Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: DVDx - dve otazky

  1. #1

    Standardní DVDx - dve otazky

    Cus

    1. jak se zbavit tech cernych pruhu nahore a dole. V menu jsem to nenasel.

    2. obraz je VZDY presvetleny, ikdyz mas vse na default. Ty cerne pruhy nahore a dole jsou namisto cernych, sedive.

    Kodeky jsem zkousel snad vsechny, Xvid, novy divxy atd

    Stale stejny problem


    P.S. Mam verzi 2.0


    Diky
    Všeho chuť

  2. #2

    Standardní

    klikni s pravym tlacitkom na video a tam mozes nastavit zoom... je to jednoduche...
    a co robit s tym presvetlenym obrazoz, neviem.. ja nemal som taky problem!

  3. #3

    Standardní

    Hmm tak to jsem nemyslel. To ze to muzu zoomovat vim, ale ja chci zachovat pomer stran, nechci, aby SOUCASTI toho videa byly dva cerne pruhy, nahore a dole. Kdyz neco vygrabuju ted, tak je pomer stran vzdy 4:3 ikdyz video je 16:9. a nad a pod videem jsou vzdy dva SEDIVE pruhy, ktere JSOU soucasti toho AVI souboru.


    Jeste jednou, nejde mi o to, eliminovat cerny pruh pod a nad videem ale o to, aby to nebylo soucasti souboru !


    J.
    Všeho chuť

  4. #4
    Member
    Založen
    07.12.2002
    Bydliště
    Klatovy
    Věk
    44
    Příspěvky
    167
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jucha
    Hmm tak to jsem nemyslel. To ze to muzu zoomovat vim, ale ja chci zachovat pomer stran, nechci, aby SOUCASTI toho videa byly dva cerne pruhy, nahore a dole. Kdyz neco vygrabuju ted, tak je pomer stran vzdy 4:3 ikdyz video je 16:9. a nad a pod videem jsou vzdy dva SEDIVE pruhy, ktere JSOU soucasti toho AVI souboru.


    Jeste jednou, nejde mi o to, eliminovat cerny pruh pod a nad videem ale o to, aby to nebylo soucasti souboru !


    J.
    zkus tam najit nejakej CROP (orezani)
    ... jinak doporucuju Gordian Knot ... tam si to v klidu orezes, jak potrebujes, nehlede na to, ze i zbytek je v tom GK perfektne udelanej

    Podle me velmi dobre navody na DVD ripy http://martinkp.hyperlinx.cz/ ...
    AMD Athlon XP1700+@2800+ DLT3C JIUHB 0308SPMW (11x133-1.5V @ 11.5x210=2415 MHz - 1.85V), Homemade "Wasserman", 2x 512MB DDR 3200 A-Data, MSI K7N2 Delta2-LSR, Inno3D GeForce 6800 (325/700@375/800), Seagate 200GB SATA, Bigtower Eurocase, FORTRON 350W, DELL P990 19" Trinitron

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jucha
    Hmm tak to jsem nemyslel. To ze to muzu zoomovat vim, ale ja chci zachovat pomer stran, nechci, aby SOUCASTI toho videa byly dva cerne pruhy, nahore a dole. Kdyz neco vygrabuju ted, tak je pomer stran vzdy 4:3 ikdyz video je 16:9. a nad a pod videem jsou vzdy dva SEDIVE pruhy, ktere JSOU soucasti toho AVI souboru.


    Jeste jednou, nejde mi o to, eliminovat cerny pruh pod a nad videem ale o to, aby to nebylo soucasti souboru !


    J.
    dvdcka ripuj cez dvd decrypter a prerabaj do divx/xvid cez XMPEG, vsetko sa v nom nastavuje jednoducho, aj orezanie ciernych pasov, rozne rozlisenia a pod. nechapem co experimentujete ked existuje taky jednoduchy a pritom dobry program...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  6. #6

    Standardní

    muzu se taky optat jak v tomhle programu nastavim aby byl rippnutej film 2x 700MB ? protoze se mi stalo ze sem dal aby byl vysledek velkej na 1 CD ale dopadlo to ze se udelal jeden soubor 730MB a druhej 60MB coz je fakt na nic a kdyz nastavim aby byl vyslednej soubor 1400MB tak to udela tak 950MB
    AMD Athlon XP 2500+ Barton | AC Copper Silent 2 (lapped) | Soltek SL-75FRV - VIA KT400 | V-Data 512MB DDR RAM PC2700 |
    Prolink GeForce 4 Ti4200 64MB DDR RAM | Hitachi 7K250 120GB 7200ot. 8MB | Western Digital 40GB 7200ot. JB | M$ IE 3.0 |

  7. #7

    Standardní

    nasiel som cool stranku > www.dvdsoft.net
    a tam nejaky program je, ze 1st DVD Ripper v2.7
    a pise, ze to urobi z DVD vselico mozne.. no neviem. uz mi netreba nic ripnut takze ja serem na to

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Some guy
    muzu se taky optat jak v tomhle programu nastavim aby byl rippnutej film 2x 700MB ? protoze se mi stalo ze sem dal aby byl vysledek velkej na 1 CD ale dopadlo to ze se udelal jeden soubor 730MB a druhej 60MB coz je fakt na nic a kdyz nastavim aby byl vyslednej soubor 1400MB tak to udela tak 950MB
    V ktorom? V XMPEG das normalne Split after 700MB ci po kolkych ma automaticky rozdelovat subory, je to lepsie riesenie ako pak to rucne robit cez VDub, teda ked nepouzivas CBR kompresiu, ale VBR (2pass) kedy moze byt polovica filmu ina ako druha polovica narozdiel u CBR kde su rovnake...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff.tk
    Citace Původně odeslal Some guy
    muzu se taky optat jak v tomhle programu nastavim aby byl rippnutej film 2x 700MB ? protoze se mi stalo ze sem dal aby byl vysledek velkej na 1 CD ale dopadlo to ze se udelal jeden soubor 730MB a druhej 60MB coz je fakt na nic a kdyz nastavim aby byl vyslednej soubor 1400MB tak to udela tak 950MB
    V ktorom? V XMPEG das normalne Split after 700MB ci po kolkych ma automaticky rozdelovat subory, je to lepsie riesenie ako pak to rucne robit cez VDub, teda ked nepouzivas CBR kompresiu, ale VBR (2pass) kedy moze byt polovica filmu ina ako druha polovica narozdiel u CBR kde su rovnake...
    Ne v DVDx
    AMD Athlon XP 2500+ Barton | AC Copper Silent 2 (lapped) | Soltek SL-75FRV - VIA KT400 | V-Data 512MB DDR RAM PC2700 |
    Prolink GeForce 4 Ti4200 64MB DDR RAM | Hitachi 7K250 120GB 7200ot. 8MB | Western Digital 40GB 7200ot. JB | M$ IE 3.0 |

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •