Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Windtunel v miditower :-( + utišení zdroje

  1. #1
    Member Avatar uživatele Digitaldoom
    Založen
    04.08.2004
    Bydliště
    Trvale v Jirkově a přechodně(stále) v Plzni na Skvrňanech (internáty VŠ) pokoj č.5 :)
    Věk
    39
    Příspěvky
    124
    Vliv
    243

    Standardní Windtunel v miditower :-( + utišení zdroje

    Jak mám udělat windtunel v eurocase midtower když mám zdroj na výšku ve vzdálenosti 3 cm od větráku na CPU a horkej vzduch mi trajdá do zdrojePůjde to horem

    Jak utišit zdroj, zaujalo mě zajímavé řešení které jsem viděl na neu, dotyčný si na zadek bedny přidělal něco jako periskop kde se mu ten hluk lámal nevíte vo tom někdo něco plánky apod...

  2. #2

    Standardní Re: Windtunel v miditower :-( + utišení zdroje

    Citace Původně odeslal Digitaldoom
    Jak mám udělat windtunel v eurocase midtower když mám zdroj na výšku ve vzdálenosti 3 cm od větráku na CPU a horkej vzduch mi trajdá do zdrojePůjde to horem

    Jak utišit zdroj, zaujalo mě zajímavé řešení které jsem viděl na neu, dotyčný si na zadek bedny přidělal něco jako periskop kde se mu ten hluk lámal nevíte vo tom někdo něco plánky apod...

    Hod radsi zdroj ven a máš po problémech ty kejsy kde je zdroj 3cm od chladice byly vzdycky nanic....
    Intel Core 2 Quad Q9400@3.4GHz | Sapphire HD6950@6970 2GB | Asus Maximus Formula x38 | DDR2 Kingston HyperX CL4 4GB

  3. #3

    Standardní Re: Windtunel v miditower :-( + utišení zdroje

    Citace Původně odeslal Digitaldoom
    Jak mám udělat windtunel v eurocase midtower když mám zdroj na výšku ve vzdálenosti 3 cm od větráku na CPU a horkej vzduch mi trajdá do zdrojePůjde to horem

    Jak utišit zdroj, zaujalo mě zajímavé řešení které jsem viděl na neu, dotyčný si na zadek bedny přidělal něco jako periskop kde se mu ten hluk lámal nevíte vo tom někdo něco plánky apod...

    Jo ještě jsem moc nepochopil to, že ti "horkej vzduch trajdá do zdroje". Větrák na pasívu "saje" to znamená, že ten pasiv ofukuje takže spíše ti zahřátý zdroj způsobuje trajdání teplého vzduch na proc., když ho hodíš ven tak by ti měla teplota rapidně klesnout a nebudeš potřebovat windtunnel(i když ten se hodi vždycky )

    edit:sorry místo upravit jsem dal citovat
    Intel Core 2 Quad Q9400@3.4GHz | Sapphire HD6950@6970 2GB | Asus Maximus Formula x38 | DDR2 Kingston HyperX CL4 4GB

  4. #4
    Member Avatar uživatele Digitaldoom
    Založen
    04.08.2004
    Bydliště
    Trvale v Jirkově a přechodně(stále) v Plzni na Skvrňanech (internáty VŠ) pokoj č.5 :)
    Věk
    39
    Příspěvky
    124
    Vliv
    243

    Standardní nápad

    Tak už sem to vyřešil zdroj jsem umístil na gumovou podložku dolu na výšku do case a udělal jsem 5cm wind tunel dozadu (vyštípal sem mřížku a vyměnil větrák) a je to o hafo tišší zdroj.

    Toto mi umožnilo udělat klasickej windtunel na místo kde byl původně zdroj když už tam ta díra je ještě mě napadá mám klasickej P4 zdroj na P42,4@3,0 a jede na plný otáčky když ho vyměnim za Artic Cooling Super Silent 4 Pro pomůžu si?

    jo a stejně bych rád obložil case napadlo mě nevíte kde by se dala sehnat izolace co se sdává do strojů Třebas něco podobného je v traktorech, některejch autech vypadá to jako tlustá karimatka...je to tlumící nehoří to a moc to nehřeje

  5. #5

    Standardní Re: nápad

    Citace Původně odeslal Digitaldoom
    Tak už sem to vyřešil zdroj jsem umístil na gumovou podložku dolu na výšku do case a udělal jsem 5cm wind tunel dozadu (vyštípal sem mřížku a vyměnil větrák) a je to o hafo tišší zdroj.

    Toto mi umožnilo udělat klasickej windtunel na místo kde byl původně zdroj když už tam ta díra je ještě mě napadá mám klasickej P4 zdroj na P42,4@3,0 a jede na plný otáčky když ho vyměnim za Artic Cooling Super Silent 4 Pro pomůžu si?

    jo a stejně bych rád obložil case napadlo mě nevíte kde by se dala sehnat izolace co se sdává do strojů Třebas něco podobného je v traktorech, některejch autech vypadá to jako tlustá karimatka...je to tlumící nehoří to a moc to nehřeje

    S tím AC si až tak moc nepomůžeš(bude tišší) ale velký nárust chlazení nečekej to si radší pořiď něco jako Zalamana nebo Nějaký hezký pasiv od thermalright nebo thermaltake a na to velký pomaloběžný větrák
    Intel Core 2 Quad Q9400@3.4GHz | Sapphire HD6950@6970 2GB | Asus Maximus Formula x38 | DDR2 Kingston HyperX CL4 4GB

  6. #6
    Member Avatar uživatele Digitaldoom
    Založen
    04.08.2004
    Bydliště
    Trvale v Jirkově a přechodně(stále) v Plzni na Skvrňanech (internáty VŠ) pokoj č.5 :)
    Věk
    39
    Příspěvky
    124
    Vliv
    243

    Standardní :-)

    neblázni to je ségram do komplu tam to zase nepotřebujou ale chci jim ho stišit takže si chci alespoň takhle pomoci

  7. #7

    Standardní

    ale kdyby nekoho z vas napadlo jak vyresit tu 3cm mezeru v Eurocase tak by mi rada nevadila...pac u me je od vetraku ke zdroji asi 1,5cm coz taky neni moc dobry, pac se tam podle me ten vduch mele a vic to huci...taky je skvely ze horkej vzduch mezi zebrama vyfukuje primo na RAM...delam tu pokusy s windtunely...ale zatim to neni ono...dal bych sem fotky, ale nevim jak ...AC 80mm fan nasava vzduch pod zdrojem a zene ho na CPU a z neho to de do der ve zdroji. teplota je ted 45 ale este to neni ono...

  8. #8
    Member Avatar uživatele Digitaldoom
    Založen
    04.08.2004
    Bydliště
    Trvale v Jirkově a přechodně(stále) v Plzni na Skvrňanech (internáty VŠ) pokoj č.5 :)
    Věk
    39
    Příspěvky
    124
    Vliv
    243

    Standardní

    už sem to vyřešil )) v nejbližší době pošlu foto ovšem je to docela mazec sem se kvůly tomu pustil do kompet case moddify
    Jenom vám prozradim že sem zdroj umístil jinam do bedny s malou (větší) úpravou zdroje je to možné
    šéfredaktor magazínu DigitalDooM´s DigiWorld CPU: Opteron144@Fx57+(2800mhz+)MB: DFI Lan Party Nforce4Ultra D, RAM: 4x512MB A-DATA 500 MHz, VGA:Sapphire ATI RADEON x800XL Hybrid HDD: 2x WD XL 250GB SATAII, Zdroj: Levicom X-Alien 500W, Myška: RAZER Diamondback magma,Monitor: 21"CRT DeLL1130 Project: DigitalDooM´s HellStorm Project: DigitalDooM´s SlaYeR

  9. #9

    Standardní

    ja uz sem to taky vyresil -> koupil sem si jinou bednu.
    je to zvlastni, v ty stary bylo vsechno strasne stisneny a tadle je jen o malo vetsi a mam vse jak na dlani...

    jo a na tom linku v popisu sou zachyceny my silenosti a pokusy o tunely..docela sila..ale trochu to i fungovalo..ted je vse ok.
    PC: AMD Athlon X2 4850e, 4GB RAM, Gigabyte GA-MA78GM-S2H, WD6400AAKS
    NTB: IBM T23 1,13GHz, 512MB, 80GB, DVD-RAM, 54Mbit wifi, BT
    www: mikrom.cz

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •