Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Zapnutie PC na dialku

  1. #1

    Standardní Zapnutie PC na dialku

    Da sa nejako zapnut vypnute pc na dialku? Pod "vypnute" mam na mysli normalne vypnute, nie hybernacia, nie spanok, proste klasika "turn-off", "shutdown now" a pod. Viem ze existuje Wake on Lan ale moc som sa o tom z wiki nedozvedel. Takze su nejake moznosti?
    ---
    Vsimol som si ze WOL sa tu uz riesilo ale nenasiel som ine riesenie ako napojit na mobil nejaky snimac napojeny na pc a pri zavolani na mobil sa takto pc zapne.
    Inak pc je za routerom linksys wrt54gl, takze teoreticky tam mozem dat openWRT, ak to pomoze.
    Naposledy upravil SonnY; 06.09.2008 v 21:02.
    Drupal freelancer

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    a) mobil + modem (pokud ma mobil modem svuj, tak se dohodnout), funguje to stejne jako wol.
    b) napada me uplne blby, ale funkcni reseni, das nekam mobil a vedle toho proste mikrofon + trochu toho bastleni a spojis proste kontakty, jako kdybys mackal cudlik an case.
    c) koupis si nejspis za par korun krabku, ktera to bude umet a jeste milion jinych veci
    d) pohledas po netu (mozna i tady), ale predevsim czfree "resetator"
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    Dik za typ, hlavne na ten resetator. Mobil nie je problem, ale radsej by som predsalen nejake sw riesenie nez hw.
    Drupal freelancer

  4. #4

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    Zkus mrknout na tohle. Datasheet s popisem je zde.

    Pokud to chces softwarove tak si, myslim ze existuje spravce PC v siti kterym muzes PC budit (samozrejme ne takove PC ktere je vypnute uplne, ale pouze v S3 modu). Ted si teda nemuzu vzpomenout na jmeno ale potrebuje to PC co porad jede (hadam ze by to slo spustit i na nejakym routeru s linuxem) a verejny IP na nem (pokud to potrebujes poustet z venku).

    Buzeni "magic" paketem nevim presne jak funguje ale posila se na prvni uzel od buzeneho PC (router treba) pokud si vzpominam spravne.
    Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 8GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
    Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
    Tablet : Asus Transformer Prime TF201

  5. #5
    Member
    Založen
    29.12.2002
    Bydliště
    Praha až Děčín
    Příspěvky
    356
    Vliv
    266

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    Určitě to nejdřív zkus přes magic packet za to nic nedáš.

    Musíš splnit následující podmínky:
    1) správně nastavit PC, tj. v BIOSu zapnuto Wake on Lan. Pokud nemáš integrovanou síťovku, tak to musí podporovat a v BIOSu nastavit wake on PCI nebo tak něco
    2) U providera a ani u tebe ten packet nesmí být zahozen a musí projít, co je to za protokol a porty ti neřeknu, ale určitě se to dá vygooglit.
    3) Musíš mít veřejnou IP, pokud je router v transparentním módu tak je to ok. Pokud má router veřejnou IP, ale za ním máš doma vlastní neveřejnou podsíť tak nevím jestli bude stačit nastavit jenom forwardu portu aby packet prošel.

    To Koudy: PC může být vypnuté úplně (nebo klidně S3 to je totiž úplně jedno), právě tím nastavením BIOSu dojde hardwarově k tomu, že síťovka bude napájená ze zdroje z větve +5V Standby, takže bude pod napětím i u vypnutého PC.

    Když jsem ještě měl PC na koleji a na víkend odjel k rodičům, tak jsem to využíval: PC na koleji mělo veřejnou IP, bylo vyplý, já se doma připojil normálně přes 56kbit modem, poslal jsem magic packet, do konzole jsem si dal trvalej ping na vzdálený PC a až začlo ping vracet tak jsem se přhlásil - pohoda.
    AMD XP 2700+@3100+ (2,2G=11*200 1,65V, odemceny) - watercooled, Eheim 1046, ASRock K7S8XE+ (Sis 748 + 964), A-DATA 512MB+1024MB (DDR400), Gigabyte 7600GS , Samsung Spinpoint 2504C 250GB, Lite-on DVD-RW 1633S, ASUS DVD-RW 2014L1T, Fortron FSP400 12cm fan, Kouwell 2*LPT, AVerMedia A16D Analog+DVB-T

  6. #6

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    Citace Původně odeslal vendiik Zobrazit příspěvek
    To Koudy: PC může být vypnuté úplně (nebo klidně S3 to je totiž úplně jedno), právě tím nastavením BIOSu dojde hardwarově k tomu, že síťovka bude napájená ze zdroje z větve +5V Standby, takže bude pod napětím i u vypnutého PC.
    Ahaaa dik za info to jsem nevedel.
    Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 8GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
    Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
    Tablet : Asus Transformer Prime TF201

  7. #7

    Standardní Re: Zapnutie PC na dialku

    Pokud je router viditelný z venku, tak mi připadá nejjednodušší nainstalovat na něj dd-wrt/open-wrt/... Sám to tak mám a je to naprosto v pohodě, připojím se vždycky přes ssh na router a jedním příkazem vzdálený počítač zapnu.

    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WOL
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. zapínanie compu na diaľku cez sieť/net
    Založil Wizzard v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 11.08.2006, 22:22
  2. VZDIALENE ZAPNUTIE A VIPNUTIE PC
    Založil black angel v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 31.07.2005, 13:59
  3. Ovládanie zopár funkcií PC na dialku, ale nie remote desktop
    Založil e1 v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 28.07.2005, 15:56
  4. zapnutie USB 2.0 na vsetkych portoch
    Založil rOn v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 03.12.2004, 11:22
  5. samovolne zapnutie PC
    Založil arcanus v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 04.07.2003, 21:09

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •