Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Zatuhavani pc - mozny problem s hdd?

  1. #1

    Standardní Zatuhavani pc - mozny problem s hdd?

    Zdravim, mam problem s pocitacem, nevim bohuzel co je pricinou zavady, ale podezreni mam na disk (a zvukovku), tak to hodim do tohoto tematu.
    Na starem pocitaci (nf4ultra, amd64, nv7900GT, wd raptor, creative audigy 4, 500W enermax liberty) se mi stavalo, ze se mi zasekl pocitac zpusobem, ze se sekl obraz a jeste chvili se dalo hybat kurzorem, pak i ten zatuhl a zacyklil se pritom i zvuk. Jedina moznost byla reset a tak z 80% se mi po nem stalo, ze uz nenajel system, protoze chybely nejaky systemovy soubory. Jednou se mi stalo, ze se nahodne vymazaly data i z dalsich disku. Na netu jsem vycetl, ze by to mohlo byt zpusobene nekompatibilitou desky nf4ultra (MSI) a toho raptora. Po x zasecich uz jsem nevydrzel a koupil pred tremi tydny novy pocitac s tim, ze ze stareho zbyla pouze zdroj (zdroj je urcite ok, protoze zaseky byly i na 2 jinych predchozich), zvukova karta a ten raptor. Radost bohuzel trvala az do vcera, kdy se mi pocitac zase uplne stejnym zpusobem zasekl, nastesti jsem o system neprisel. Je mozne, ze to zpusobuje ten raptor nebo zvukova karta? Zatim jsem zvukovku vyndal a jedu na integrovane s tim, ze casem uvidim, zda zase dojde k zaseku nebo ne a tak bych mel sanci prijit na to, ktera komponenta ty zaseky zpusobuje. Presto bych rad uvital jakykoliv napad nebo jestli se nekomu neco podobneho taky stalo... diky za kazdou radu.

  2. #2

    Standardní Re: Zatuhavani pc - mozny problem s hdd?

    Mohlo by to i být diskem, ale krom toho, že když je systém zaseknutý, začné po čase hýbání myší krátce pípat (přeplněný buffer událostí). Ozývaly se z počítače ještě nějaké jiné zvuky?
    Z jakých komponent je tvůj nový počítač?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3

    Standardní Re: Zatuhavani pc - mozny problem s hdd?

    Jine zvuky ne, jen z repracku takovy "cvakani, opakujici se chrceni". Ted mam core2duo 6750, 8800GT 640 a desku gigabyte P35-DS4, pameti geil 2x1GB. Zatim jsem nechal v pc zvukovku, naklonoval disk na starsi Seagate 160 a uvidim... Cim je zpusobeny, ze se mi mohly smazat systemovy soubory?

  4. #4

    Standardní Re: Zatuhavani pc - mozny problem s hdd?

    Zvuky odpovídají zaplněné paměti pro pohyb myši a klávesnici. Mohlo by to odpovídat na problémy s diskem.
    Je i možné, že nemáš aktivovanou podoru 48 bitového LBA a při překročení hranice 128GiB dochází k přepisování disku od jeho začátku.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •