Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

  1. #1

    Standardní JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

    Dnes kupuju LG 4081B a pokud dobudoucna budu chtit vymenit firmware jakym se to dela zpusobem? Soft asi sezenu u vyrobce ale jak ho tam dostanu pres cd do mechaniky? Nemam stim zadne zkusenosti predem diky za rady
    ASUS P5Q | C2D E7200@3.6GHz [9x400@1.25V] | PATRIOT 4086MB RAM | NVIDIA 8800GT 512MB | 24"LCD BENQ | Seagate 7200.7 120GB & IBM 180GXP 60GB & 2xWD640AAKS |

  2. #2

    Standardní Re: JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

    Citace Původně odeslal JOHN
    Dnes kupuju LG 4081B a pokud dobudoucna budu chtit vymenit firmware jakym se to dela zpusobem? Soft asi sezenu u vyrobce ale jak ho tam dostanu pres cd do mechaniky? Nemam stim zadne zkusenosti predem diky za rady
    Stejně jako když flešuješ bios na desce, většinou přes dos boot disketu, občas to jde i z woken přímo, záleží na páldě.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  3. #3
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    292

    Standardní

    LG ma jednoduchej programek wokeni. Stahnes ten a novej FW a naklikas to.

    BTW: ja bych ti doporucil spsi 4082B ... 81 je 4x/8x +/- (mozna -/+ ted nevim)... 82 pali na oba formaty 8x !

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  4. #4

    Standardní

    no uz mam tu 81 holt co se da delat. Pokud vim 82 ma navic jen 10x cteni jinak nic. Ty +- by mely podle testu palit 8x obe co sem ale cet nedela to zatim ani jedna

    Bohuzel jsem nasel jen poradny testy na tu 81 na 82 nic moc a tu 81 chvalili tak sem ji vzal.
    ASUS P5Q | C2D E7200@3.6GHz [9x400@1.25V] | PATRIOT 4086MB RAM | NVIDIA 8800GT 512MB | 24"LCD BENQ | Seagate 7200.7 120GB & IBM 180GXP 60GB & 2xWD640AAKS |

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal JOHN
    no uz mam tu 81 holt co se da delat. Pokud vim 82 ma navic jen 10x cteni jinak nic. Ty +- by mely podle testu palit 8x obe co sem ale cet nedela to zatim ani jedna

    Bohuzel jsem nasel jen poradny testy na tu 81 na 82 nic moc a tu 81 chvalili tak sem ji vzal.
    4081 pali DVD- 4x DVD+ 8x
    4082 pali DVD+/- 8x

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal JOHN
    no uz mam tu 81 holt co se da delat. Pokud vim 82 ma navic jen 10x cteni jinak nic. Ty +- by mely podle testu palit 8x obe co sem ale cet nedela to zatim ani jedna

    Bohuzel jsem nasel jen poradny testy na tu 81 na 82 nic moc a tu 81 chvalili tak sem ji vzal.
    A proč by na ní dělali testy, když je to z 99% shodná mechanika. Spíš by mě zajímalo, jestli jde firmwarem z 82 přebít ten v 81 ........

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal .Voivod.
    Citace Původně odeslal JOHN
    no uz mam tu 81 holt co se da delat. Pokud vim 82 ma navic jen 10x cteni jinak nic. Ty +- by mely podle testu palit 8x obe co sem ale cet nedela to zatim ani jedna

    Bohuzel jsem nasel jen poradny testy na tu 81 na 82 nic moc a tu 81 chvalili tak sem ji vzal.
    A proč by na ní dělali testy, když je to z 99% shodná mechanika. Spíš by mě zajímalo, jestli jde firmwarem z 82 přebít ten v 81 ........
    Na CDRku v diskusi bylo "zkuste to", tak to muzes zkusit

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  8. #8

    Standardní

    no myslim ze to 4x - preziju kor kdyz zatim 8x nepali ani jedna z nich (aspon nevim o nikom komu ano) pokud jo tak mi pls dejte vedet jak jste to rozjeli.

    Nevite nekdo kde sehnat firmware kde je vyply to omezeni rychlosti. Mam 4x media a pali to jen 2x

    Na jiny drazsi media to jede normalne 4x
    ASUS P5Q | C2D E7200@3.6GHz [9x400@1.25V] | PATRIOT 4086MB RAM | NVIDIA 8800GT 512MB | 24"LCD BENQ | Seagate 7200.7 120GB & IBM 180GXP 60GB & 2xWD640AAKS |

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní Re: JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

    Budu chtit vymenit firmware jakym se to dela zpusobem? Soft mam stazenej od vyrobce ale jak ho tam dostanu? Nemam stim zadne zkusenosti predem diky za rady (abych parafrazoval autora threadu )
    Citace Původně odeslal Spajdr
    Stejně jako když flešuješ bios na desce, většinou přes dos boot disketu, občas to jde i z woken přímo, záleží na páldě.
    Jestli to dobre chapu, tak musim dat oba soubory, ktery tam jsou (Je3.exe - 46 kB a Je3lg409.hex - 883 kB), nekam do jedny slozky, pak z DOSu spustit ten Je3.exe, nacez se to bud prehraje rovnou a nebo nasleduje celkem srozumitelna hra otazek a odpovedi. Je to tak? Nerad bych neco pokakal, abych to pak 3 tydny daval dohromady.
    Citace Původně odeslal Maxik
    LG ma jednoduchej programek wokeni. Stahnes ten a novej FW a naklikas to.
    Nemas na nej nahodou URL nebo nevis aspon, jak se jmenuje? Prokoukal jsem to tam a na nic takovyho jsem nenarazil.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní Re: JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

    Citace Původně odeslal ja jsem
    Jestli to dobre chapu, tak musim dat oba soubory, ktery tam jsou (Je3.exe - 46 kB a Je3lg409.hex - 883 kB), nekam do jedny slozky, pak z DOSu spustit ten Je3.exe, nacez se to bud prehraje rovnou a nebo nasleduje celkem srozumitelna hra otazek a odpovedi. Je to tak?
    Je to tak, pls? Byl bych moc rad, kdyby mi nekdo, kdo to vi, rek jo nebo ne, nez se do toho takhle pustim a treba si tim neco rozhasim, co tak rychle nedam dohromady. Nebo to tu nikdo nevi
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  11. #11
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    LG: stiahnes najnovsi firmware na http://www.cdr.cz v zlozke hardware.
    Rozzipujes a ostane ti jeden subor EXE.

    Zakladom je, vybrat z mechaniky CD, aby bola prazdna a spustis ten exe subor.

    Thats all... mechanika bude poblikavat a potom ti oznami koniec flashu, treba tad restartovat a mas tam novy fw.

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní Re: JAK NA UPDATE FIRMWARE DO PALIRNY

    Tak tohle jsem udelal, v momente, kdy jsem to otevrel, tak mi nabehlo DOSovy okno, v kterym je
    Kód:
     HL-DT-ST CD-RW GCE8320 F/W Download Program   Ver 1.001
      usage 1 : JE3 [FILE_NAME.HEX]
      usage 2 : JE3 [FILE_NAME.HEX] [PORT_NUMBER] /m
      [FILE_NAME.HEX] : ***.HEX
      [PORT_NUMBER]   :
               1 - Primary Master
               2 - Primary Slave
               3 - Secondary Master
               4 - Secondary Slave
      /m is Boot mode Option
    a na tom to zustalo stat.

    Ted jsem to teda zkusil znova, kdyz rikas, probehlo to uplne stejne, akorat teprv ted jsem si vsim, ze v hlavicce toho okna stoji "Finished - Je3", ale zadny blikani, nic takovyho, podle ty rychlosti to vypada spis na spusteni a zaseknuti se nakyho programu nez na dokonceni. A jak
    Citace Původně odeslal Spajdr
    Stejne jako když flešuješ bios na desce, vetšinou pres dos boot disketu, obcas to jde i z woken prímo, záleží na pálde.
    tak jsem usoudil, ze takhle to teda asi ono nebude, ze musim pres reboot do DOSu. A navic, Hardware manager mi porad ukazuje Firmware version: 1.01 (musela by byt 1.04), Driver od Microsoftu z 5.11.1998. A pokud bych to chtel delat pres ten Hardware manager, tak to vyzaduje nejaky .INF soubor, ktery nemam. Takze ono to prece jenom asi nebude ono
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní

    Tak jsem to konecne zvladnul. Oni LG zrejme nemaj centralne spravovany stranky, ale dela si to (podle danyho schematu) kazda zeme zvlast. Takze clovek jich musi par obehnout a nekde k tomu najde i Readme, z kteryho je videt, ze to Help-menu toho programu v tyhle forme je opravdu jen na zmateni (nasel jsem to jako soubor presne k tomuhle v Nemecku). Proste oba ty rozbaleny soubory dat na hadru nekam, kde to clovek najde, deaktivovat antivir, vypnout komp, mechaniku, co se ma flesovat hodit na Secondary Master, ostatni podobny mechaniky odpojit, odstartovat komp (z diskety) do DOSu (ne DOS-ovy okno ve Woknech!), prejit tam, kde jsou ty soubory a zadat to podle usage 1. Pak uz se jenom modlit, aby behem ty necely minuty, co to trva, nevypad proud nebo neco jinyho se podle Murphyho neseklo.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •