrolovat spravne nastaveni Filteru v registrech
    Jak sem si to tak znova přečítal tak jsem si všiml že by ty prográmky měli v Neru a CloneCD být...
    Mrkněte se jestli je tam máte protože je nějak ke stažení nemůžu najít...
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  12. #12

    Standardní

    Sakra, mě to nešlo stáhnout a myslel jsem si že to bude v Neru a ono to tam nebylo...
    Tak jsem to přes vikend nerozchodil...
    Zajímavý je, že po vložení CD do mechaniky to nic nedělá a když na to davkrák kliknu tak to začne přehrávat hudební soubory, tak jsem kouknul do vlastností mechaniky a tam to bylo na hudební dsoubory nastavený, ale nastavit něco jinýho, třeba smíšený obsah tam nejde...
    Nechcete mi někdo ten Nerocheck a Elbycheck stahnout, zabalit a poslat na mail: bohac.libor@seznam.cz
    My ve škole nemůžem stahovat EXE soubory...
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  13. #13

    Standardní

    Nejak jsem ztratil prehled o tom, co vlastne uz funguje a co jeste ne.
    Nainstaloval jsi uz ty ASPI ovladace?
    Jinak si prolez stranky k Neru, zajimava je rubrika Utilities na http://www.ahead.de/en/631898242809219.html
    a tam mas jak Aspi drivery tak nejaky System Cleaner (Clean Tools).
    Nevim k cemu jeste Nerocheck, ale info mas tady:
    http://club.cdfreaks.com/archive/topic/47803.html. Vypada to, ze NeroCheck je proces, ktery bezi v OS a nijak se samostatne neinstaluje.

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  14. #14

    Standardní

    Jo ASPI jsem tam nainstaloval... A nic
    Stáhnul jsem si ten system cleaner, tak ho taky zkusim...
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •