Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: odemykání pipelines na 9800se

  1. #1

    Standardní odemykání pipelines na 9800se

    Zdravicko,

    nemam se %subj% zatim zadnou vlastni zkusenost, tak bych se chtel zeptat na dve veci, jestli se to uz nekde probiralo, staci samozrejme odkaz, najit se mi to nikde nepodarilo.

    1) Pokud se po odemceni dalsich 4 pipkech projevuji vady (sachovnice atp.), je mozne eliminovat je vetsim ci mensim snizenim taktu jadra? Predpokladam, ze ne, ale radsi se zeptam...

    EDIT: ted koukam, ze tady: http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=83501 o tom neco je, ale uvital bych i dalsi poznatky

    2) Muze se stat, ze se vady projevi jenom v nekterych 3D aplikacich a v jinych ne? Pokud ano, existuje nejaka souvislost s pouzitim DX/OGL?

    Dik

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    285

    Standardní

    myslim, ze primo v omegach je 9800SE mod, kterej by ti tu kartu mel odemcit

    sam s tim zkusenosti nemam
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal MISKOBOSS
    myslim, ze primo v omegach je 9800SE mod, kterej by ti tu kartu mel odemcit

    sam s tim zkusenosti nemam
    Samozrejme, ale ptam se na neco uplne jineho, nicmene diky za snahu

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    Přelouč/Pardubice
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 377
    Vliv
    278

    Standardní Re: odemykání pipelines na 9800se

    Citace Původně odeslal ego42
    Zdravicko,

    nemam se %subj% zatim zadnou vlastni zkusenost, tak bych se chtel zeptat na dve veci, jestli se to uz nekde probiralo, staci samozrejme odkaz, najit se mi to nikde nepodarilo.

    1) Pokud se po odemceni dalsich 4 pipkech projevuji vady (sachovnice atp.), je mozne eliminovat je vetsim ci mensim snizenim taktu jadra? Predpokladam, ze ne, ale radsi se zeptam...

    EDIT: ted koukam, ze tady: http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=83501 o tom neco je, ale uvital bych i dalsi poznatky

    2) Muze se stat, ze se vady projevi jenom v nekterych 3D aplikacich a v jinych ne? Pokud ano, existuje nejaka souvislost s pouzitim DX/OGL?

    Dik
    ad2) ano, stat se to muze. Na my r9500@9700 se to projevovalo jen v nekterych aplikacich a jen v nekterych situacich (stiny) a navic jen pod nekterym uhlem pohledu (3dm03 (stiny), bf2 (stiny), d3 (cely obraz), farcry (pouze zbran), W3 (jen neodhalena mapa)) V nekterych aplikacich to bylo uplne bez chyb (3dm01, CoD, Q3 (na vertex light), MoHaa) atd.

    ad1) nekdy snizeni taktu a zvyseni napeti mirne pomoci muze. Zalezi na jednotlivy karte. Snizeni taktu sem nezkousel, ale VCore mod mi nekde mirne pomohl, ale ne uplne dokonale, jen trochu
    Xeon X5650 .:. Asus P6T Deluxe V2 .:. 3x2GB Kingston DDR3 2GHz .:. Asus GTX285 .:. Total ~2750GB HDD Capacity .:. Creative SoundBlaster X-Fi .:. LG L245WPBH 24" LCD .:. Logitech G5 .:. gMONO case w/ Delta 700W

  5. #5

    Standardní

    Super, diky za vycerpavajici odpoved, podstatna je pro me hlavne informace, ze ma smysl zkouset s tim neco delat, a to i per application. Pokud dojdu k nejakym zajimavym vysledkum, dam vedet.

    Jeste me napadla jedna vec: existuje nejaky zpusob, jak odemknute pipky zase docasne (mineno bez restartu Windows) zamknout (nejlepe jenom pro konkretni applikaci), nebo se to bez restartu neobejde? Napadl me treba popularni "3d analyze", ale ten to zrejme neumi.

  6. #6

    Standardní

    Záleží nejen na ovladačích, ale i na úplné náhodě. Bohužel mám zkušenost s kartou (R9500), která na jednom PC jela odemknutá úplně bez problému a na jiném házela artefatky, ale prý (to už jsem ji neměl já) jak kdy - jela třeba do prvního restartu, pak házela artefakty, při dalším restartu zas ne atp.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #7

    Standardní

    Že v některých aplikacích chybuje a jinde ne, to můžu potvrdit.Moje první 9800SE házela artefakty v některých testech 3DM03 - konkrétně v PS2 testu (slon a nosorožec - na nosorožcovi byly malý bílý pixely,slon čistej) a v Nature (na lomech tekoucí vody drobně perlilo, taky ty bílý pixely).Bylo to tak malý,že jsem si toho normálně nevšimnul - až po testu v DOOM3, kde na texturách vrat a obličejů zrnily pro změnu červený pixely,ale jen na některých předmětech - některý PS prostě nepracoval korektně.Jiný testy i hry běžely naprosto bezvadně, jak DX8, tak DX9, takže se to asi týkalo některé specifikace v pixel shadingu,při jejíž aplikaci v programu jádro vykazovalo chyby.
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  8. #8

    Standardní

    moja karta takisto hadzala na zaciatku s originalnym chladicom sachovnicu.. hodil som pasivy na pamate, vodnika na GPU a teraz vali ako namazana.. vid podpis.

    PC1: DFI NF3Ultra, Opt144@FX55, 4x512MB DDR400, Sapphire 1950Pro+Accelero S1, LG194WT-SF, Hercules Fortissimo III, 34GB Raptor, Fortron 350W 60PN(PF), 3DMark2005: 9500
    PC2: Abit NF7-S v.2, AXP-M 2600+@2500MHz, Hercules 9800SE A.I.W(8 pipe 435/740), Soundstorm + Creative DDTS-100, Samsung SP1213N 120GB, 3DM2001: 17500, 3DM2003: 5500
    PC3: MSI Sis 745, Palomino 1600+@2100+, ND12 mod + 80mm fan, PQI 2x256MB DDR 400 + Twinmos 256MB DDR333, Sparkle GF3Ti200 (240/550), Baracuda V 60GB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •