Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Numlock, 2.6.0 a reinstalace software

  1. #1
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    255

    Standardní Numlock, 2.6.0 a reinstalace software

    Mam tri otazky:
    1. Jak se zapina numlock v linuxu. V biosu mam nastavene, aby po zapnuti pocitace zapnul i numlock, jenomze pri bootu se me zase vypne. Casto si to neuvedomim a pak to dela blbosti.

    2. Zkompiloval jsem jadro 2.6.0test5
    Je to uz nejaky ten cas co se mi to podarilo. Vse slapalo vcelku v pohode az na moduly. Jakmile jsem chtel zavest jakykoli modul pomoci modprobe, tak se objevilo: QM_MODULES not supported. Rekl jsem si, je to jeste test verze, ale ted mam release a dela to furt. Nevite co s tim?

    3. Jsem zvykly delat v emacsu, ale po jednom seknuti(pokusy s nVidia) mi emacs nechce chodit. Chci ho reinstalovat, jenomze nevim jak. Dival jsem se do man urpmi, ale nic takoveho tam neni, ani v rpmdrake. Pri urpmi emacs se objevi, ze vse je jiz nainstalovano. Co s tim? Mam MDK.

    Dik.
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

  2. #2

    Standardní

    2) Tusim treba zakompilovat podporu hotplug.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3

    Standardní

    1. http://linux.sm-net.cz/download/numlock

    2. mas finalni 2.6? ty release candidates meli problemy s moduly...

    3. zkus otestovat jestli mu enchybi naky fajly (rpm -v emacs nebo rpm -V emacs, uz nevim) nebo mu zkus umazat ~/.emacs (nebo kde si to skladuje)
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    276

    Standardní

    2.6 jadro zavadi moduly jako hotplug zarizeni, takze bacha nato a zakompilovat.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    2.6 jadro zavadi moduly jako hotplug zarizeni, takze bacha nato a zakompilovat.
    To psali i na rootu. Ale v takovem pripade mam uplne zazracne jadro pac hotplug zakompilovany nemam a moduly se zavadeji jedna basen.

    Podle mne se cele nedorozumeni bere ze spatneho pochopeni tohoto uryvku v popisu hotplugu

    Kód:
     Enable HOTPLUG and KMOD, and build a modular kernel.  Get agent                   │
      │ software &#40;at <http&#58;//linux-hotplug.sourceforge.net/>&#41; and install it.             │
      │ Then your kernel will automatically call out to a user mode "policy               │
      │ agent" &#40;/sbin/hotplug&#41; to load modules and set up software needed                 │
      │ to use devices as you hotplug them.


    Osobne bych to videl spise na stare modutils.

  6. #6

    Standardní

    K zapnuti numlocku na konzolach slouzi v gentoo jedna sluzba (ted uz nevim jaxe jmenuje - ze by numlock ).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    K zapnuti numlocku na konzolach slouzi v gentoo jedna sluzba (ted uz nevim jaxe jmenuje - ze by numlock ).
    konzole ale nikoho nezajima )) tam to muzes delat jednoduse tim ze si das setleds +num do nakyho bashrc nebo tak
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    K zapnuti numlocku na konzolach slouzi v gentoo jedna sluzba (ted uz nevim jaxe jmenuje - ze by numlock ).
    Ano, Gentoo na to ma init skriptik a tusim ze defaultne zapnuty. Pripadne se da aktivovat
    Kód:
    rc-update add numlock default
    ... ale to je v gentoo a hpcpg ma MDK tam, pokud se nepletu, neco podobneho a aktivje se to bud klikanim v grafickem udelatku nebo vytvorenim symlinku v prislusnem rc adresari. Brrrr, fuj

    Dale existuje moznost pro X window. Programek xnumlock staci dat do startovaciho skriptu grafickeho prostredi.

    No a nakonec nektere drzejsi desktopovo-okenkove manazery (treba KDE) kaslou na takova nastaveni a maji vlastni konfiguraci. Konkretne KDE v ovladacim centru: periferie/klavesnice. Defaultne tam je zaskrtnuto "vypnout"

  9. #9

    Standardní

    ad ty moduly
    potrebujes posledni module-init-tools ... to stary(ani si nepamatuju jak se to jmenovalo) si nerozumi s 2.6kou ...
    ad reinstalace ... normalne to pres rpm -e zrus a pak urpmi znova nainstaluj, pripadne zkus jen smazat co mas v ~/.emacs (nebo co to pouziva (ja jsem odkojenej vimem))
    ad numlock
    mam pocit ze v mindraku na to taky je nejaka sluzba ... projdi /etc/init.d/ jestli tam nenajdes neco co se menuje numlock nebo tak nejak ... pripadne zkus grep -ri numlock /etc (ale mohlo by to pres symlinky hledat i jinde a vypisovat prisernosti ... uvidis )
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  10. #10
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    ano sluzba na numlock se prekvapive jmenuje numlock i v MDK
    a jestli to nemas, tak asi urpmi numlcok

    a k tomu emacsu - urpme emacs & urpmi emacs

  11. #11
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    255

    Standardní

    Mam finalni jadro. Je to jasne, ta nutnost hotplug me teda zarazi, z pohledu laika to s tim nema co delat. Aspon teda vim jak na to.

    S tim numlokem, zda se mi, ze jsem to kdysi nastavoval v init skriptu, ale to bylo asi opravdu jenom zdani,

    Dikes. Tak se mi to libi, vsechny otazky vyreseny.
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •